Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera (/Temat-TP-Link-TD-W8901G-bardzo-slaby-zasieg-i-pomoc-w-wyborze-routera-45184)

Strony: 1 2


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Driver - 31-10-2011 22:10

a slyszalem ze wlasnie takie stare tv blokuja i nie wazne ze sa wylaczone


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - mikolaj90 - 31-10-2011 22:15

Możliwe jednak wątpię w to. Prosiłbym o pomoc w wybraniu jak najlepszej anteny do tego routera bo widzę na allegro różne przedziały cenowe anten a chce jak najlepszą.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Leopard - 01-11-2011 21:28

Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma sensu kupować nowej anteny. Miałem stary router i według rady "informatyka" kupiłem antenę za około 70zł (on sam ją wybrał na Allegro) i nie było żadnej poprawy w sygnale. Stracisz tylko pieniądze, a jest duża szansa, że nie zyskasz poprawy. Co do router'a, to ten który Ci podałem we wcześniejszym poście jest na prawdę świetny. Wczoraj nawet pokusiłem się o test i w odległości około 15 metrów od domu (na ulicy) włączyłem speedtest na telefonie i osiągnąłem 2.9Mbit (niestety mój iPhone 3G bardziej się już nie rozpędzi, bo w domu jest taki sam rezultat, mimo że na komputerze mam 14Mbit Wink).

A co do starych telewizorów, to: http://www.trochetechniki.pl/Co-w-domu-zabija-twoja-siec-WiFi,t,4387.html


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Daminn - 01-11-2011 23:08

Te gotowe długie anteny są nic nie warte bo tak naprawdę to kawał plastiku a samej anteny w antenie jest niewiele. Wujek sam zrobił sobie antenę długości ołówka i zasięg ma aż hen do pola (nie, nie wystarczy wsadzić drutu kawałek i już). Imo zmiana routera na inny to już naprawdę ostatnia opcja. Coś zagłusza sygnał i musisz ogarnąć inne miejsce dla routera.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - geps4 - 02-11-2011 12:47

Spróbuj rozwiązań, które Ci zaproponowałem. Dlaczego od razu chcesz wydawać pieniądze? Naprawiam trochę komputery, wiem to i owo. Sprawdź Smile

A jakieś stare urządzenia radio, tv nie mają nic do gadania odnośnie sygnału.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - mikolaj90 - 02-11-2011 15:20

Całkiem już ogłupiałem. Mam tv kineskopowy i akwarium w pokoju co wobec strony co dał Leopard blokują wifi. Musi być to kłamstwo. Nagle w kuchni mam 2 kreski wifi w telefonie jak i gdzie stoi konsola. Również przestało rozłączać mi się Playstation Network (czyli po prostu internet w konsoli). Robiłem przed chwilą speedtest w komórce w pokoju gdzie stoi router i prędkość wyniosła 5,8 mb przy włączonym komputerze, poszedłem potem do pokoju gdzie konsola i prędkość wyniosła około 5,4 mb więc po prostu idealnie.

Najgorsze jest to, że w komputerze nie mam karty sieciowej z wifi i zamierzam taką kupić, wtedy przeniosę router do kuchni bo inaczej nie mogę przenieść routera i już przypuszczam nic nie powinno zakłócać sygnału wifi.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Lubelak - 02-11-2011 15:49

(01-11-2011 23:08)Daminn napisał(a):  Te gotowe długie anteny są nic nie warte bo tak naprawdę to kawał plastiku a samej anteny w antenie jest niewiele. Wujek sam zrobił sobie antenę długości ołówka i zasięg ma aż hen do pola (nie, nie wystarczy wsadzić drutu kawałek i już). Imo zmiana routera na inny to już naprawdę ostatnia opcja. Coś zagłusza sygnał i musisz ogarnąć inne miejsce dla routera.

Czyli można robić w polu i siedzieć na necie
Git rozwiązanie


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Daminn - 02-11-2011 18:23

A żeby wiedział, sprawdzone.

@Autor. Czyli już jest dobrze? Na kreski nie ma co patrzeć bo to i tak różnie pokazują, można zainstalować jakiś program który dokładnie pokaże moc sygnału. Jak masz tel z Androidem to jest kilka takich programów, jednak jak bawiłem się nimi to i tak różnie pokazywało.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - mikolaj90 - 02-11-2011 18:36

Właśnie znowu są problemy z połączeniem się internetu z konsolą. Ciągle rozłącza, nie chce się połączyć. Myślę jednak, że po prostu coś blokuje ten sygnał i muszę przenieś router.