Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Rozwiązane]Wszystko o bonach amazon - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Pytania dotyczące Lockerz.com (/Forum-Pytania-dotyczace-Lockerz-com-4)
+----- Wątek: [Rozwiązane]Wszystko o bonach amazon (/Temat-Rozwiazane-Wszystko-o-bonach-amazon-49)

Strony: 1 2


[Rozwiązane]Wszystko o bonach amazon - Admin - 12-11-2009 11:00

Tak więc postanowiłem stworzyć jeden ogolny temat dotyczący bonów, ułatwi to wszystkim wyszukanie informacji Smile

(12-11-2009 00:54)xellos666 napisał(a):  o to jeszcze może spytam jak sprawdzić które artykuły nie są wysyłane do Polski?
Seba, Ty masz doświadczenie może coś podpowiesz


aby to sprawdzić musisz JUŻ TERAZ założyc konto na jednym z amazonów tj: amazon.de , amazon.fr , amazon.co.uk.
Najlepiej wrzucić przedmiot który będziemy chcieli kupić w przyszłości do koszyka po czym wypełnić dane dostawy cena produktu wzrośnie bo zostanie doliczony polski VAT 22% a angli wynosi około 15-17,5% tak więc różnica vatu zostanie doliczona do ceny oczywiście na ekranie pojawi sie też komunikat informujący czy "da sie zamowić".

Karty amazon.co.uk, amazon.fr, amazon.de, amazon.com FAQ

1. Czy obowiązuje cło i vat?
Odp. Cło nie, Vat tak. (w wypadku amazon.com cło także)
2. Jak lockerz dostarczy mi bon?
Odp. E-mailem
3. Czy bon może pokryć vat?
Odp. Tak, może.
4. Jeżeli zamówię bon na np. amazon.fr mogę go użyć na innym amazonie?
Odp. Niestety nie.
5. Gdzie są bony na lockerzu?
Odp. W dziale electronic.
6. Czy wysyłają do polski?
Odp. Nie wszystkie produkty można zamowić, spora część elektroniki nie jest dostępna dla Polski.
7. Co to są gift karty amazon?
Odp. Innymi słowy bony na zakupy w danym sklepie amazon.
8. Czy gry kupione na ww amazonach są w PAL?
Odp. Na amazon.com nie w pozostałych amazonach tak.
9. Czy można łączyć kupony?
Odp. Tak, można.
10. Czy można zamówić kilka rzeczy z 1 kuponu?
Odp. Tak.
11. Czy jeśli zamówię elektronikę ,z któregoś z wyżej wymienionych sklepów to będę miał takie same gniazdko jak w polsce?
Odp. W amazon.de.fr są te same wtyczki ,a w amazon.com są inne i trzeba kupić przejściówkę.
12. Można kupować tylko rzeczy ,które są wystawione przez sklep amazon! (nie można kupować rzeczy wystawionych przez inne firmy ,które sprzedają przez sklep amazon)
13. Jaki okres ważności ma bon?
Odp. Bon jest ważny rok

Jeśli będzie tak, to postaram się napisac poradnik wraz z screenami Smile


RE: Wszystko o bonach amazon - xellos666 - 12-11-2009 14:06

Ok, a wiesz może czemu za 500 ptz można nabyć bony o różnej wartości? Bo jest dla France 450 Euros, dla Germany 300 Euros a dla UK 300 GBP. Znaczy chodzi mi o to gdzie najlepiej nabyć towar aby wyszło najtaniej, bo pewnie są różne podatki i koszty przesyłki...


RE: Wszystko o bonach amazon - Kleszczman - 12-11-2009 16:38

Raczej mniej więcej wychodzi na to samo. W różnych krajach są różne ceny i podatki, więc dlatego ilość pieniędzy na bonach jest mniej więcej zrównoważona.
Oczywiście zdarzają się okazję (lepiej wcześniej poprzeglądać Amazony) ale nie aż tak często Smile


RE: Wszystko o bonach amazon - jakubixioraczek - 12-11-2009 17:22

Ja tam tych bonów nie biorę bo mi nie jest potrzebna żadna kasa i nie dało by mi to satysfakcji


RE: Wszystko o bonach amazon - xellos666 - 12-11-2009 18:47

no ale zakup niektórych artykułów wychodzi taniej przez bony niż gdyby zbierać punkty,nawet wliczając w to podatek. No i bon otrzymujemy chyba od razu na maila (ktoś chyba o tym pisał na forum)


RE: Wszystko o bonach amazon - Admin - 12-11-2009 18:53

(12-11-2009 18:47)xellos666 napisał(a):  no ale zakup niektórych artykułów wychodzi taniej przez bony niż gdyby zbierać punkty,nawet wliczając w to podatek. No i bon otrzymujemy chyba od razu na maila (ktoś chyba o tym pisał na forum)

od razu nie ale fakt że szybciej około tygodnia

a czy bardziej się opłaca to trudno powiedzieć bo
mało ze płaci się za przedmiot to trzeba także zapłacić wspomniany wczesniej VAT+ przesyłke i cena na jest wyższa niż początkowo na amazon


RE: Wszystko o bonach amazon - xellos666 - 12-11-2009 19:09

hmm...no i teraz bede mieć dylemat na co zbierać...w wolnym czasie zarejestruje sie na amazon i dam znać na forum jak się przedstawia sytuacja i jakie są różnice cenowe


RE: Wszystko o bonach amazon - jakubixioraczek - 15-11-2009 20:58

mam pytanie: czy bardziej mi się opłaca kupic na lockerz xbox czy przez amazon. Na czym lepiej wyjdę(sorki za niezrobienie nowego wątku ale odnosze się do tego wątku)


RE: Wszystko o bonach amazon - Admin - 15-11-2009 21:45

(15-11-2009 20:58)jakubixioraczek napisał(a):  mam pytanie: czy bardziej mi się opłaca kupic na lockerz xbox czy przez amazon. Na czym lepiej wyjdę(sorki za niezrobienie nowego wątku ale odnosze się do tego wątku)

nie jestem pewny czy xboxy wogole wysyłają do polski... z amazona


RE: Wszystko o bonach amazon - jakubixioraczek - 18-11-2009 12:03

ale gierki wysyłają??