Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[scam]Uwaga na oszustów na Allegro !!! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: [scam]Uwaga na oszustów na Allegro !!! (/Temat-scam-Uwaga-na-oszustow-na-Allegro-48013)



[scam]Uwaga na oszustów na Allegro !!! - Madroxx - 02-01-2012 16:11

Jeżeli wystawiacie wartościowe przedmioty np. laptop może się zdarzyć, że dostanie tego typu email:

http://screenshooter.net/2336382/buktlyg

Cytat:Jak nie dać się oszukać? Jeżeli sprzedajesz przedmiot na Allegro, nie zgadzaj się na wysłanie przedmiotu na inny adres niż ten, który widnieje w danych kupującego - do sprawdzenia w panelu administracyjnym Allegro. Jeżeli kupujący ma najpierw wpłacić pieniądze na konto, nie daj się namówić na wcześniejsze wysłanie przesyłki, nawet jeżeli prześle ci potwierdzenie wykonania przelewu - taki dokument łatwo podrobić. Bądź szczególnie czujny, jeżeli masz wysłać przesyłkę poza granice Unii Europejskiej.



RE: Uwaga na oszustów na Allegro !!! - Morfit - 02-01-2012 16:16

Myślę, iż większość o tym wiedziała, ale to i tak dobrze, że napisałeś.


RE: Uwaga na oszustów na Allegro !!! - HardCoreSex - 04-01-2012 13:13

Takie pytanie, od jakiej kwoty mogę zgłaszać oszusta i gdzie?
Ostatnio kupiłem kolczyka sobie.. i oczywiście nie doszedł, na maila też nikt nie odpisuje. Może dużo za niego nie dałem bo jakieś 10zł ale nie lubię jak ktoś mnie za chuj robi.


RE: Uwaga na oszustów na Allegro !!! - bartex89 - 04-01-2012 13:18

ja zgłosiłem sprawe na policje za doladowanie orange o wartosci 43 zł. Kasa oczywiscie odzyskana poprzez program ochrony kupujacych. zrob tak samo.


RE: Uwaga na oszustów na Allegro !!! - munio - 05-01-2012 11:32

mnie ten koles wykiwal http://allegro.pl/show_user.php?uid=19119358

wczoraj puka do mnie policja i wrecza wezwanie Smile
dokladnie 4stycznia 2011 wplacilem kase
co z tego wyniknie przekonamy sie


RE: Uwaga na oszustów na Allegro !!! - Max998 - 11-01-2012 23:15

Ja tam allegro omijam szerokim łukiem od kiedy to przyszło mi do zapłaty 295 zł. za moją grę, którą tam wystawiłem i na 2 dzień sprzedałem o wartości 50zł. gdzie jak się później okazało pod podanym adresem nikt tego nie zamawiał.. Więc naliczyli sobie dziwnym trafem na allegro ponad 145zł. za ''wystawianie'' na stronę (bez wyróżnień itp.) Poczta Polska policzyła sobie kursy z Sosnowca do Gdańska i z Gdańska do Sosnowca + 50zł. za grę.


RE: [scam]Uwaga na oszustów na Allegro !!! - stbiznes - 30-04-2012 14:33

245 zł dobre!


RE: [scam]Uwaga na oszustów na Allegro !!! - radek9030 - 07-05-2012 17:03

Ja nigdy nie kupowałem na allegro więc jak takie coś czytam to Sad ^^


RE: [scam]Uwaga na oszustów na Allegro !!! - Max998 - 07-05-2012 17:40

Ale przecież Allegro.pl dba o najwyższe standardy swoich usług.. Hahaha śmieszy mnie ta ich nowa reklama. Allegro to największa wylęgarnia oszustów, niby wszystkiego pilnują a strony z 1 adminem i zerową ilością innych ludzi ''pracujących tam jak woły'' są uczciwsze..
Jak mam sobie coś kupić to wybieram zwykłe sklepy a nie jaram się zakupami przez allegro.
Człowiek kupi buty a przyjdzie mu pudełko z ziemniakami jak to nie raz bywało i było o tym głosno.