Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy hapa999 jest oszustem? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Sprzedam, Kupię, Zamienię (/Forum-Sprzedam-Kupie-Zamienie-24)
+---- Dział: Ocena Handlarzy (/Forum-Ocena-Handlarzy-249)
+---- Wątek: Czy hapa999 jest oszustem? (/Temat-Czy-hapa999-jest-oszustem-57931)

Strony: 1 2


Czy hapa999 jest oszustem? - killerw - 25-08-2012 15:05

Witam, chciałem wyjaśnić parę rzeczy związane z użytkownikiem hapa999. Zwracam się do osób, które miały do czynienia chodzi mi o jakaś wymianę waluty albo jakaś sprzedaż od 21 sierpnia lub wcześniej. Po zebraniu danych możliwe będzie ustalenia czy dany użytkownik jest oszustem czy wiarygodnym użytkownikiem tego forum.

Moja historia zaczęła się 21 sierpnia kiedy wystawiłem posta, kupię doładowanie o wartości 100zł na forum. Pod wieczór hapa999 piszę do mnie na PW, że jest zainteresowany sprzedażą oto cytat:
Cytat:70zł, ale tylko poprzez Allegro.
.
Cytat:Po chwili dostaję PW z linkiem do aukcji hapa999 napisał(a):Link do aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=2578211103
Jak kupisz, to daj znać podam pp.
potem jak kupiłem dostałem kolejne PW
Cytat:Przelej na PP kolegi: [email protected], ja zaraz wyśle doładowanie na PW.
odpisałem
Cytat:kupiłem już
Doładowanie orange 100 (2578211103) Tutaj możesz dodać notatkę o tym przedmiocie

Zakończona (wto 21 sie 2012 19:41:12 CEST)
. I potem zadałem kolejne pytanie
Cytat:tylko jak Ci zapłacę na pp to jaki będę miał dowód że wyślesz mi kod jak bym zapłacił Ci przez allegro to jest dowód? a masz małą reputację na forum?
co dostałem odp
Cytat: hapa999 napisał(a):Spokojnie, w treści aukcji było PP, mam czyste konto, brak negatywów Smile

płatność poszła
czekam na kod
i później cisza. Pisałem kilka razy na PW i nic zero odpowiedzi a sprawdzałem status to był online. Po dwóch godzinach dzwoni do mnie tak podejrzewam, że użytkownik allegro hapa999, że on nic nie wystawiał i nie wie skąd jest ta aukcja ja powiedziałem mu, że musi zgłosić to do allegro i na policję.
W tygodniu nie miałem czasu aby podjeść na policję tak więc postanowiłem do nich zadzwonić i dowiedziałem się, że mamy do czynienia z przestępstwem w myśl art. 286 par. 1 kodeksu karnego, tj. oszustwem. I mam zebrać jak najwięcej danych czyli wydruki z rozmów i dokładnie opisać co i kiedy to zaszło to wtedy zgłasza się i jest wszczyna sprawa.

Chciałbym jeszcze dodać, że dzisiaj dostaje kolejne PW od użytkownika hapa999 takiej treści
Cytat:Możesz mi podać swój numer telefonu??
Zadzwonie bo dziwne rzeczy się dzieją.
Ja nie wystawiałem żadnej aukcji na allegro i do nich to zostało zgłoszone.
Ktoś wpakował mi się na konto allegro i w dodatku wyczyścił mi konto paypal. Jak mnie znalazłeś na tym forum skoro kupiłeś kod na allegro?
i tak się zastanowiłem trochę dlaczego pyta się o numer telefonu jak dzwonił do mnie po wygranej aukcji ??? Tak więc moje przepuszczenia to znowu ktoś się pod kogoś podszywa albo ten użytkownik jest bardzo cwany i myśli, że się wykręci od odpowiedzialności karnej.

Podaje paypal na który wysłałem te 70zł to jest [email protected] i nazywał się Piotr Intrus, telefonu nie będę podawał tylko też jest dziwna spraw bo jest inny niż ten co ma podany na allegro ???

Czekam na jakieś sugestie i pomoc w tej sprawie, z góry dziękuje


RE: Czy hapa999 jest oszustem? - yazir - 25-08-2012 15:43

Tak na szybko [email protected]
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.vikipedia.pl/sprzedam/
Podał nawet numer GG - jest skończonym idiotą. Jak byś zgłaszał to na policję to wydrukuj sobie zawartość tego linku tak byś miał podkładkę, że to gg należy do tej samej osoby co mail


RE: Czy hapa999 jest oszustem? - surfer0700 - 25-08-2012 15:46

(25-08-2012 15:05)killerw napisał(a):  Czy hapa999 jest oszustem?

hahahahaha beka

Jednak wracając do tematu - allegro sprawdzi IPki i wtedy się wszystko wyjaśni. Zanim złożysz papiery na policję, to poczekaj na odpowiedź od nich, uwiarygodni Twoje zeznania.


RE: Czy hapa999 jest oszustem? - killerw - 25-08-2012 15:49

tak już dawno zrobiłem i dostałem maila od allegro, że wszystkie danej w tej sprawie są przekazywane do policji.
Tak więc jeśli admin nie poda mi IP to może na wniosek z policji będzie taka możliwość.


dzięki yazir Smile


RE: Czy hapa999 jest oszustem? - surfer0700 - 25-08-2012 15:55

(25-08-2012 15:41)killerw napisał(a):  a co Ty go tak bronisz Twój kolega czy Twoje drugie konto???, po pierwsze sprawa zaczęła się tutaj a na allegro spór jest taki, że ma zawieszone konto i allegro nic więcej nie może zrobić tylko każe sprawę zgłosić policji.
Napisałem, że temat jest przeniesiony tak więc koniec tutaj pisania.


Nie, to nie mój kolega. Tak naprawdę to ja ^^
Dlatego interesuje się tą sprawą.
A po drugie: http://allegro.pl/show_user.php?uid=6928971 nie widzę, żeby miał zawieszone konto.


No i ciesze się, że allegro tak profesjonalnie podeszło do całej sprawy.


RE: Czy hapa999 jest oszustem? - killerw - 25-08-2012 15:58

no ja dostałem 22 sierpnia maila od allegro:

Cytat:Ważna wiadomość od Zespołu Allegro:

Informujemy, że byliśmy zmuszeni zawiesić konto Sprzedającego hapa999, u którego w ostatnim czasie dokonał(a) Pan(i) zakupu.

Konto hapa999 zostało przejęte przez nieupoważnioną osobę, która następnie wystawiła na sprzedaż przedmioty. Zalecamy wstrzymanie się z wpłatą pieniędzy.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego: http://www.allegro.pl/kontakt



RE: Czy hapa999 jest oszustem? - killerw - 25-08-2012 16:02

czekaj jak to Ty ??? Ty jesteś użytkownikiem hapa999 na allegro czy masz drugie konto na forum bo jest trochę dziwne jak byś był Ty jako użytkownik na allegro to byś zgłosił, że ktoś się włamał na Twoje konto a tak jak się przyznajesz, że to Ty to jesteś oszustem ???


RE: Czy hapa999 jest oszustem? - yazir - 25-08-2012 16:05

Teraz jeszcze kontakt z PayPalem, najlepiej zadzwoń do nich w poniedziałek, wyjaśnij sytuację. Jak kulturalnie z nimi porozmawiasz i przedstawisz dowody w postaci screenów, to powinni cofnąć ten przelew nawet jeśli wysłałeś go jako prezent.


RE: Czy hapa999 jest oszustem? - misiaczek25 - 25-08-2012 16:17

Ładnie ktoś namieszał i jak tu komuś zaufać...


RE: Czy hapa999 jest oszustem? - surfer0700 - 25-08-2012 16:26

(25-08-2012 16:02)killerw napisał(a):  czekaj jak to Ty ??? Ty jesteś użytkownikiem hapa999 na allegro czy masz drugie konto na forum bo jest trochę dziwne jak byś był Ty jako użytkownik na allegro to byś zgłosił, że ktoś się włamał na Twoje konto a tak jak się przyznajesz, że to Ty to jesteś oszustem ???

Toć przecież żartuje. Big Grin


A wracając do sprawy, to sam przecież widzisz, że nie ma informacji o koncie zawieszonym.
Może jakoś wewnętrznie zablokowali, nie wiem. No ale dobrze, że allegro poinformowało o tym, że to nie happa999, tylko jakiś bachor, co wszedł mu na konto.