Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Otrzymane Potwierdzenia Nagród (/Forum-Otrzymane-Potwierdzenia-Nagrod-6)
+----- Wątek: Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie (/Temat-Chcesz-wziac-Wii-z-lockerz-Zobacz-ile-Cie-wyniesie-4344)

Strony: 1 2 3


Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - DonHoracy - 02-04-2010 01:41

Udało mi się wygrać Wii i trochę rozeznałem się w tym temacie.

1. Do fabrycznego Wii prosto od lockerz trzeba zakupić zasilacz bądź transformator. Zamiennik oryginalnego zasilacza (podróbka) kosztuje w granicach 40zł + przesyłka. Transformator kosztuje drugie tyle dlatego lepiej kupić zasilacz Smile

2. Przeróbka konsoli to koszt 10zł (softmod) bądź CHIP w granicach 100zł. Ja wybrałem pierwszą metodę. Jak ktoś potrafi szukać to znajdzie na internecie poradniki jak przerobić konsolę i nie będzie musiał płacić jakiemuś gościowi z allegro, który za podesłanie skopiowanego postu bierze 10zł.

3. Do przerobienia konsoli we własnym zakresie (softmodem) niezbędna jest karta SD minimum 512mb. Może być np. MicroSD + Adapter SD. Ja takiej użyłem o pojemności 2gb. Podobno taka może być maksymalna ale posiadacze tej konsolki przerabiali ją nawet na 8gb kartach.

4. Konsole od Lockerz to najnowsze modele wyposażone w nowe napędy, które nie za dobrze radzą sobie z odczytywaniem "kopi zapasowych gier" (piratów). Jeśli uda nam się w końcu znaleźć płytki, z którymi konsola sobie poradzi to mogą się one zacinać, nieraz nie działać itp. Ja wypróbowałem ok. 10 płyt różnych producentów począwszy od Verbatimów, TDK a kończąc na najtańszych titaniumach. Z żadnymi konsola sobie nie poradziła.

5. Dlatego następnym kosztem jest kupienie dysku twardego (przenośnego pod USB) bądź pendriva (wg. mnie minimum to 4gb). Taki pendrive to koszt ok. 40zł ale co za tym idzie nagramy 1, max 2 gry i mamy pełną pamięć. Można również kupić przenośny dysk ale to już większy wydatek w okolicach 100zł za 80gb. Jeśli ktoś ma jakiegoś pendriva lub dysk pod USB to ma te koszta z głowy.

6. Dalej są opcjonalne wydatki typu Wii motion (mała kostka poprawiająca ruch Wii mota (pada)) o wartości 80zł, Wii fit 300zł, Gitara do Rock Banda itd.

Reasumując na pewno trzeba kupić zasilacz. Dalej to już zależy co masz Wink Dla mniej wymagających podstawowy kosztorys powinien zamknąć się w granicach 150zł (karta pamięci, zasilacz, pendrive, softmod). Można również kupić chip do konsoli ale to już wydatek 150zł i nie wiadomo czy będzie czytał gry.

Ja na swoje Wii wydałem łącznie 50zł, sam zasilacz, ponieważ karta przydała się z telefonu, przeróbkę zrobiłem we własnym zakresie i dysk przenośny miałem swój (dokładniej wziąłem z jednego z xboxów dysk, rozkręciłem go, wydobyłem sam dysk 2.5 cala i podpiąłem poprzez przejściówkę SATA>USB (na allegro można taką kupić za 20zł))


Jeżeli moje drobne FAQ przydało się to daj reputa! Wink


RE: Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - Bolt - 02-04-2010 07:26

(+). Dobry faq, sam byłem ciekawy ile trzeba wydać aby można było w miarę wykorzystać możliwości konsoli..


RE: Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - Kilol - 02-04-2010 09:41

Mi się przyda, bo sam chciałem zamówić tą konsole.

Przypinam.Wink


RE: Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - szulakaluble - 02-04-2010 12:16

Ale sporo ludzi bierze Wii tylko po to zeby zaraz puscic na allegro:>


RE: Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - Greg0rr - 02-04-2010 12:37

(1)karta pamięci:
128GB 105zł - http://www.ultima.pl/Karta_pamieci_128MB_etui/i7366/

lub

2GB 40zł(jest jakiś sens ją kupować? Ja nie widzę) - http://www.ultima.pl/Karta_SD_2_GB_Sandisk_dla_Nintendo_Wii/i4450/

(2) Kontrolery, wiadomo że lepiej sie gra we dwóch. Najbardziej mnie zdziwił fakt że razem jest drożej niż od dzielnie.

http://www.ultima.pl/_Kontroler_Nunchuk/i8249/
http://www.ultima.pl/Kontroler_bezprzewodowy_Wiimote/i8248/?oid=f8b8ad4e2a0b9a9ef59a6ab4aa793232&onet=1

razem = 251 zł

albo w jednym opakowaniu nunchuk i pilot:
http://www.ultima.pl/Zestaw_2_kontrolerow_bezprzewodowych/i7267/?oid=f8b8ad4e2a0b9a9ef59a6ab4aa793232&onet=1

koszt = 289 zł

sam bezprzewodowy nunchuk jest 10zł droższy od przewodowego więc i tak zestaw jest o 20 zł droższy.

Motion plus = 89 zł

Z wii sports resort 179 zł bodajże, nie jestem pewien

znalazłem: http://www.ultima.pl/Wii_Sports_Resort_i_Wii_MotionPlus/i7109/

+ jeszcze takie gadżety jak pistolet, joystick(do znawców: jest potrzebny czy żal kasy?)

Razem = 624 zł (z wii sports resort)

OMG! Spamujmy żeby lockerz dodało kontrolery do wii

Czyli jak mi Wii przyjdzie to nie mogę piratów włączyć? :/


RE: Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - DonHoracy - 02-04-2010 16:07

Trochę Ci nie wyszedł post bo piszesz karta 128gb 105zł a po linku widać że jest to 128mb Smile Poza tym karta pamięci jest nieistotną rzeczą. Potrzebna jest tylko do przeróbki i ewentualnych programów typu loader itp.

Reszty twojego postu nie będę komentował, bo podajesz jakieś kosmiczne ceny. Wejdź na allegro i porównaj. To samo masz o 3/4 taniej!

Pograsz jak je przerobisz. Nie nastawiaj się na gre z płyt DVD, bo to kwestia szczęścia. Może znajdziesz płyty, które spasują twojej konsoli ale to znikoma szansa. Najlepszym rozwiązaniem jest nagrywanie gier na jakiegoś pendriva.


RE: Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - Greg0rr - 02-04-2010 16:21

(02-04-2010 16:07)DonHoracy napisał(a):  Trochę Ci nie wyszedł post bo piszesz karta 128gb 105zł a po linku widać że jest to 128mb Smile Poza tym karta pamięci jest nieistotną rzeczą. Potrzebna jest tylko do przeróbki i ewentualnych programów typu loader itp.

Reszty twojego postu nie będę komentował, bo podajesz jakieś kosmiczne ceny. Wejdź na allegro i porównaj. To samo masz o 3/4 taniej!

Pograsz jak je przerobisz. Nie nastawiaj się na gre z płyt DVD, bo to kwestia szczęścia. Może znajdziesz płyty, które spasują twojej konsoli ale to znikoma szansa. Najlepszym rozwiązaniem jest nagrywanie gier na jakiegoś pendriva.

Piszę co widzę w sklepie. Zobaczyłem na allegro i faktycznie jest taniej ale nie o 3/4. A gry odpalone z pendriva odpalą na nieprzerobionej konsoli ?


RE: Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - DonHoracy - 02-04-2010 16:29

Nie, nie odpalisz. Trzeba wgrać USB Loadera a żeby to zrobić niezbędny jest zmodyfikowany IOS.

Wii motion na allegro - 80zł
Wii mote + nunchuck - 105zł ( u ciebie cena prawie 250zł)

Jak wchodzisz na sklepy internetowe to się nie dziw, że takie kosmiczne ceny.
Zmoderuj swój post bo podałeś tam niesamowite ceny i wprowadziłeś niektórych w błąd.


RE: Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - Greg0rr - 03-04-2010 15:59

(02-04-2010 16:29)DonHoracy napisał(a):  Nie, nie odpalisz. Trzeba wgrać USB Loadera a żeby to zrobić niezbędny jest zmodyfikowany IOS.

Wii motion na allegro - 80zł
Wii mote + nunchuck - 105zł ( u ciebie cena prawie 250zł)

Jak wchodzisz na sklepy internetowe to się nie dziw, że takie kosmiczne ceny.
Zmoderuj swój post bo podałeś tam niesamowite ceny i wprowadziłeś niektórych w błąd.

W ogóle chciałem ten mój post usunąć ale piszę że nie mam uprawnień.

Co do USB loadera to muszę w jakiś sposób konsole przerobić czy muszę coś pobrać z internetu?


RE: Chcesz wziąć Wii z lockerz? Zobacz ile Cie wyniesie - DonHoracy - 03-04-2010 16:57

Cytat:żeby to zrobić niezbędny jest zmodyfikowany IOS.
To chyba wyjaśnia wszystko. TAK musisz mieć zmodyfikowaną (przerobioną) konsolę softmodem (czyli przeróbką bez ingerencji w sprzęt). Jak sobie kupisz u gościa na allegro przeróbkę to pewnie wytłumaczy Ci co i jak masz robić. Chyba że wykażesz minimum sprytu i znajdziesz na googlach poradnik jak przerobić Wii, a jest ich cała masa.