Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Ankieta]Zmiany na forum - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+--- Wątek: [Ankieta]Zmiany na forum (/Temat-Ankieta-Zmiany-na-forum-53273)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


[Ankieta]Zmiany na forum - Coristo - 08-05-2012 17:45

Witam.
Wraz z kończącą się umową z aktualną serwerownią wychodzimy do Was z inicjatywą większych zmian na forum Idea
PAMIĘTAJ ŻE UDZIAŁ W DYSKUSJI JEST 10X CENNIEJSZY NIŻ GŁOS W ANKIECIE !

A więc:
~Zmiana silnika forumowego z MyBB na IP.Board

Zalety:
  • Stabilność
IP.Board jest jednym z lepiej zoptymalizowanych skryptów. Jeśli dysponuje dobrą maszyną, przy dużej odwiedzalności nie sprawia problemów ani nie spowalnia przeglądania forum. IPB średnio wykonuje ok. 5-8 zapytań do bazy danych, co przy aktualnym silniku jest bardzo dobrym wynikiem.
  • Funkcjonalność
Nie ulega wątpliwości, że ACP obfituje w bardzo dużą ilość funkcji, co ważniejsze pogrupowane są w logiczne struktury i dotarcie do każdej nie stanowi problemu. Każda funkcja jest przemyślana w sposób zoptymalizowany. Dużą zaletą jest również możliwość łatwej implementacji nowych możliwości i funkcji.
  • Bezpieczeństwo
bardzo ważny punkt w obecnych czasach. IP.Board oferuje w standardzie funkcje, które uniemożliwiają nieautoryzowany dostęp do ACP2 czy konta FTP. IP.Board cechuje również bardzo duża skuteczność z walce z robotami spamerskimi, przy poprawnej konfiguracji można pozbyć się tego typu śmieci z forum w praktycznie 100%.
  • Wiele nowości, które oferuje IPB
  • Duża oferta dostępnych modyfikacji oraz skinów


Wady:
  • Strata forumowej waluty (FG) i wszystkich aplikacji związanych z forum goldami
  • Brak kluczy na ShoutBox
  • Ograniczone możliwości w dostosowywaniu swoich profili
  • Zupełnie inna budowa forum (nie koniecznie wada)


Plusów i minusów zapewne jest więcej, nie chciałbym jednak niczego sugerować.
Tak więc zapraszam do ankiety i wspólnej dyskusji. Co wy na to? Liczymy na rozbudowane i konstruktywne wypowiedzi oraz opinie Smile

Kilka screenshotów z IP.Board:
[attachment=507][attachment=508][attachment=509]



Edit by Admin:

Dla FANBOY'ÓW FG dodam, że waluta sama w sobie nigdy nie zniknie, od zawsze była ona ikoną Naszego forum, jest to jeden z elementów który wyróżnia Nas od innych for o tej samej tematyce.
Waluta nie zniknie tego możecie być pewni, co najwyżej Wasze salda i zmieni się sposób ich pozyskiwania, jednak szczegóły pozwolę sobię okryć tajemnicą Smile Dodam jedynie że FG zaczełoby mieć wartość materialną.



RE: [Ankieta]Zmiany na forum - Majka - 08-05-2012 17:55

Głos oddany Angel


RE: [Ankieta]Zmiany na forum - polik95 - 08-05-2012 17:56

jestem na tak jedynie szkoda, że FG zniknie Tongue


RE: [Ankieta]Zmiany na forum - nitram - 08-05-2012 17:56

Dla mnie wygląd lepszy niż teraz, powiewa świeżością.


RE: [Ankieta]Zmiany na forum - m4rcin93 - 08-05-2012 17:58

Wygląd IP.Board w ogóle mi się nie podoba.
Do tego dochodzi też strata kluczy na SB oraz FG.

Jestem na nie Smile (Ale i tak już przegłosowane Sad )


RE: [Ankieta]Zmiany na forum - Satan - 08-05-2012 18:00

Jestem na tak ! Big Grin


RE: [Ankieta]Zmiany na forum - DDK - 08-05-2012 18:01

Jestem na tak. Wygląd IPB jest bardzo profesjonalny i wygląda świetnie. Trzeba brnąć do przodu i rozwijać się o nowe technologie Big Grin


RE: [Ankieta]Zmiany na forum - Inten - 08-05-2012 18:02

Bezsens.


RE: [Ankieta]Zmiany na forum - vanor - 08-05-2012 18:05

zagłosowałem na Tak , jednak mój głos nie oddaje w zupełności mojego zdania bo według mnie to jest bez różnicy, jeżeli ktoś nigdy nie miał styczności z IP.Boardem to jest to dla niego nowość i jak wiadomo będzie za. Jest dużo plusów, ale nie zapominajmy że są minusy. I tak ostatni głos będzie należał do Banana Wink


RE: [Ankieta]Zmiany na forum - xPietrek - 08-05-2012 18:06

Dobry pomysł. Forum się rozrosło, warto by było przejść na coś lepszego. Wady nie są duże w porównywaniu z tym co zyskujemy Smile
Jedynie ta strata FG, niektórzy ludzie solidnie je zbierali, może z zamiarem wymiany na coś innego... Pasuje im to jakoś wynagrodzić, chyba że nie mają nic przeciwko stracie.