Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Lista maili - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Lista maili (/Temat-Lista-maili-51496)



Lista maili - Firmakrk - 29-03-2012 13:02

Witam wszystkich mam do was pytanie będę wdzięczny na odpowiedz (jak zły dział proszę o przeniesienie ).
Chodzi mi oto ze przez ostatnie 2 dni zgromadziłem bardzo dużą listę maili i kiedyś słyszałem ze takie listy można sprzedawać są to maile prywatnych osób a nie firm wiec proszę o pomoc .Gdzie i jak bym mógł to sprzedać


RE: Lista maili - Nikodemsky - 29-03-2012 19:51

Sprzedawanie listy adresów osób prywatnych, którzy nie zgodzili się na przesyłanie informacji handlowej, jest zwykłą kradzieżą danych osobowych, co innego jeśli byłyby to osoby zarejestrowane na Twoim portalu i zgodziły się na przesyłanie do nich reklam - wtedy mógłbyś sprzedawać np. mailingi na allegro,

w sytuacji gdy po prostu na lewo gdzieś pobrałeś adresy to raczej nie chwaliłbym się nigdzie, bo jeszcze kłopotów możesz sobie narobić,

gdy jednak osoby zgodziły się na odbieranie takich informacji - na forach webmasterkich choćby z zaznaczeniem, że ludzie z podanych adresów zgodzili się na odbieranie reklam, jest też allegro.


RE: Lista maili - Firmakrk - 29-03-2012 21:11

nie musze tego ukrywac bo nie lamie prawa Smile nie mam gdzies na lewo pobranych tych maili i zanim oni do mnie sla te emaile to sa uprzedzani na stronce ze wysylajac do mnie maila zgadzaja sie na jego przetwarzanie dlatego niec nie lamiem prawa dzienie dostaje ponad 300 maili od roznych ludzi ze swiata glownie polska francja i tak dalej bo wymyslilem nisze do ppa ktora potrzebuje slanai do mnie maila w ten sposob to dziala wiec prawa nie lamie bo taka informacje maja zawarta ze sie zgadzaja ale dzieki sliczne


RE: Lista maili - tomazzi - 29-03-2012 23:00

o ile się nie mylę by być w zgodzie z ustawą GIODO o ochronie danych osobowych musisz określać do jakich celów mogą zostać e-maile wykorzystane - jeśli nie podajesz informacji, że np do celów marketingowych - wysyłania im informacji itp itd - to łamiesz prawo i naruszasz ustawę o ochronie danych osobowych - a wedle twojej informacji informujesz tylko że mogą być przetwarzane ale nie podajesz informacji w jakim celu mogą zostać wykorzystane


RE: Lista maili - Firmakrk - 30-03-2012 11:26

oki dzieki wam daruje sobie te maile bo ja to tam za dobrze sie nie znam a problemow nie chce miec wazne ze moja nisza sie sprawdza dzieki wszystkim
Do zamknięcia


RE: Lista maili - mastaace - 30-03-2012 14:07

Lepszym rozwiązaniem bedzie sprzedawanie samego mailingu do tych osób. Mozesz wystawic aukcje np. na allegro.


Lista maili - Admin - 11-04-2012 09:32

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktulany.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.