Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera (/Temat-TP-Link-TD-W8901G-bardzo-slaby-zasieg-i-pomoc-w-wyborze-routera-45184)

Strony: 1 2


TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - mikolaj90 - 29-10-2011 14:38

Witam wszystkich. Otóż coraz częściej mam problemy z zasięgiem w wyżej wymienionym routerze. Problem jest następujący. Mam go w pokoju gdzie komputer i zasięg jest doskonały, natomiast przy otwartych drzwiach w pokoju gdzie kuchnia jest 10 metrów dalej zasięg jest tragiczny ! W ogóle nie mam tam WI-FI. Jeszcze jeden problem z zasięgiem jest w pokoju z konsolą. Pokój z konsolą jest z 15 metrów od mojego pokoju i codziennie występują problemy z połączeniem się konsoli z internetem mimo, że natężenie sygnału wynosi ponad 70% ! Mam 6 mb z neostrady i czasami nawet gdy ściągam gry na konsole, ściąga bardzo wolno, czasami nawet 1 mb co 2 minuty a gdy ściągam gry po 9 gb jest to bardzo, bardzo wolno.

Teraz chciałbym zapytać, jaki router polecacie do 200-300 zł ? Ma być to jak najlepszy router, nie ma się rozłączać oraz ma mieć jak najmocniejszy sygnał. Ma być po prostu doskonały, najlepiej z allegro. Pozdrawiam.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Youtuber - 29-10-2011 14:44

No to jest wina modemu jaki masz ja mam Neostradę 1MB i Liveboxa i internet mi łapie nawet przed domem.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Daminn - 29-10-2011 16:41

Weź Youtuber ogarnij znaki przystankowe, bo nie da się ciebie zrozumieć.


@Autor, trochę dziwne, że tak zanika zasięg. Po testuj trochę, połóż router w innym miejscu i posprawdzaj zasięg. Może to wina ścian w twoim domu, bo router taki najgorszy nie jest.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - mikolaj90 - 29-10-2011 16:47

Przestawiłbym go gdzieś ale nie mam gdzie, nie chce mi się też kombinować. Zostaje jednak zmiana routera bo i tak z tym mam od czasu do czasu problemy więc od teraz prosiłbym o propozycje z allegro.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Leopard - 29-10-2011 20:53

Generalnie to nie ma co wydawać na router do domu za dużo pieniędzy...
Ja mam http://allegro.pl/router-tp-link-td-w8950nd-adsl-150mbps-standard-n-i1897245853.html i w całym domu (2 piętra) mam 14Mbit, a do teog sygnał łapie (na iPhone 3G, więc karta Wi-Fi taka sobie) 20 metrów od domu, i tam bez problemu działą internet Smile.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - geps4 - 31-10-2011 15:29

Jeśli masz taka możliwość to ustaw ruter w środku mieszkania, tak aby ogarniał jak największe pole rozsyłania. Być może masz ustawione proporcje w ruterze, np 70% po kablu, a 30% na wireless - sprawdź to. Możesz także dodatkowo zaktualizować oprogramowanie swojego urządzenia. Resetowałeś ruter?

Jeśli zdecydujesz się jednak na zmianę, to szczerze polecam model 524 Dlinka. Sam mam i jestem bardzo zadowolony, a na prawdę cenię komfort pracy Smile

http://allegro.pl/listing.php/search?string=524&category=77973


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - m4rcin93 - 31-10-2011 15:54

Posiadam identyczny router.
Zasięg doskonały nawet kilkanaście metrów od routera.

Nie wiem dlaczego u Ciebie jest inaczej Smile


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - Driver - 31-10-2011 16:11

masz jakis stary tv w pokoju albo stare radio?


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - kometix - 31-10-2011 16:39

Ja miałem podobny problem. Po kupnie nowej antenki do routera sygnał rozchodzi mi się po całym domu.


RE: TP-Link TD-W8901G - bardzo słaby zasięg i pomoc w wyborze routera - mikolaj90 - 31-10-2011 22:06

Mam w pokoju stary tv crt ale jest praktycznie ciągle wyłączony w dzień. W nocy tylko oglądam na nim. Kupię nową antenę i zobaczymy czy da to efekt.