Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Termin płatności - PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Termin płatności - PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) (/Temat-Termin-platnosci-PCC-podatek-od-czynnosci-cywilnoprawnych-45662)



Termin płatności - PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) - Admin - 08-11-2011 13:46

Podatek PCC płacimy od zawieranych czynności cywilnoprawnych. Zatem podatek PCC należy zapłacić w sytuacjach, gdy zawieramy umowy kupna-sprzedaży czy inne o podobnym charakterze. Podatek ten płatny jest w terminie 14 dni od daty powstania obowiązku podatkowego. Natomiast płatnicy regulują podatek PCC w terminie do 7 dnia następnego miesiąca.
Co jeśli z niewiedzy zgłosimy to później ? Czy będzie problem w skarbówce?


RE: Termin płatności - PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) - AkaPrawnik - 08-11-2011 17:13

Tak. Skarbówka często szuka problemów Smile

Standard


RE: Termin płatności - PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) - Admin - 08-11-2011 18:50

to dużo sie nie dowiedziałem, coś konkretnego?


RE: Termin płatności - PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) - bartex89 - 08-11-2011 19:06

zaplacisz odsetki i tyle.


RE: Termin płatności - PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) - AkaPrawnik - 08-11-2011 19:36

I Kare Big Grin

Bo co można się w tej kwestii dokładnie rozpisać, nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz.


RE: Termin płatności - PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) - Admin - 08-11-2011 19:39

no to zobaczymy jutro kto ma racje :>


RE: Termin płatności - PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) - AkaPrawnik - 08-11-2011 19:57

Powiedzmy sobie tak,

Jeśli trafisz na ludzkiego urzędnika urzędniczkę, to doradzi ci i pomoże wybrnąć z sytuacji, jeśli na jakiegoś chama nie licz na pobłażliwość. Nie chodzi o to kto ma rację tylko na kogo trafisz w US Smile


RE: Termin płatności - PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) - Admin - 09-11-2011 16:09

mieliście racje ale chyba trafiłem dobrze,
wypełniłem w domu pcc, zaniosłem do US, no i babka mówi że 2 dni zwłoki, ja jej mówię że to korespondencyjnie załatwiane i gość z drugiej połowy polski,
powiedziała że mam napisać akt o czynnym żalu i powołać się na "dobroduszność" 16 art kodeksu. Tak też zrobiłem - wnioskuję że podarują mi te 2 dni, w końcu nie zrobiłem tego umyślnie i oni też są ludźmi.


I mała dygresja Wink pierwszy raz wypełniałem PCC - i tam faktycznie NIGDZIE nie podaje się danych sprzedającego ?