Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dziwne sms od kruka na nowym numerze. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Dziwne sms od kruka na nowym numerze. (/Temat-Dziwne-sms-od-kruka-na-nowym-numerze-56293)



Dziwne sms od kruka na nowym numerze. - damianus627 - 19-07-2012 20:24

Witam dostałem dziwne sms na darmowy numer który zamówiłem na stronie orange. Jeden był z nie jakiego kruka że zostało wszczęte jakieś postępowanie, a drugi że jakieś 116zł do zapłaty za internet w jakiejś firmie co jest na terenie wojewodztwa śląskiego a ja mieszkam w małopolsce. Proszę o pomoc co zrobić wyrzucić kartę czy trzymać lepiej?


RE: Dziwne sms od kruka na nowym numerze. - tomazzi - 19-07-2012 20:29

Jeśli żadna ze spraw nie dotyczy ciebie nie masz żadnych rachunków nie zapłaconych nic w kruku w windykacji to polecam 2 opcje :

1 poczekać na ewentualny telefon od nich, odebrać i spróbować wyjaśnić sytuację a jeśli się nie da to poinformować, że jeśli będziesz dalej "nękany" przez nich w sprawach które nie dotyczą twojej osoby to zgłosisz sprawę organom ścigania i wyciągniesz wobec nich wszelkie konsekwencje wynikające z mocy prawa

2 zadzwonić samemu i zrobić wszystko to co opisałem w pkt 1 Smile


RE: Dziwne sms od kruka na nowym numerze. - damianus627 - 19-07-2012 20:31

no niby tak mogę zrobić ale to darmowy numer do robienia tak naprawdę ofert na ppadownload, więc chodzi mi bardziej o to żeby mnie nie namierzyli czy coś.


RE: Dziwne sms od kruka na nowym numerze. - tomazzi - 19-07-2012 20:34

(19-07-2012 20:31)damianus627 napisał(a):  no niby tak mogę zrobić ale to darmowy numer do robienia tak naprawdę ofert na ppadownload, więc chodzi mi bardziej o to żeby mnie nie namierzyli czy coś.

jeśli numer był aktywny w telefonie to jak będą mieli cię namierzyć to namierzą bo ślad u operatora w jakim miejscu do jakiego nadajnika logował się w jakim miejscu czasie dany numer pozostaje przez 10 lat, tak jak wszystkie nagrania rozmów, sms itp itd


RE: Dziwne sms od kruka na nowym numerze. - damianus627 - 19-07-2012 20:37

a to zostawię kartę i list z którym przyszła karta bo tam jest numer nadania więc jak by coś to jakiś dowód będę mial że kiedyś takiego numeru nie mialem.


RE: Dziwne sms od kruka na nowym numerze. - tomazzi - 19-07-2012 20:42

(19-07-2012 20:37)damianus627 napisał(a):  a to zostawię kartę i list z którym przyszła karta bo tam jest numer nadania więc jak by coś to jakiś dowód będę mial że kiedyś takiego numeru nie mialem.

dokładnie pozostaw sobie te rzeczy, będzie to dowód dla ciebie, że wcześniej nie ty byłeś posiadaczem i właścicielem tego numeru
możliwe, że ktoś kiedyś miał ten numer w mix lub na abonament, zrezygnował nie przedłużył umowy, czy na kartę i po okresie "przejściowym" wrócił z powrotem do działania w sieci jako nowy w kruku i innych pokazało im, że numer jest aktywny i ciebie za czyjeś długi zaczęli nękać a takie firmy głównie działają telefonicznie i listownie