Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Uszkodzony laptop... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Uszkodzony laptop... (/Temat-Uszkodzony-laptop-50631)

Strony: 1 2 3


Re: Uszkodzony laptop... - Rzmijec - 11-03-2012 07:58

A tak mniej więcej ile by mieli wziąć za ekspertyzę?

Send from Człapatalk Big Grin.


Re: Uszkodzony laptop... - Rzmijec - 14-03-2012 16:49

Refresh Smile
Laptop kupiony przez agito, w wolnym czasie napiszę maila co i jak, może coś załatwię. Na szczęście zatrzymałem pudło, bo bez pudła chyba nici by były. Orientuje się ktoś ile mniej więcej sama ekspertyza? Jeśli by rozkręcili i kapneli się, że moja wina, to ile by za to chcieli?

Send from Człapatalk Big Grin.

Edit: Big Grin plomby to naklejki na miejscach otwierania obudowy czy jakiś inny sposób oprócz naklejek? Na zewnątrz nie mam nic na śrubkach.


RE: Uszkodzony laptop... - Rzmijec - 16-03-2012 21:06

Na wstępie bardzo przepraszam, że piszę tak post pod postem.
A teraz do rzeczy Big Grin Panie i panowie, doradźcie mi bo ja już nie wiem co to jest Big Grin
Laptop ożył Smile
A więc tak: Z głupia grzebałem w BIOSie i pokazywało mi błędy dysku twardego. Z głupia także na spontana zacząłem instalować windowsa z nadzieją, że on ożyje. Nie wykrywało dysku, no to dawaj jeszcze raz i jeszcze raz. Zatrzymywało się przy instalacji no to dawaj jeszcze raz reinstala z formatem partycji za każdym razem. Zatrzymywało się potem przy uruchamianiu, pokazywało się czy uruchomić Kompa w trybie normalnym, żaden z trybów nie zakończył się włączeniem Windy 7, tylko kolejnym rebootem użądzenia. No to dawaj jeszcze raz Big Grin, zatrzymało się przy konfiguracji ekranu, no to dawaj jeszcze raz i jeszcze raz xD. Nagle, jakieś tam błędy i sama tapeta windowsa bez dolnego paska i wogóle niczego, tak jakby nie wiem do końca, ale jak by Explorer nie działał windowsa czy jak to się nazywa Big Grin. No to dawaj jeszcze raz i nagle uruchomił się xD I jak narazie działa Wink Za każdym reinstalem było jakby bliżej uruchomienia lapka.
A teraz tak, parę pytań Big Grin:
1. Czy jest możliwość, że wyłączę laptopa i on się już nie uruchomi? ( znów będzie problem z dyskiem)
2. Czy mogło pomóc kilkukrotne walnięcie łapą podczas instalacji xD?
3. Czy mogła pomóc prośba do Boga, żebym nie musiał bulić za naprawę? :E
4. Przybliżając ucho do laptopa słychać, że się obraca w taki sposób "kręci kręci, zgrzyt kręci kręci zgrzyt(cichy) i tak w kółko" Czy to możliwe, że uszkodził się kawałek dysku ( o lol? ) i za każdym reinstalem windows tworzył pliczki na innej części dysku, po czym trafił na tą jeszcze działającą część?
5. Jakim programem mógł bym fachowo sprawdzić co z dyskiem, np. co z nim jest i ile zostało uszkodzone? ( bo tego nie wykluczam )
6. Kupiłem laptopa w agito i teraz tak. Nie zważałem na to uwagi wielkiej, więc nie wiem, ale powinienem mieć dysk 320Gb ( według Agito ), a w "Mój komputer" jest pokazane 297Gb, a więc, czy możliwe, że po porostu zawsze tak będzie, że będzie mniej pamięci niż ma być niezależnie od tego, czy dysk jest 100% sprawny?
Np. kupiłem pendrive 8Gb, a w "mój komputer" pokazuje coś chyba 7,4Gb.

Jak coś mi się jeszcze nasunie na myśl, to dopiszę. A teraz bardzo proszę o dyskusję w tym temacie, wszystkich którzy udzielili się w tym temacie nagradzam reputami Wink.
Proszę o pomoc i pozdrawiam Smile
Edit:
Uruchomiłem ponownie i już nie działa :facepalm:


RE: Uszkodzony laptop... - xPietrek - 16-03-2012 22:44

Możesz się pobawić programami MHDD albo HDD Regenerator (ze wskazaniem na to pierwsze), choć to pewnie nic nie pomoże, bo wygląda na fizyczne uszkodzenia dysku - no ale, nic nie tracisz. Naprawa bad sectorów, format niskopoziomowy. Mój stary dysk to kiedyś uratowało ; )


Re: Uszkodzony laptop... - Rzmijec - 17-03-2012 07:54

Jak za którymś razem się uruchomi, to spróbuje Smile Reputa dam jak będę miał dostęp do jakiego kompa. Dzięki Smile

Send from Człapatalk Big Grin.


RE: Uszkodzony laptop... - xPietrek - 17-03-2012 21:28

Możesz z innego komputera wrzucić programik na pena. On odpala się przy bootowaniu, tam gdzie wybierasz czy system ma startować z hdd, cd/dvd czy pendrive. Jeśli go wykryje, to można działać Smile
Opis: klik


RE: Uszkodzony laptop... - Ahito - 17-03-2012 21:55

4. Sam mam laptopa tylko, że Toshibę. Ten latający element to może być poluzowana śrubka. Z której strony masz chłodzenie?


Re: Uszkodzony laptop... - Rzmijec - 17-03-2012 22:44

Chłodzenie lewa, a HDD na 99% prawa.

Send from Człapatalk Big Grin.


Re: Uszkodzony laptop... - Rzmijec - 17-03-2012 22:50

xPietrek sprawdzę to Smile

Send from Człapatalk Big Grin.


RE: Uszkodzony laptop... - Daminn - 17-03-2012 23:45

Jak to dysk ci pada to nie masz co nawet próbować tych programów, bo jak pomogą to na nie długo. Jeśli cenisz sobie swoje dane lepiej zainwestuj w nowy dysk.