Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kilka pytań odnośnie rozliczania się z Urzędem Skarbowym - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Kilka pytań odnośnie rozliczania się z Urzędem Skarbowym (/Temat-Kilka-pytan-odnosnie-rozliczania-sie-z-Urzedem-Skarbowym-55497)



Kilka pytań odnośnie rozliczania się z Urzędem Skarbowym - madzia_26 - 04-07-2012 08:12

Witajcie forumowicze,

Mam na imię Magda i od jakiegoś czasu systematycznie zarabiam poprzez internet i w związku z tym mam pytanie do starszych stażem osób, które pozwolą mi wyjaśnić kilka kwestii. A mianowicie:

• od tego roku zarabiam i rozliczam się z Urzędem Skarbowym z każdej zarobionej złotówki (płacę 18% podatek). Nie mam działalności. Rozliczam się poprzez pit5. Teraz mam pytanie: czy ta gotówka którą wpłacam jako 'zaliczka na poczet podatku" zostanie mi zwrócona w następnym roku? Są jakieś limity, które precyzują ile może mi zostać zwrócone o ile nie przekroczę jakiejś kwoty?

Będę wdzięczna za odpowiedź kogoś, kto już w tym dłużej siedzi :-)


RE: Kilka pytań odnośnie rozliczania się z Urzędem Skarbowym - Admin - 04-07-2012 08:15

Jeśli suma nie przekroczy kwoty wolnej od podatku to wszystkie zaliczki zostaną Ci zwrócone. W 2012 roku kwota wolna od podatku wynosi: 3091,00 zł.


RE: Kilka pytań odnośnie rozliczania się z Urzędem Skarbowym - madzia_26 - 04-07-2012 11:09

Admin dzięki za odpowiedź. Ale w dalszym ciągu nie bardzo rozumiem...

Miałam tak:

w lutym dostałam wypłatę na 8,529zł - od tego zapłaciłam 'zaliczkę na poczet podatku' - 1228zł
w marcu była wypłata 6,963zł - zaliczka na podatek w wysokości 1003zł powędrowała na konto US
w kwietniu kwota ta była około 2,500zł a od tego podatek 360zł a w maju kwota była 3,400zł i kwota na podatek: 490zł

Zatem reasumując: na 'zaliczkę na poczet podatku' do tej pory wpłaciłam prawie 3.000zł więc pytanie czy ta kwota zostanie mi zwrócona w nowym roku skoro nie zostało przekroczone granica ustalona w tym roku czy może nie? Bo mam do wypłaty kolejne sumy i pytanie czy wypłacać teraz czy czekać do kolejnego roku z wypłatami.


RE: Kilka pytań odnośnie rozliczania się z Urzędem Skarbowym - tehinfectedone - 05-07-2012 17:53

Kwota wolna od podatku to kwota netto (twoja wypłata), a nie podatek od niej.
Mówiąc kolokwialnie, zarabiając w lutym 8,529zł już przekroczyłaś tą kwotę o prawie 5,500zł.