Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego (/Temat-Jak-obnizyc-podatek-dochodowy-Sposoby-na-obnizenie-podatku-dochodowego-59116)

Strony: 1 2


Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - Killer - 23-09-2012 09:46

Jak w temacie, jak obliczyć podatek dochodowy? Sam znam parę sposobów, jednak chciałbym posłuchać Waszych. Jakie znacie sprawdzone sposoby na obniżenie podatku dochodowego, co warto wrzucić w koszty.
Podzielcie się wszystkimi sprawdzonymi sposobami na obniżenie podatku, jeśli ktoś podsunie coś rewelacyjnego to mogę nawet oddać jego część bo państwo wystarczająco miesięcznie dużo ze mnie zdziera.
W temacie chciałbym się skupić na odliczeniach w branży informatycznej.

Zapraszam do dyskusji


RE: Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - Yogii - 23-09-2012 11:00

osobiście wszystko wrzucam co się da - od prądu aż po ścierki do zmywania


RE: Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - yazir - 23-09-2012 11:05

Jak Yogii, wrzucać w koszty wszystko co się da, tak by wygenerować jak największe koszty.


RE: Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - tomazzi - 23-09-2012 11:10

nie ma co przesadzać też z rzeczami wrzucanymi w koszty, najlepiej dodawać to co wiąże się jak najbardziej bezpośrednio z tytułem, branżą i tematem prowadzonej działalności
bo w przypadku trafienia na "upierdliwą" panią z US można być do tyłu jeszcze jak odrzuci pewne rzeczy i nagrodzi jeszcze karą za próbę oszukania US
znam to z autopsji Big Grin też wrzucałem wszystko, począwszy w tamtym roku od sprzętu narciarskiego, po rowery i inne rzeczy ( w sumie postępowałem z instrukcjami księgowego z dużego biura rachunkowego które prowadzi mi całą księgowość ) a na koniec właśnie odrzucono mi wszystko plus otrzymałem mandat w wysokości 7500 zł i miałem do zapłaty piękną sumkę ...
chodź rowery były wykorzystywane do rozwożenia przesyłek przez "gońców" w firmie i przy okazji dzieciaki dostały to cały ten sprzęt przez US został zanegowany i odrzucony


RE: Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - Killer - 23-09-2012 11:25

@up
załóżmy hipotetyczną sytuacje
kupiłeś na firmę 5 drukarek - dwie się spaliły - po paru miesiącach masz kontrole i masz 3 drukarki zamiast 5ciu - co wtedy? będzie problem?


RE: Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - tomazzi - 23-09-2012 11:29

(23-09-2012 11:25)Killer napisał(a):  @up
załóżmy hipotetyczną sytuacje
kupiłeś na firmę 5 drukarek - dwie się spaliły - po paru miesiącach masz kontrole i masz 3 drukarki zamiast 5ciu - co wtedy? będzie problem?

musisz mieć podkładkę na to co z tym brakującym sprzętem, gdzie jest lub co się z nim stało
np były na gwarancji, oddałeś do serwisu czekasz na naprawę gwarancyjną
albo są po gwarancji, naprawa nie opłacalna, masz świstek sprzedaży na części lub, że oddałeś do punktu odbioru mającego certyfikat składowania i neutralizowania sprzętów elektronicznych


RE: Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - Killer - 23-09-2012 11:35

@up

bez żartów, w głowie miałem tanie i używane drukarki do 200zł/szt - bez gwarancji, sprzęt zakupiony jako używany umowa kupna-sprzedaży - nikt nie będzie składował i neutralizował takich śmieci - zresztą w sumie to żaden dowód bo nie dostajesz przecież świstka z tego co było neutralizowane.

Zresztą w przypadku zakupu używanego ipada który Upad-ł to też nie widzę takiej konieczności - gdyż leci na śmietnik


RE: Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - tomazzi - 23-09-2012 11:38

ale masz jakiś dowód zakupu nawet przy zakupie używanego sprzętu
co do oddawania sprzętu do firmy/miejsca składującego i neutralizującego muszą ci wydać zaświadczenie przyjęcia od takiej a takiej osoby takiego a takiego sprzętu, dla nich to też jest podstawa, że dany sprzęt znajdujący się u nich nie pochodzi z kradzieży itp itd


RE: Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - Yogii - 23-09-2012 11:40

(23-09-2012 11:05)yazir napisał(a):  Jak Yogii, wrzucać w koszty wszystko co się da, tak by wygenerować jak największe koszty.

dokladnie co drugi/trzeci miesiać płace tylko 200-300 zeta podatku i tyle
reszta to na kosztach jade



co do drukarek to zawsze masz rachunki to raz a dwa....a jak oddaje do utylizacji to zawsze poroponuje wziąść ,,papier"


RE: Jak obniżyć podatek dochodowy? Sposoby na obniżenie podatku dochodowego - Killer - 23-09-2012 11:41

Ale bez jaj nikt nie oddaje starego monitora do utylizacji drukarki czy klawiatury.

może inne pytanie - jak z telewizją ? czy media jakoś można wliczyć w każdą działalność ? kupić plazme na firme + abonament np na cyfre?