Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dałem upoważnienia ambasador, by podpisała ACTA - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Dałem upoważnienia ambasador, by podpisała ACTA (/Temat-Dalem-upowaznienia-ambasador-by-podpisala-ACTA-48846)



Dałem upoważnienia ambasador, by podpisała ACTA - Magnus - 24-01-2012 16:14

[Obrazek: z11016150X.jpg]

Tusk:
Podpisałem upoważnienia dla ambasador w Tokio, aby podpisała ACTA - mówił na konferencji prasowej Donald Tusk. Zapewnił, że rząd będzie się starał zapewnić jak największą wolność w sieci: "Dopiero wtedy, gdy uzyskamy pewność, że polskie prawodawstwo zagwarantuje wolność w internecie, skierujemy wniosek o ratyfikację ACTA do Sejmu".

- Chcę sprostować kilka fałszywych wyobrażeń, mitów i kłamstw dot. ACTA - takimi słowami konferencję prasową rozpoczął Donald Tusk. Zapewnił następnie, że prace nad umową były prowadzone w sposób jawny. - We wrześniu skierowano projekt do konsultacji międzyresortowych. Wcześniej były otwarte konsultacje, w których uczestniczyło kilkadziesiąt organizacji zajmujących się prawami autorskimi - mówił.

Premier ogłosił, że Polska podpisze ACTA. - Podpisałem upoważnienia dla ambasador w Tokio, aby podpisała ACTA, ale czeka nas jeszcze długi proces ratyfikacji - zapowiedział premier. Umowa wymaga jeszcze ratyfikacji przez parlament i prezydenta.

Jak poinformował, zapadła decyzja o odrębnym posiedzeniu Rady Ministrów w czwartek o godz. 15, które "ma przygotować jednoznaczne stanowisko Polski wobec ostatnich propozycji, które się pojawiają w sprawie umowy fiskalnej".

Polska zabiega, by kraje spoza strefy euro mogły - jako obserwatorzy - uczestniczyć we wszystkich posiedzeniach szczytów euro (na poziomie przywódców) i eurogrupy (na poziomie ministrów finansów). Dopiero ostatnia wersja dokumentu otwiera możliwość uczestniczenia w szczytach euro, ale nie we wszystkich (przynajmniej raz w roku) oraz pod warunkiem wdrażania reguł paktu.


Źródło "gazeta.pl"