Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż domeny - podatki? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Sprzedaż domeny - podatki? (/Temat-Sprzedaz-domeny-podatki-48996)



Sprzedaż domeny - podatki? - bios - 28-01-2012 13:10

Witajcie.

Nie wiem czy ktoś sobie ze mnie jaja robi czy po prostu chce kupić ode mnie domenę pc-porady.pl .
Daje on 1000zł, mam ją wystawić na allegro i sprzedać itd... Czy to prawda że podatek opłaca kupujący? Jak z opłatami u sprzedającego?

Pozdrawiam!


RE: Sprzedaż domeny - podatki? - Admin - 03-02-2012 23:53

Na RP wyczytałem,że nie każdy kto sprzedaje prawo do używania wymyślonej przez siebie domeny, musi rozliczać VAT. Osoby takie najczęściej skorzystają ze zwolnienia podmiotowego ze względu na obroty nieprzekraczające 10 tys. euro rocznie.

Dla osób sporadycznie osiągających zyski ze sprzedaży wymyślonych adresów internetowych są to przychody z odpłatnego zbycia praw majątkowych. Trzeba je wykazać w zeznaniu rocznym i opodatkować według skali podatkowej.