Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż autorskiego programu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedaż autorskiego programu (/Temat-Sprzedaz-autorskiego-programu-55669)



Sprzedaż autorskiego programu - bronex - 07-07-2012 15:51

Witam

Jestem autorem kilku programow takich jak:
- bot do gry ogame
- bot do chomikuj
- program do nauki szybkiego czytania

Chcialem rozpoczac sprzedaż tych programow. Prawdopodobnie poprzez serwis aukcyjny. Z podatkami już wiem jak jest, jednak czy prowadząć sprzedaż "wlasnych programów" jestem zmuszony odprowadzac podatek oraz czy mogę tego dokonać nie mając założonej firmy.

Ogromne dzięki za pomoc
bronex


RE: Sprzedaż autorskiego programu - tomazzi - 07-07-2012 15:54

by w ogóle sprzedawać coś jako coś własnego musisz mieć prawa autorskie do danego produktu, patent i posiadać dg
sprzedając coś uzyskujesz dochód - nie rozliczając się z podatku jeśli ktoś życzliwy cię podkabluje do US masz gwarantowane postępowanie karno-skarbowe w których to kary do niskich nie należą


RE: Sprzedaż autorskiego programu - Admin - 07-07-2012 18:08

@up

kwestia ile tego sprzeda, jeśli będzie to jednorazowa aukcja to pod DG raczej to nie podejdzie, jednak jeśli będzie regularnie z tego tytułu starał się osiągać korzyść materialną to niestety będzie zmuszony założyć firmę.


RE: Sprzedaż autorskiego programu - surfer0700 - 07-07-2012 18:49

1.

Hmn... Nie jestem pewien do końca, ale wydaje mi się, że musiałbyś założyć chociaż działalność gospodarczą.
Jeżeli chcesz tego uniknąć, możesz skorzystać ze stronek typu biteo, ale wtedy dużych dochodów Ci nie wróżę.

2.

Albo po prostu w regulaminie na stronce napisz, że wszystkie wpłaty są traktowe przez Ciebie jako dobrowolna darowizna.
Jeżeli wartość programu nie będzie przekraczała 1000 z groszami, to myślę, że możesz się w takie coś pobawić.
Wtedy w zamian za tą "dobrowolną darowiznę", dajesz dostęp do danych aplikacji.


Co o tym sądzisz?


RE: Sprzedaż autorskiego programu - LessiPL - 07-07-2012 21:18

@up

głupota, kombinatorstwo nie popłaca, myślisz że w skarbówce pracują debile?

@temat
podatek musi płacić każdy, żyjesz w polsce.


RE: Sprzedaż autorskiego programu - bronex - 12-07-2012 08:55

Podatek oczywiscie chce odprowadzac

Tylko nie chce jeszcze zakladac firmy. Boję się bawic w papierkową robotę, nie znam przepisów dlatego najchętniej sprzedawalbym swoje programy(ktorych jestem autorem) jako osoba prywatna i odprowadzalbym podatek...

Jednakze skoro przepisy zmuszają mnie do zalozenia firmy - chyba predzej czy pozniej bede zmuszony to zrobic...


RE: Sprzedaż autorskiego programu - milo - 12-07-2012 09:06

Abyś odprowadzał podatek, to nikt nie powinien się przyczepiać.