Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dowód osobisty. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Dowód osobisty. (/Temat-Dowod-osobisty-47655)

Strony: 1 2


Dowód osobisty. - adamsonm - 25-12-2011 18:33

Mam 17 lat. Czy wyrabiając dowód osobisty ten tymczasowy na 5 lat zmieniać muszę na ten zwykły po skończeniu 18 lat czy dopiero po upływie ważności tego tymczasowego?


RE: Dowód osobisty. - Marczyk - 25-12-2011 19:17

Po upływie ważności tymczasowego dowodu.


RE: Dowód osobisty. - adamsonm - 25-12-2011 19:26

no ok, dla 100% pewności pójdę po wniosek i się zapytam, bo zawsze miesiąc wcześniej będę mógł zdawać na prawko Smile


RE: Dowód osobisty. - Marczyk - 25-12-2011 19:51

By zdawać prawko nie musisz mieć koniecznie dowodu, może być paszport + poświadczenie zameldowania z urzedu gminy.


RE: Dowód osobisty. - Burned - 25-12-2011 20:45

Może przyda Ci się ta informacja: prawko możesz zaczac do 3 miesięcy przed urodzinyami, ale teorie możesz najwcześniej zdac w urodziny(sam tak zrobiłem) i od razu na praktyczny sie zapisałem.


RE: Dowód osobisty. - adamsonm - 25-12-2011 21:57

o tym ja mówię Smile

że chce zdawać najwcześniej jak się da, a w Łodzi na dowód bym musiał czekać ze 3 tygodnie a to zawsze prawie miesiąc do przodu. a paszportu nie mam dlatego myślę nad tym tymczasowym, który też mi się przyda przy zatrudnieniu gdzieś na wakacje Smile


RE: Dowód osobisty. - Marczyk - 26-12-2011 09:50

To jak nie masz paszportu, a zalezy Ci na czasie wyrabiaj dowód tymczasowy. Ja miałem ten komfort że przy zapisywaniu na egzamin miałem paszport.


RE: Dowód osobisty. - adamsonm - 29-12-2011 13:00

http://www.gminabilgoraj.pl/images/pliki/3b.pdf


wie ktoś co wpisać na 2 stronie?

Posiadany dokument tożsamości.


RE: Dowód osobisty. - Lubelak - 30-12-2011 13:23

Cokolwiek legitymacja ,karta rowerowa etc. coś co aktualnie posiadasz


RE: Dowód osobisty. - adamsonm - 30-12-2011 19:39

przejrzałem to jeszcze raz i wydaje mi się że nic. Że to jak się zgubi lub uszkodzi a jak pierwszy to tą 2 stronę się olewa, bo ani karta rowerowa ani legitymacja to nie jest dowód tożsamości Smile