Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Laptop się przegrzewa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Laptop się przegrzewa (/Temat-Laptop-sie-przegrzewa-52694)



Laptop się przegrzewa - WojaKk - 25-04-2012 11:12

Witam, mam problem. Otóż mój 3 letni laptop się przegrzewa. Gdy mam włączoną samą przeglądarkę to po 20 minutach jest gorący. Czasem gdy mam więcej aplikacji włączonych to się wyłącza. Jednak kiedy gram w jakąś grę o słabych wymaganiach to po 15 minutach gry natychmiast się przegrzewa i wyłącza. Dodam, że bateria bez ładowania trzyma kilka minut.
Model laptopa to Acer Aspire 6930.

Zamierzam kupić sobie jakąś tańszą podkładkę chłodzącą. Czy "przeczyszczenie" laptopa sprężonym powietrzem coś da?

Z góry dziękuję za pomoc


RE: Laptop się przegrzewa - DDK - 25-04-2012 11:15

Jak najbardziej przeczyszczenie sprężonym powietrzem da dużo. Wiem jak było u mnie, wentylatory chodziły głośno i było gorąco, polecam podkładkę Zalmana lub Revolteca jeżeli kupujesz i daj przynajmniej z 80zł bo te za 20zł świecidełka to możesz na choinkę powiesić Wink

Polecam ZALMAN ZM-NC1000, kuzynka ma i chwali Smile Niebawem mam zamiar osobiście kupić.

Jeżeli umiesz to rozkręć i wyczyść, jeżeli nie to do serwisu śmignij Smile


RE: Laptop się przegrzewa - w3ly - 25-04-2012 11:18

Jeśli go nigdy nie czyściłeś to da(możliwe, że pozbędziesz się problemu). Kurz który znajduje się w obudowie tworzy pewną warstwę "termiczną", która zatrzymuje ciepło które powinno być wypchnięte poza obudowę. Warto spróbować.


RE: Laptop się przegrzewa - WojaKk - 25-04-2012 11:26

Niestety nie mam aż tyle pieniędzy aby wydawać aż 80 zł na podstawkę. Spróbuję przeczyścić, dzięki za pomoc Smile


RE: Laptop się przegrzewa - adkam12 - 25-04-2012 17:41

Mialem podobny problemik z Siemensem 5050 mialem juz kupowac ale sasiad powiedzial ze mi wczysci dalem mu na dzien i juz jutro go mialem smigal jak syrenka z silnikiem odrzutowym ;


RE: Laptop się przegrzewa - Scoobyx - 25-04-2012 18:12

Miałem dokładnie ten sam problem. Bateria mi trzymała 10 min i laptop się przegrzewał.
Oddałem do serwisu, bo wtedy jeszcze za bardzo się nie znałem na laptopie. Wymienili mi baterię i przeczyścili sprężonym powietrzem to teraz śmiga, że, aż miło. Bateria na 90% do wymiany, może nie jest dużo związane to z przegrzewaniem, ale polecam wymienić.


RE: Laptop się przegrzewa - ARTNETGame - 27-04-2012 13:46

Mam również Acer Aspire lecz model 6935G i miałem podobny problem, a przyczyną było tylko przeczyszczenie go od środka bo znajdywało się multum kurzu Smile Jeżeli to uczynisz temperatura wszystkich podzespołów wróci do normy