Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Grupa Inwalidzka - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Grupa Inwalidzka (/Temat-Grupa-Inwalidzka-55666)



Grupa Inwalidzka - bronex - 07-07-2012 15:25

Witam

Niestety od prawie 1,5 roku ciezko choruje. Przyznano mi nawet grupe inwalidzką II stopnia.

Z racji iz jestem programistą(dosc dobrym) a stan zdrowia narazie wyklucza fizyczną pracę ratunku na zarobek szukam w internecie.

Chcialem zapytac jakie przysluguja mi przywileje przy zakladaniu firmy? Slyszalem ze nie musze placic ZUS'u gdyz jestem ubezpieczony, a nawet Podatku. Oraz wszystko co tylko moglbym dowiedziec się o przywilejach przy ciezkim stanie zdrowia.

Bylbym ogromnie wdzieczny za pomoc, materialy prawne są trudne zrozumienia dla przeciętnego kowalskiego...

Mam nadzieje ze nie bedziecie z zazdroscia patrzyc na ten post. Uwierzcie ze silny uraz kregoslupa i stawow uniemozliwiajacy chodzenie i proszenie się po lekarzach to nie jest zycie...


RE: Grupa Inwalidzka - tomazzi - 07-07-2012 15:39

masz trwałą niezdolność do pracy czy czasową ?
na pewno będzie ci potrzebne zaświadczenie od lekarza medycyny pracy i tutaj potoczy się dalsza maszyna co i jak będzie dalej wyglądało
co do podatku mając 2 grupę inwalidzką nie będziesz płacił zus, dopóki będziesz miał grupę a podatek płaci każdy uzyskujący dochód jego wysokość uzależniona będzie od tego na jakich zasadach podatkowych zarejestrujesz się w US
spróbuj skontaktować się z Pefronem może tam uzyskasz większą pomoc, czy np pomoc z dotacjami unijnymi itp itd