Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
MyBB Mobile - Problem z Chatbox'em - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+--- Wątek: MyBB Mobile - Problem z Chatbox'em (/Temat-MyBB-Mobile-Problem-z-Chatbox-em-43233)



MyBB Mobile - Problem z Chatbox'em - goblin21 - 19-09-2011 11:06

Witam ponownie

Tym razem być może prośba, a na pewno mała uwaga.

Wielu z nas korzysta z forum używając telefonów komórkowych. Specjalnie dla tych użytkowników został stworzony styl GoMobile 1.0 Beta 4. Dziękujemy za to Administratorowi Big Grin

Mam jednak mała uwagę co do małej różnicy w działaniu Chatbox'a przy korzystaniu na komórce z obu styli.
Mam telefon SonyEricsson W715i i zauważyłem iż jeśli włączę normalny styl, to wszystkie wiadomości które pojawiają się na czacie są ładnie zawijane tak by zmieściły się na ekranie telefonu.

Widok poziomy
[Obrazek: normalny1.jpg]

Widok pionowy
[Obrazek: normalny2.jpg]
Co prawda w pionowym tekst minimalnie wystaje po za ekran ale to nic w porównaniu z tym co dzieje się na stylu GoMobile

Pełen ekran
[Obrazek: normalny-pelenekran-1.jpg]
Ramka zaznacza nam obszar strony który zostanie przybliżony


A tu styl GoMobile
Widok poziomy
[Obrazek: mobile2.jpg]

Widok pionowy
[Obrazek: mobile1.jpg]
Tutaj niestety żadna linijka nie jest zawijana

Pełen ekran
[Obrazek: mobile-pelenekran-1.jpg]
Tak jak wyżej ramka zaznacza nam obszar strony który zostanie przybliżony


W związku z tym mam malutką prośbę. A mianowicie prosił bym o sprawdzenie dlaczego w jednym stylu tekst na czacie jest ładnie zawijany a w drugim nie. Jeśli dało by się zlokalizować ewentualne różnice, prosił bym o zmodyfikowanie kodu w stylu mobilnym tak, by Chatbox był wyświetlany jednakowo na obydwóch stylach.


Pozwolę sobie wtrącić mały off-top.
Jako iż korzystanie z czata na stylu GoMobile jest utrudnione, używam stylu standardowego. Na telefonie jest on dobrze wyświetlany i Chatbox ładnie działa. Jednak jest problem z wiadomościami prywatnymi. Powiadomienie Ajax o nowej prywatnej wiadomości albo nie pojawia się w ogóle albo pojawia się z ogromnym opóźnieniem. Na dodatek jest ono statyczne i umiejscowione w prawym górnym rogu forum, przez co przy korzystaniu z Chatbox'a bardzo łatwo je przegapić.
Przeważnie jedyne po czym mogę zauważyć że nadeszła nowa wiadomość to ta mała jedyneczka.
[Obrazek: PM.jpg]

Niestety to powiadomienie Ajax nie działa jak powinno i pewnie nie ma prawa działać na telefonach starszej generacji. Zapewne nie jest to wina skryptu tylko sprzętu. Muszę kupić nowszy telefon Big Grin

Taka mała dygresja Smile

A więc pozdrawiam i czekam na odpowiedź.