Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Umowa konsumecka - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Umowa konsumecka (/Temat-Umowa-konsumecka-53638)



Umowa konsumecka - kipeer - 18-05-2012 20:22

Witam, w listopadzie wziąłem orange free na karte ( 1zł ) kwotą rabatową było 248zł.

Na pierwszy miesiąc miałem ok. 260zł z czego zapłaciłem 140zł (Ściągnąłem Dead Island i HL2 = zajebisty transfer, 1,2mb). Umowa sie skonczyla praktycznie po 14 dniach. Praktycznie bo w umowie jest napisane, że na 30 dni a umowa "Orange Free na 14 dni".

Dzisiaj dostalem pismo, ze zalegam 950zł. 1.Czy Orange ma prawo do egzekwowania takiej kwoty? Za każdy miesiąc powinienem płacić według taryfy nie więcej jak 150zł a w tym czasie dostęp do sieci nie był aktywny.

2. Czy moge liczyć na ugodową zapłate ( spłata rachunku + odsetki od tej kwoty ) biorąc pod uwage to, że internetu nie było.

Wiem, że jakbym zapłaciłbym to dodatkowo dostałbym 6 miesięcy z góry "zaległe" ale nie pojebało mnie na tyle by płacić taki rachunek.


RE: Umowa konsumecka - tomazzi - 18-05-2012 21:02

1 czy masz określone za co masz taką zaległość i kwotę do zapłaty ( jeśli za internet z którego nie korzystałeś bo nie działał to można z nimi próbować dyskutować odnośnie należnej kwoty do zapłaty by ją zmniejszyć znacząco
2 wystarczy zadzwonić do działu który prowadzi twoją sprawę ( na piśmie zapewne masz podane dane kontaktowe) powiedzieć, że dzwonisz w sprawie ugody i polubownego rozwiązania sprawy i chciałbyś spłacić to w ratach i poprosić by z ustaleń telefonicznych otrzymać wszystko na piśmie
jeśli nie zgodzą się na wysyłkę ustaleń telefonicznych pisemnie byś miał dowód i potwierdzenie dla swojego bezpieczeństwa to nie zgadzaj się na żadną ugodę telefoniczną, bo jeśli nie masz nic na piśmie to możesz pomimo spłaty dostać za chwilę wezwanie do zapłaty np odsetek od odsetek lub od czegoś innego


RE: Umowa konsumecka - kipeer - 18-05-2012 21:28

Chodzi mi tutaj o wypowiedź osoby która się zna na sprawie. Pieniądze są większe niż abonament miesięczny w umowie w razie nie zakończenia umowy.

Dziekuje za wypowiedź