Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PayPal - jak wysyłać pieniądze bez prowizji ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: PayPal - jak wysyłać pieniądze bez prowizji ? (/Temat-PayPal-jak-wysylac-pieniadze-bez-prowizji-54561)

Strony: 1 2


PayPal - jak wysyłać pieniądze bez prowizji ? - MESWEB - 11-06-2012 01:02

Mam od niedawna konto PayPal i tutaj jest moje pytanie jak mam odbierać pieniądze na konto tak by nie była pobrana żadna prowizja. Kiedyś otrzymałem z ebay 1 zł który został okrojony do 17 groszy. Jakieś tam opłaty. Proszę o porady.


RE: PayPal - marcel_kk - 11-06-2012 03:49

Wysyłający Tobie pieniądze musi zaznaczyć:
1. Krewni / znajomi
2. Prezent
Wtedy będzie bez opłat.


RE: PayPal - WojaKk - 11-06-2012 07:14

Jednak Ebay nie może wybrać takich opcji Wink Więc musisz najpierw trochę tej kasy uzbierać a potem wypłacić Wink

@EDIT
Nie znam się na Ebay'u i nie wiem czy tam pieniądze się kumulują czy dostajesz od razu kasę za każdy przedmiot.


RE: PayPal - MESWEB - 11-06-2012 09:00

Mam włączone kilka walut. $ + PLN + Funt + Euro.
Mam np: podstawową walutę ustawioną jako $. Ktoś mi wyśle w zł. Czy ta waluta zostanie przekalkulowana na walutę podstawową czyli $. Czy też ta waluta zostanie zaksięgowana jako PLN?


RE: PayPal - xPietrek - 11-06-2012 09:52

Zostanie zaksięgowana w takiej formie w jakiej przychodzi, czyli PLN.


RE: PayPal - MESWEB - 11-06-2012 11:34

A słyszałem też o oszustach którzy wysyłają pieniądze po czym je za chwilę cofają z powrotem na swoje konto. Czy to dotyczy tylko i wyłącznie przelewów za aukcję czy też tyczy się to "1. Krewni / znajomi 2. Prezent"?


RE: PayPal - WojaKk - 11-06-2012 21:45

W "Krewni / znajomi" nie można cofnąć Wink


RE: PayPal - MESWEB - 12-06-2012 20:54

Jeśli dojdzie do mnie płatność to gdzie znajdę info o tym jaki sposób wpłaty wybrał klient?
Wpłynęła mi ostatnio kasa i pisze "Rodzaj płatności:Błyskawicznie"
A poniżej pisze : "Cofnięcia:
Należy pamiętać, że płatność może zostać wycofana nawet po wysłaniu przedmiotu do kupującego, jeśli na przykład zostanie objęta obciążeniem zwrotnym. Dla uniknięcia obciążeń zwrotnych i podobnych niedogodności należy przestrzegać wytycznych dotyczących sprzedaży, dostępnych w Centrum bezpieczeństwa."
Czyli płatność nie została wysłana jako prezent? I czemu nie została pobrana prowizja?


RE: PayPal - Admin - 13-06-2012 03:14

(11-06-2012 21:45)WojaKk napisał(a):  W "Krewni / znajomi" nie można cofnąć Wink

To prawda i to największa zaleta tej funkcji.


RE: PayPal - jak wysyłać pieniądze bez prowizji ? - MESWEB - 13-06-2012 06:17

No ale jak już przyjdzie wpłata to gdzie jest info o tym?