Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pytanie dot. mojego komputera - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Pytanie dot. mojego komputera (/Temat-Pytanie-dot-mojego-komputera-48333)

Strony: 1 2


Pytanie dot. mojego komputera - Morfit - 11-01-2012 22:03

Siemka,
3 tygodnie temu kupiłem sobie nowy procesor, bo mój dawny E5200 nie był w stanie uciągnąć nawet BF3 na low po grudniowym patchu. Wracając - kupiłem tego E8400, gdyż myślałem, że poprawi to moją wydajność w niektórych grach ( BF3, L.A. Noire i inne ), ale niestety zbyt dużo to nie pomogło. Co prawda, w BF'a mogę grać na ustawieniach low, rozdziałce fullhd, ale czy to nie za mało? AMD moich dziadków, który kosztuje 140zł ciągnie BF3 na medium i rozdziałce HD... Na moim starym E5200 ściągnąłem sobie NFS'a The Run, byłem w stanie przejechać cały wyścig ( miałem koło 20-25 FPS ), a aktualnie nie jestem w stanie nawet obejrzeć filmiku, który rozpoczyna grę, a co dopiero wyścig... Podobnie w L.A. Noire - na E5200 miałem koło 15-20 max FPS, a aktualnie mam 18-20 mierzone FRAPS'em... Karta graficzną ( GTS450 ) przełożyłem nawet do tego AMD i nadal chodziło wszystko na medium w BFie. Czym to może być spowodowane? Wątpię, że jest to spowodowane "słabą płytą główną", na pcformacie mówili, że płyta jest dobra, ale nic więcej. Pasta termoprzewodząca została nałożona dobrze, temperatura tego procka na Intel'owskim chłodzeniu to 43-46 w spokoju i 50-53 podczas gry, chociażby w BF'a. Za słaby procesor? - kręcić go, czy coś innego? podam specyfikacje:

MOBO: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g31m-es2l_1x/
Procek: Intel Core 2 Duo E8400
Grafika: Gainward GTS450 1GB
Ram: 4GB ( 2x2GB Kingston )
Zasilacz: FSB400 ( Chieftec 400W )
System: Windows7 64bit


RE: Pytanie dot. mojego komputera - Max998 - 11-01-2012 22:28

Nie opłaca się podkręcać procesora chyba, że jesteś już na prawdę zdesperowany a Twój komputer swoje już przeszedł. Zaczyna się on wtedy bardziej grzać itp. ogólnie nie polecam. Tak w ogóle sam procesor jak dobrze wiemy nie uciągnie gier na pełnych detalach. Tutaj przyczynę widzę w karcie graficznej. Aby gra poszła na max. detalach zalecana do BF 3 jest grafika Nvidia GeForce GTX 560 lub Radeon 6950. Póki co polecam Ci pobrać najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej, które znajdziesz na stronie producenta + pobrać najnowszego DirectX 11, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.


RE: Pytanie dot. mojego komputera - Morfit - 11-01-2012 22:31

Oczywiście, że to zrobiłem ( pobrałem sterowniki i DirectX'a ), procesor ma zaledwie 3 tygodnie, nie kręciłem go jeszcze ani nic z tych rzeczy. Nie wiem czy wina leży po stronie karty karty graficznej, gdyż na AMD moich dziadków, BF3 szedł na medium z rozdziałką FHD - przełożyłem kartę po prostu.


RE: Pytanie dot. mojego komputera - Max998 - 11-01-2012 22:37

Mnie się wydaje, że wina leży tutaj po stronie karty graficznej, jeśli chodzi o BF3 to wybierał bym jedną spośród tych dwóch. Były one nawet reklamowane i sprzedawane z tą grą. Co do procesora to było by dobrze gdyby Twój miał przynajmniej 3,0 lub więcej GHz na jeden rdzeń.
Samo 2,7 GHz łapie się jeszcze jako tako do obsługi na min. detalach. Wink


RE: Pytanie dot. mojego komputera - Morfit - 11-01-2012 22:39

Przecież E8400 ma 3GHz na jeden rdzeń... Ale po raz enty mówię - na innym kompie z tą samą grafiką - BF3 chodzi na medium bez przycinki z rozdziałką fhd


RE: Pytanie dot. mojego komputera - Max998 - 11-01-2012 22:42

Ale o ile się nie mylę tamten komputer ma inne parametry niż Twój.
Ja na Twoim miejscu kupiłbym jedną z tamtych 2 kart graficznych i miał spokój nie tylko z BF ale i innymi nowymi i wymagającymi grami.


RE: Pytanie dot. mojego komputera - Morfit - 11-01-2012 22:47

Ale mówimy o MOIM PC, a nie o PC innym. PC moich dziadków to X2 7750 dual core, 4gb ramu, zasilka highlander'a - a BF3 idzie na medium bez przyciny... na e8400 - low, rozdziała fhd, kolo 25fps


RE: Pytanie dot. mojego komputera - Max998 - 11-01-2012 22:49

Sprawa nieco dziwna tym bardziej, że uzbroiłeś się w najnowsze sterowniki i D11 co zazwyczaj pomagało. :/
Poczekajmy, może ktoś jeszcze z forum ma/miał lub spotkał się z takim problemem.


RE: Pytanie dot. mojego komputera - Morfit - 11-01-2012 22:58

O kurwa! Już wiem co się stało, mój inteligentny ojciec, kiedy smarował mi pastą procka, obniżył mi Clock Speed przez co mam 1,7GHz XD Boże, mam ojca idiotę, ale i tak go kocham Big Grin

@EDIT: ustawie jak być powinno i sprawdzę wydajność!


RE: Pytanie dot. mojego komputera - Max998 - 11-01-2012 23:11

A to nie ma się co dziwić. Mój 9 letni komputer ma 1,8 GHz.
Teraz wszystko powinno śmigać.