Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rejestracja motocykla - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Rejestracja motocykla (/Temat-Rejestracja-motocykla-58349)

Strony: 1 2


Rejestracja motocykla - RaseR - 02-09-2012 13:12

Witam.

Ostatnio bardzo mi pomogliście z bólem nogi (i odwdzięczyłem się reputami za sensowne odpowiedzi) i teraz mam kolejny kłopot... ;/

Dzisiaj zakupiłem Derbi GPR125.
Motor jest sprowadzony i nie przygotowany do rejestracji tylko ja sam muszę go przygotować.
I mam taki mały BRIEFU (czy tam VIN) (Wiecie co to jest?) i tam jest błąd.
Iż rok produkcji motoru jest 2005r, a data pierwszej rejestracji jest wpisana na 2002r.
I czy nie będę miał problemów z rejestracją tego?
Brat mi mówił że w dowodzie pewnie będzie rok produkcji 2002.
Na ramie jest numer i wedle niego wychodzi że jest z 2005r.
Pan który mi sprzedał moto sadzi ze Pani w wydziale komunikacji sprawdzi sobie wszystko po numerze nadwozia i zarejestruje mi normalnie jako 2005r.

Ktoś z was miał taka przygodę?
Możecie coś doradzić itp.?


Będę bardzooo wdzięczny.

Pozdrawiam
RaseR


RE: Rejestracja motocykla - adik0070 - 02-09-2012 22:18

Możesz spokojnie przekserować ten brief i zmienić te 2002 w paincie na 2005 i wydrukować jako obraz. Powinno przejść bez najmniejszego problemu. Nie będę tutaj pisał co się robiło.. Jerk

@edit. Dobry wałek musiał już pójść z tym Derbi Sad jak można było zarejestrować coś w 2002r kiedy tego jeszcze nie było?


RE: Rejestracja motocykla - Daminn - 02-09-2012 22:57

Ja miałem w dowodzie jako rok produkcji rok pierwszej rejestracji. Odmłodziło mi to go o rok. Umowę pisałem w domu, bo wydrukowałem sobie polsko angielską i nie musiałem dzięki temu płacić tłumaczowi przysięgłemu za tłumaczenie papierów. Różne różniste rzeczy można tworzyć podczas rejestracji sprowadzonego Jerk


RE: Rejestracja motocykla - RaseR - 03-09-2012 07:34

No właśnie jest błąd w Brefik rok produkcji 2005 a data pierwszej rejestracji 2002. Komuś się musiało coś pomylić.

A wiecie może czy nie będę miał problemów z rejestracją?
Bo nie wiem czy iść tłumaczyć papiery czy nie.


RE: Rejestracja motocykla - marcel_kk - 03-09-2012 08:06

(02-09-2012 22:18)adik0070 napisał(a):  Możesz spokojnie przekserować ten brief i zmienić te 2002 w paincie na 2005 i wydrukować jako obraz. Powinno przejść bez najmniejszego problemu. Nie będę tutaj pisał co się robiło.. Jerk

@edit. Dobry wałek musiał już pójść z tym Derbi Sad jak można było zarejestrować coś w 2002r kiedy tego jeszcze nie było?

Kolo, co Ty za bzdury piszesz ?
W ostatnich latach sprowadziłem kilka aut
i zarejestrowałem w RP.
Zapomniałeś o tłumaczeniu orginału Brifa
przez tłumacza przysiegłego !
Następnym razem jak sie nie znasz, to głupkowato
nie podpowiadaj, bo wpakujesz chłopaka
w konflikt z prawem.
Proponuje oddać ten motocykl sprzedajacemu,
niech sam pojedzie do Niemiec i sprostuje sprawe.
Mozesz od umowy odstapić i z tego skorzystaj.


RE: Rejestracja motocykla - adik0070 - 03-09-2012 10:08

(03-09-2012 08:06)marcel_kk napisał(a):  
(02-09-2012 22:18)adik0070 napisał(a):  Możesz spokojnie przekserować ten brief i zmienić te 2002 w paincie na 2005 i wydrukować jako obraz. Powinno przejść bez najmniejszego problemu. Nie będę tutaj pisał co się robiło.. Jerk

@edit. Dobry wałek musiał już pójść z tym Derbi Sad jak można było zarejestrować coś w 2002r kiedy tego jeszcze nie było?

Kolo, co Ty za bzdury piszesz ?
W ostatnich latach sprowadziłem kilka aut
i zarejestrowałem w RP.
Zapomniałeś o tłumaczeniu orginału Brifa
przez tłumacza przysiegłego !
Następnym razem jak sie nie znasz, to głupkowato
nie podpowiadaj, bo wpakujesz chłopaka
w konflikt z prawem.
Proponuje oddać ten motocykl sprzedajacemu,
niech sam pojedzie do Niemiec i sprostuje sprawe.
Mozesz od umowy odstapić i z tego skorzystaj.

Tylko, że tłumacz taki brief tłumaczy bez problemu, gdzieś nawet mam od zx9r. Państwo nas tak okrada, a Ty taki święty i prawy. Myślisz, że to jakoś sprawdzą? Nasi urzędnicy nawet nie znają niemieckiego, żeby zadzwonić i sprawdzic, a rejestracje są "masowe" więc jakby mieli to sprawdzać po kolei wszystko to pomyśl ile by to trwało.


RE: Rejestracja motocykla - marcel_kk - 03-09-2012 11:05

Tłumacz przysiegły tłumaczy skserowany i przerobiony Brief ???
Co Ty dzieciaku piszesz ? Rozum Ci odebrało ?


RE: Rejestracja motocykla - adik0070 - 03-09-2012 11:14

(03-09-2012 11:05)marcel_kk napisał(a):  Tłumacz przysiegły tłumaczy skserowany i przerobiony Brief ???
Co Ty dzieciaku piszesz ? Rozum Ci odebrało ?

Wypraszam sobie te dzieciaku. Nie będę Ci tutaj udowadniał, ale tak jest.


RE: Rejestracja motocykla - marcel_kk - 03-09-2012 11:56

To jestes w mega błedzie.
Zresztą, nieznajomość przez Ciebie przebiegu procesu
rejestracji pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy
na terenie RP sprowadzonych z obszaru
wspólnoty i związane z tym niezbenych dokumentów,
ewidentnie swiadczy o Twojej niewiedzy w tym temacie,
a Twoje próby wprowadzenia w bład świadczą
tylko o usilnym nabijaniu postów.


RE: Rejestracja motocykla - RaseR - 03-09-2012 15:59

Nie panowie nie kłóćcie się bo nie ma sensu. Kolego adik0070 ja nie mam zamiaru nic przekręcać i robić niezgodnie z prawem, bo to się nie opłaca.
A co do dzwonienia itd o czym wspomniał kolega adik0070 to oni nie dzwonią do niemiec tylko do dealera polskiego i z tego co wiem to oni teraz mają komputery i jakieś programy że wpisują VIN i wszystko im się wyświetla.

Ale nie jestem pewien, ktoś coś jeszcze może mi powiedzieć na ten temat?