Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
własna akcja charytatywna.... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: własna akcja charytatywna.... (/Temat-wlasna-akcja-charytatywna-53847)



własna akcja charytatywna.... - Grubasch - 25-05-2012 00:25

Witajcie!

Od pewnego czasu gnębi mnie myśl założenia własnej akcji charetatywnej.

Polegało by to na "klikaj i pomagaj" (coś jak okruszek, wyklikajzywnosc,pajacyk itp).

Pieniądze były by przekazywane na rzecz chorych dzieci.
Na stronie były by reklamy google (można kliknąć i również w taki sposób pomóc, reklamy które płacą za odsłony, a także kliki za które płaci sponsor).


Oczywiście potrzebuję wielu chętnych którzy pomogą pomagać Wink.
Każdego praca jak i moja będzie polegała jako wolontariat. Żadnych korzyści finansowych dla siebie.

Pewnie wielu z Was zastanawia się dlaczego chcę coś takiego założyć...

Otóż jestem osobą wierzącą i uważam, że każdego z nas jest obowiązkiem pomaganie. Dodatkowo zbyt mało jest akcji "kliknij i pomagaj" a dobra nigdy za wiele..Wink

Pozdrawiam
Grubasch


RE: własna akcja charytatywna.... - jacek89 - 26-05-2012 20:09

No to do dzieła!

1. Domena
2. Stwórz stronę
3. Promocja i reklama
4. Prawdziwa pomoc i publikacja danych (przekazanych kwot) na stronie i w sieci- zwiększenie zainteresowania i realnej pomocy.

Wink

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz- czy do tego typu działalności nie będziesz musiał założyć fundacji w jakimś urzędzie itp.

Ale pomysł masz bardzo ciekawy i trzymam za Ciebie kciuki.


RE: własna akcja charytatywna.... - Grubasch - 28-05-2012 17:01

Dziękuje za miłe słowa Wink.

Wydaję mi się, że jeśli pieniążki będą przekazywane jako darowizna, to nie będzie żadnych nieścisłości...

1. Domena będzie zakupiona w środę, czwartek tego tygodnia.
2. Obecnie szukam osoby która stworzy taką stronę - strona nie będzie miała pięknych grafik, będzie prosta i przejrzysta.
3. Nie ma dużo środków na reklamę, jednak o to się nie martwię - mam asa w rękawie Smile.
4. Oczywiście, wszystkie przekazane pieniążki będą na stronie opublikowane Smile.

Mam tylko prośbę do użytkowników forum zarabiam.com:
Jeśli znacie serwisy, które dobrze płacą za zwykłe wyświetlenia strony, napiszcie tu o nich.

Pozdrawiam
Grubasch


RE: własna akcja charytatywna.... - tomazzi - 28-05-2012 17:18

chcąc nawet przekazywać pieniądze jako darowizna z działalności charytatywnej i tak czy tak musisz działać zgodnie z prawem
musisz mieć KRS i działać jako fundacja niestety bo inaczej ktoś może "dobrać" ci się do tyłka


RE: własna akcja charytatywna.... - Admin - 28-05-2012 17:24

pomysł niestety bez przyszłości, jedyne co dostnaiesz to bana od adsense a nie pieniądze od reklamodawców czy sponsorów i na tym się skończy całe przedsiemwzięcie. Pomijając fakt, że nie masz uprawnień by coś takiego robić i podpada pod paragrafy.


RE: własna akcja charytatywna.... - Grubasch - 28-05-2012 17:29

Hmm... Ale patrząc na przykładzie, niedawno przekazałem darowiznę 1600zł na dom dziecka. Do tego nie był mi potrzebny numer KRS Smile.

Wszystkie pieniążki z reklam, odsłon idą formalnie do mnie. Ja od tej sumy co uzyskam odprowadzę podatek a resztę przekaże na wybrany cel.
Wydaję mi się, że jednak nie jest potrzebny numer KRS, bo to nie będzie fundacja, tylko akcja charytatywna.

Pozdrawiam
Grubasch


RE: własna akcja charytatywna.... - Admin - 28-05-2012 17:33

co innego jeśli przekazujesz własne pieniądze a co innego jak organizujesz zbiórki (czy jak tam sobie to nazwiesz "akcja charytatywna"), to dwie zupełnie inne sprawy.


RE: własna akcja charytatywna.... - tomazzi - 28-05-2012 17:35

charytatywnie możesz przekazywać zarobione przez siebie środki finansowe na organizacje porządku publicznego
a w tej opcji jak chcesz działać jako ze stroną, reklamami itp itd to już musisz mieć odpowiednie statusy prawne i podstawy
najlepiej zadzwoń, czy przejdź sobie do urzędu marszałkowskiego, czy wojewódzkiego czy miasta czy gminy gdzie masz pkt informacyjne, wypytaj i dopytaj byś później nie miał żadnych problemów bo chcąc dobrowolnie pomagać możesz sam sobie narobić kłopotów bo w dzisiejszym kraju jest inaczej jak za komuny bo za komuny było, że dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie a dzisiaj jest, że są ustawy tylko dajcie mi człowieka


RE: własna akcja charytatywna.... - Grubasch - 28-05-2012 17:39

Ok, rozumiem i dziękuje wszystkim za pomoc.

Ech... jak dzisiaj trudno być dobrym człowiekiem i coś zdziałać Sad.

W takim razie w piątek idę do urzędu i się dopytam wszystko.

Pozdrawiam
Grubasch


RE: własna akcja charytatywna.... - Grubasch - 11-06-2012 18:10

Według znajomej urzędniczki, jeśli inne osoby będą przekazywać mi pieniądze poprzez SMS, przelewy i akcje typu "klikaj i pomagaj" jako DAROWIZNY i ja będę te pieniążki przekazywać na dany cel charytatywny, to nie podlegam pod żadne paragrafy.

Tak więc już sam nie wiem co o tym myśleć.