Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Samsung galaxy mini - gry - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Samsung galaxy mini - gry (/Temat-Samsung-galaxy-mini-gry-44866)

Strony: 1 2


Samsung galaxy mini - gry - Ciastek - 21-10-2011 20:34

Witam. W internecie znalazłem wiele sprzecznych informacji dotyczących formatowania baterii. Część piszę, że teraz w tych nowszych telefonach się nie formatuje (ja mam galaxy mini) , a inni, że nadal należy formatować. I zwracam się do was z pytaniem jak wy sądzicie Smile


RE: Formatowanie baterii - Youtuber - 21-10-2011 20:38

Ale jak formatować po kupieniu?


RE: Formatowanie baterii - mikolaj90 - 21-10-2011 21:16

Baterii li-ion czyli np. tych w smartfonach nie trzeba formatować. Jednak jak sformatujesz to nie zaszkodzi więc możesz ale nie musisz formatować. Bateria tak czy siak rozładuje się. Zależy to od tego jak często używasz telefonu. Ja formatowałem baterię w telefonie i przy przeglądaniu stron w internecie, gadu gadu, skype itd. trzyma normalnie, ale jak już gram to szybko idzie.


RE: Formatowanie baterii - Bolt - 21-10-2011 22:49

J/W formatować możesz nie zaszkodzi, ale nie musisz. Ja w laptopie formatowałem ale gorzej od tego nie działa Big Grin


RE: Formatowanie baterii - FireMedia - 22-10-2011 02:16

Niestety formowanie nowych baterii jest dla baterii ZŁE, ponieważ ogniwa mają żyć określoną ilość ładowań, podczas formowania baterii, bateria jest ładowana non stop przez 12h, czyli kiedy osiągnie 100% nie ładuje dalej, spadnie 1% ładuje do 100% i tak w kółko przez 12h. Nie trzeba być geniuszem żeby policzyć że bateria szybko straci swój jeden procent i będzie ładowana, przy okazji odpada nam już jedno ładowanie z żywotności baterii.

Wysłano z HTC EVO 3D X515m


RE: Formatowanie baterii - Ciastek - 22-10-2011 07:20

Ok dzięki myślę, że temat już do zamknięcia.


RE: Formatowanie baterii - Leopard - 22-10-2011 10:28

BTW. baterię można FORMOWAĆ, a nie formatować ;>.


RE: Formatowanie baterii - Daminn - 22-10-2011 13:39

Jak FC głosi. Formowanie nowych baterii nie tylko nic nie da, ale nawet pogorszy parametry. Mówią też, aby nie rozładowywać ich do końca.


RE: Formatowanie baterii - FireMedia - 22-10-2011 14:09

@up
tak zapomniałem dodać, rozładowanie baterii do końca również powoduje szybsze zużycie ogniw. więc lepiej wcześniej podłączyć niż później narzekać, że bateria trzyma pół dnia.


RE: Samsung galaxy mini - gry - Ciastek - 22-10-2011 14:59

Teraz mam drugie pytanie Smile A mianowicie w jakich formatach działają gry na tym fonie. Mam wszystko w .jar ale nic się nie chce zainstalować:/