Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
zgubiony dowód osobisty - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: zgubiony dowód osobisty (/Temat-zgubiony-dowod-osobisty-45767)

Strony: 1 2


zgubiony dowód osobisty - sl0910 - 11-11-2011 01:06

Wczoraj wieczorem (czwartek) zauważyłam, że w portfelu nie mam mojego dowodu osobistego... ostatnio wyciągałam go w zeszłym tygodniu na poczcie (w zeszły czwartek), mógł też mi wypaść w trakcie robienia zakupów.
Dzisiaj mamy święto, dodatkowo przebywam poza miejscem stałego zamieszkania. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Iść na policję i zgłosić zgubę, czy może zostawić policję w spokoju i pojechać w najbliższym czasie (poniedziałek, wtorek) do domu i udać się do urzędu miasta?


RE: zgubiony dowód osobisty - damianus627 - 11-11-2011 01:27

Musisz iść do urzędu i zrobić nowy za opłatą oczywiście.
Na policje to nie wiem


RE: zgubiony dowód osobisty - Morfit - 11-11-2011 01:30

Z tego co mi wiadomo, na policję również musisz pójść.


RE: zgubiony dowód osobisty - Admin - 11-11-2011 01:31

Należy złożyć odpowiedni wniosek o wydanie dowodu osobistego i jest tam miejsce na podanie przyczyny wydania takiego dokumentu. Jutro mamy święto a w wekkend urząd jest zamknięty więc dopiero w poniedziałek najszybciej coś załatwisz.

@morfit
Na policje zgłaszasz tylko jeśli podejrzewasz kradzież.
Czynu karnego nie popełniono więc policja jedyne co zrobi to wystawi pro forme notkę i na tym się skończy, szkoda twojego czasu.


RE: zgubiony dowód osobisty - AkaPrawnik - 11-11-2011 01:31

Na policji możesz, powinnaś zgłosić zagubienie dokumentu tożsamości aby nikt inny nie mógł się nim posłużyć. Ponad to jeśli policja cię spisze będziesz miała Alibi że zgubiłaś i nie będą musieli cię ciągać po komisariatach aby zweryfikować twoje dane osobowe.

Jeśli jesteś spokojną osobą to ci nie grozi Smile ale w najbliższy poniedziałek udaj się do urzędu miasta w celu zgłoszenia i wyrobienia nowego dokumentu.

Pozdrawiam
Nie tylko kradzież, ale jeśli uważasz że ktoś niepowołany może się nim posłużyć w sposób krzywdzący dla ciebie, to podobnie jak z kartą do bankomatu, w razie czego, jakiegoś problemu masz zawsze jakieś alibi, że go po prostu zgubiłaś i nie ty narobiłaś problemów.

Rozumiesz?

Drogi Adminie, strata nie strata, ale nie wiemy kto ten dowód znalazł i go ma, lepiej dmuchać na zimne, polskie prawo zna wiele przypadków wykorzystywania dokumentów tożsamości, lepiej zgłosić aby dziewczyna nie miał problemów... Ehh różnie to bywa jednak decyzja należy oczywiście do pokrzywdzonej Smile


RE: zgubiony dowód osobisty - Admin - 11-11-2011 01:37

@up
nie chłopak tylko kobieta, czytaj dokładniej.


RE: zgubiony dowód osobisty - AkaPrawnik - 11-11-2011 01:39

Przepraszam, niedopatrzenie. Dziś masa roboty i nadrabianie, bo przecież wole i nie zauważyłem zwrotu Smile

Już to naprawiam, raz jeszcze najmocniej przepraszam.

p.s

Sam adminie widzisz ile nocy siedzę, mam prawo do pomyłek, zmęczenie daje znaki, czas wypocząć Smile i świeżo myśleć Smile


RE: zgubiony dowód osobisty - sl0910 - 11-11-2011 04:18

Wcześniej przeszukałam cały pokój i nic, ale przed chwilą przypomiałam sobie o ostatniej desce ratunku i pomodliłam się do św. Antoniego, żeby pomógł mi odnaleźć dowód. Bardzo pomógł, bo zaraz potem przyszło mi do głowy żebym sprawdziła wszystkie kieszenie i dowód się znalazł. Big Grin
Dziękuję Wam za pomoc i rady, następnym razem jak zgubie go tak, że już go nie odnajdę to będę wiedziała co robić. Smile


RE: zgubiony dowód osobisty - Morfit - 11-11-2011 05:10

Haha Big Grin Nieźle Tongue


RE: zgubiony dowód osobisty - munio - 16-12-2011 15:36

trzeba zglaszac gdzie tylko sie da zeby potem uniknac sytuacji ze masz pozyczke do splaty
malo to wpolsce oszustow naciagaczy...