Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL (/Temat-Wyciek-hasel-GIFTONLINE-PL-57497)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - LessiPL - 15-08-2012 23:44

Witam,
nie wiem czy każdy już o tym wie lub nie, jednak niedawno nastąpił wyciek haseł giftonline, hasła nie były zabezpieczone !
były jedynie zakodowane w md5 przez co można je sprawdzić przez nawet przez przeglądarkę !
Zalecam każdemu użytkownikowi giftonline który posiada podobne hasła na mailu czy kontach epłatności zmianę swojego hasła na nowe ! Wasze imiona, nazwiska, maile oraz hasła zostały podane publicznie !

W sumie liczę na jakieś głębsze wyjaśnienia ze strony administratora strony, gdyż sprawa jest dosyć poważna.


RE: Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - surfer0700 - 15-08-2012 23:56

Skąd masz takie informacje?


RE: Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - LessiPL - 16-08-2012 00:02

po prostu mam, tak samo jak mam liste haseł nazwisk etc. nie wnikajmy w sprawy które nie są istotne, postarajmy się skupić na problemie i na tym by jak najmniej osób przez to ucierpiało.


RE: Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - Admin - 16-08-2012 00:03

W sumie sugerowałbym mailing do userów z informacją i wymuszenie zmiany haseł, problem pojawi się jeśli ktoś faktycznie straci dostęp do kont mailowych czy paypali.


RE: Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - surfer0700 - 16-08-2012 00:04

Aaaaaaa... czyli rozumiem, że sam je sobie "pożyczyłeś", a teraz piszesz o tym tutaj na forum? Tongue
Nie ma co się skupiać na problemie. Imię i nazwisko to nic strasznego, wątpię żeby ktoś się tego wstydził.
Co do hasła, no to należy je zmieniać na innych serwisach. No i na przyszłość nie korzystać z usług GiftOnline.

edit:
No i dzięki za informację. Na pewno wielu userom tego serwisu to bardzo pomoże.
No i zapobiegnie wielu niemiłym sytuacjom.


Re: Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - miniek9090 - 16-08-2012 01:38

stronka gift online nie dziala... ehh oby mi sie nie wpiepszyli na konto ;-)

Wyslane z mojej Nokii 2600


RE: Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - Dennisek78 - 16-08-2012 02:20

Strona giftonline zawiesza swoją działalność a także prosi o zmianę haseł jeśli mamy takie samo hasło gdzie indziej, incydent został zgłoszony na policję i przez pewien okres czasu GO nie będzie działał, administrator zapewnia że wszystkie wcześniej wygrane nagrody zostaną wysłane.

Szczegóły powinny się znajdować w Waszej poczcie (mail od gifta powinien być) Smile


RE: Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - miniek9090 - 16-08-2012 08:48

o boże , już więcej w takim syfie si nie rejestruje ...


RE: Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - haggard - 16-08-2012 08:55

Lepiej jak najszybciej zmieniać hasła wszędzie(gdzie uzywano tych z go) i ew. w przypadku włamu na coś, na policje ;p


RE: Wyciek haseł - GIFTONLINE.PL - Ty27mek - 16-08-2012 08:58

Dokładnie.

W zależności czy wasze dane znajdują się na liście, czy też nie polecam zmienić swoje hasła na wszystkich portalach, w których takie samo hasło zostało zastosowane.