Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach (/Temat-Zdjecie-do-dokumentow-robione-domowym-sposobem-w-domowych-warunkach-44297)



Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - Admin - 11-10-2011 08:46

Witajcie,


Na wekkend potrzebuje kilka zdjęc do dokumentów - nowa legitymacja studencka, do dyplomu licencjackiego i wkrótce nowego dowodu. Chciałbym spróbować zrobić zdjęcie w domowych warunkach, zdjęcia będa wykonywane D90tką, zastanawiam sie tylko jak oświetlić pokój gdyż nie mam specjalnych lamp. Nie mam białej ściany (prócz sufitów ale tam się wspinać nie będę), posiadam chroma key, jednak w przypadku zdjęć jest to chyba zbędne (stosuje to wyłącznie w video). Wpadłem na pomysł by użyć maty projekcyjnej z projektora (bardzo przypomina tło które znajduje się u profesjonalnego fotografa - zarówno wielkością jak i jakością) problem w tym że mata jest rozsuwana z sufitu ze strony okien pokoju i zasłania je całkowicie przez co jest w 100% ciemny, nie mam pomysłu jak użyć zastępczego światła, czy flash z lustrzanki wystarczy? Próbować będę przed wekkendem, wszystkie rady wskazówki, przemyślenia, doświadczenia mile widziane.

ps. czemu w domu, a nie u fotografa? bo po co mam płacić kilkadzieścia złotych za komplet zdjęc skoro mogę zrobić to w domowych warunkach mieć podobne i zapłace 2zł za 4 odbitki Wink

Pozdrówka Smile


RE: Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - goblin21 - 11-10-2011 10:24

Dokładnie Zdjęcie do dokumentów wg. ustawy powinno wyglądać tak jak ustawa przewiduje, czyli widoczny profil z uchem i paroma innymi pierdołami, i nie trzeba robić go u fotografa. Możliwe jednak że nadgorliwa biurwa skapnie się że nie jest to "profesjonalne" zdjęcie i może go nie przyjąć.

Wyciągnij jakieś w miarę czyste prześcieradło i powieś na ścianie naprzeciw okna. To co nie będzie pasowało po zrobieniu zdjęcia, można poprawić m.in. w Photoshopie.

Tak. Prześcieradło chyba będzie ok Smile


RE: Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - adik0070 - 11-10-2011 15:41

Ja bym się po te zdjęcia na Twoim miejscu do Unii zgłosił, na 100% dostaniesz. Smile


RE: Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - Daminn - 11-10-2011 15:56

Lepiej dać te 20zł i mieć studyjną jakość, bo sam flesz z aparatu nie wystarczy.


RE: Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - Admin - 11-10-2011 18:43

@up
komplet zdjęc u mnie to 30 zł, wiadomo zdjęc nie robi się raz w życiu więc jeśli zamiast stówki mogę wydać 6 zł to czemu nie?Smile
Co do fleszu to wyczytałem że najlepiej nie używać go wogóle i korzystac wyłącznie z dodatkowego oświetlenia.

Zreszta to tylko zdjęcie, mam zamiar spróbować w końcu nic mnie to nie kosztuje. A jak się okaże że patent jest dobry to znajomym też będę robił, jeśli będą chcieli przyskąpić Big Grin
Wydaje mi się że jest to do wyuczenia, sprzęt mam prawie pełny brakuje mi tylko lamp, dowiedziałem się że mata projekcyjna (ta którą używam do projektora) jest również stosowana w fotografii bo nie odbija światła.
Bardziej bym liczył na jakąś poradę, niżeli nic nie wnoszące do tematu komentarze, liczę że ktoś kto sie na tym zna coś podpowie np vincentdangogh Wink


RE: Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - Centrum_Foto - 11-10-2011 19:24

Zdjęcie do dowodu, legitymacji, dyplomu można zrobić samemu w domu, nie jest to bardzo trudne, trzeba tylko trzymać się kilku prostych zasad, które przy odrobinie chęci można znaleźć w internecie. Przy zdjęciach do wiz i paszportów jest już trudniej, gdyż urzędy dodają tam sporo wymagań. Trzeba mieć jednak świadomość, że przynosząc takie zdjęcie do zakładu fotograficznego, najczęściej trzeba będzie za zrobienie odbitki zapłacić tyle co za zrobienie zdjęcia. Więc oszczędności nie będzie żadnej. W moim mieście nie ma zakładu, który by nie skasował delikwenta tak jak za wykonanie zdjęć. Jestem właścicielem zakładu foto i sam stosuję taką politykę. Proszę zrozumieć nas, my żyjemy z robienia zdjęć a zdjęcia do dokumentów, są ważną częścią prowadzonej przez nas działalności. Legitymacja studencka i dowód to takie samo ustawienie czyli to samo zdjęcie. Do tego dochodzi dyplom, czyli zdjęcie po prostu trochę większe. To się są aż takie koszta, zwłaszcza, że zdjęcia te nie robi się codziennie. Pozdrawiam
Jeszcze wklejam link do pouczającego filmiku w temacie zdjęć do dokumentów:

http://www.youtube.com/watch?v=7N-7NFs76_M


RE: Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - Killer - 11-10-2011 20:12

(11-10-2011 19:24)Centrum_Foto napisał(a):  Zdjęcie do dowodu, legitymacji, dyplomu można zrobić samemu w domu, nie jest to bardzo trudne, trzeba tylko trzymać się kilku prostych zasad, które przy odrobinie chęci można znaleźć w internecie. Przy zdjęciach do wiz i paszportów jest już trudniej, gdyż urzędy dodają tam sporo wymagań. Trzeba mieć jednak świadomość, że przynosząc takie zdjęcie do zakładu fotograficznego, najczęściej trzeba będzie za zrobienie odbitki zapłacić tyle co za zrobienie zdjęcia. Więc oszczędności nie będzie żadnej. W moim mieście nie ma zakładu, który by nie skasował delikwenta tak jak za wykonanie zdjęć. Jestem właścicielem zakładu foto i sam stosuję taką politykę. Proszę zrozumieć nas, my żyjemy z robienia zdjęć a zdjęcia do dokumentów, są ważną częścią prowadzonej przez nas działalności. Legitymacja studencka i dowód to takie samo ustawienie czyli to samo zdjęcie. Do tego dochodzi dyplom, czyli zdjęcie po prostu trochę większe. To się są aż takie koszta, zwłaszcza, że zdjęcia te nie robi się codziennie. Pozdrawiam
Jeszcze wklejam link do pouczającego filmiku w temacie zdjęć do dokumentów:

http://www.youtube.com/watch?v=7N-7NFs76_M

Bardzo materialistyczne podejście - "zrób to w zakładzie i daj nam zarobić", jeśli ma chłop odpowiedni sprzęt i warunki to po co Wink zresztą wcale nie jest tak jak mówisz, odbitki się robi za grosze, praktycznie wszędzie, wystarczy mieć zdjęcie na pendrivie czy karcie i po sprawie. Uważasz się za speca w tej dziedzinie, a zamiast dać jakąś cenna rade jako profesjonalista gadasz o teorii i o sprawach, które nikomu w tym nie pomogą.


RE: Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - Daminn - 12-10-2011 18:44

Wspominając, że nie ma oświetlenia to zbytnio warunków nie ma.. Przy takich zdjęciach równomierne oświetlenie to podstawa.


RE: Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - Admin - 12-10-2011 20:17

@up
jednak się udało a oto moje studio Big Grin


[Obrazek: ghrt.jpg]

Jutro skocze zrobić odbitki i zobaczymy co wyjdzie Wink

PS.
W pokoju mały burdel jestem w trakcie wymieniania ogrzewania w chacie, dlatego komputer na środku pokoju a mebli brak Tongue


RE: Zdjęcie do dokumentów robione domowym sposobem w domowych warunkach - adik0070 - 15-10-2011 14:54

I jak, wyszły?

Pochwalisz się? ;d