Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zakup obciążników - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Zakup obciążników (/Temat-Zakup-obciaznikow-53612)



Zakup obciążników - Boonys - 17-05-2012 20:28

Myślę nad kupnem obciążników, myślę o jakichś lekkich typu 1-2.5 kg. Czy opłaca się takie coś kupić? Chodzi mi o to, czy przy ćwiczeniach nie nadwyrężę sobie jakichś mięśni bądź stawów. Zakładałbym je tylko do biegania i gry w piłkę, a jak wrócę do domu to chciałbym jeszcze poćwiczyć.
Z góry dzięki.


RE: Zakup obciążników - xJAmaTOx - 17-05-2012 21:02

Jak mają wyglądać te obciążniki?


RE: Zakup obciążników - teel - 17-05-2012 21:31

Dla stawów ogólnie każde 5-10 kg robi znaczną różnicę, a więc co do biegania czy grania w piłkę z nimi bym się poważnie zastanowił.

Wiadomo, że jak założysz obciążniki to nie padną Ci nogi za rok, dwa, ale to wszystko swego czasu, 'na starość' wyjdzie.
Sam kiedyś ćwiczyłem na bezsensownie wysokich obciążeniach, ale od ponad roku postawiłem bardziej na rozum nieco zmniejszając obciążenie.


RE: Zakup obciążników - Boonys - 18-05-2012 13:50

@Up
Nie chce się zbytnio robić na "Koxa" tylko trochę narobić sobie mięśni, ale też tak żeby na starość nie mieć problemów ze stawami bądź nie musieć chodzić o lasce, nie daj boże jeździć na wózku. Myślę, już na poważnie o jakichś dwóch kilogramach na jedną nogi i ręce.
I jeszcze jedno pytanie, czy można z tym normalnie funkcjonować? Tzn. Nosić sobie tak na co dzień pod ubraniem?

@xJamaTOx
Coś w tym rodzaju:
http://www.sport-shop.pl/obciazniki-na-rece-i-nogi-2-x-2-kg-form-p-6672.html

Jeszcze raz wielkie dzięki.


RE: Zakup obciążników - teel - 18-05-2012 15:19

Co do tego pytania to Ci nie odpowiem, bo sam nigdy nie korzystałem, a co do ćwiczeń- wiadomo, sport to zdrowie, wystarczy tylko trochę rozsądku i nie zrobimy sobie krzywdy ani teraz, ani na starość. ; )


RE: Zakup obciążników - Driver494 - 20-05-2012 14:03

Obciążają stawy. Nie nadają się do grania w piłkę Tongue