Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Odpowiedzi Punktomaniacy] Tasiemiec - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Forum Punktomaniacy.pl (/Forum-Forum-Punktomaniacy-pl-287)
+----- Dział: Punktomaniacy Odpowiedzi (Zadania) (/Forum-Punktomaniacy-Odpowiedzi-Zadania-292)
+----- Wątek: [Odpowiedzi Punktomaniacy] Tasiemiec (/Temat-Odpowiedzi-Punktomaniacy-Tasiemiec-46434)



[Odpowiedzi Punktomaniacy] Tasiemiec - tylkojedno - 27-11-2011 08:03

Cytat:Tasiemce - są wewnętrznie pasożytującymi płazińcami. W ciele człowieka osiąga do 15 metrów długości. Można się z niego wyleczyć za pomocą leków, dzięki którym zostaje osłabiony i wydalony wraz z kałem. Przechodzą złożony cykl rozwojowy ze zmianą żywicieli. Żywicielami pośrednimi są bezkręgowce lub kręgowce, natomiast ostatecznymi z reguły kręgowce, u których żyją głównie w przewodzie pokarmowym. Pierwszym stadium larwalnym jest onkosfera zaopatrzona w 6 haczyków embrionalnych lub orzęsiona larwa koracidium, drugie stadium larwalne może mieć rozmaitą postać.Długość ciała waha się w granicach od kilkuset mikrometrów do kilku, a nawet kilkunastu metrów. U większości gatunków ciało składa się ze skoleksu (główki), szyjki i proglotydów tworzących tzw. strobilę. Na skoleksie występują narządy czepne w postaci bruzd przyssawkowych lub przyssawek oraz kurczliwego ryjka opatrzonego hakami. Szyjka jest strefą wzrostową i na ogół w ciągu całego życia tasiemca odrastają od niej nowe człony.


1. Jaką długość potrafi osignąć tasiemiec?
do 15 m

2. Gdzie u kręgowcy żyją głównie tasiemce?
w przewodzie pokarmowym

3. Jak inaczej nazywa się główka u tasiemca?
skoleksa


RE: [Odpowiedzi Punktomaniacy] Tasiemiec - Grub63 - 27-11-2011 14:52

✔ ✔ ✔
bez reputów, bo ty mi też nie dałeś Tongue


RE: [Odpowiedzi Punktomaniacy] Tasiemiec - mysza5000 - 27-11-2011 15:00

dobrze Smile


RE: [Odpowiedzi Punktomaniacy] Tasiemiec - tylkojedno - 27-11-2011 15:03

(27-11-2011 14:52)Grub63 napisał(a):  ✔ ✔ ✔
bez reputów, bo ty mi też nie dałeś Tongue

Wybacz, ale kliknięte było - nie wiem dlaczego nie zaliczyło Undecided
Ale już jest naprawiony ten błąd. 2


RE: [Odpowiedzi Punktomaniacy] Tasiemiec - Grub63 - 27-11-2011 15:06

spoko Wink