Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Długie włączanie się windowsa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Długie włączanie się windowsa (/Temat-Dlugie-wlaczanie-sie-windowsa-42449)

Strony: 1 2


Długie włączanie się windowsa - mikolaj90 - 01-09-2011 18:47

Po naciśnięciu przycisku włączenia mam czarny ekran przez 55 sekund, potem Windows ładuje się normalnie, jak pojawi mi się napis "Zapraszamy" to przez 35 sekund czekam aż zniknie, po tym czasie pojawia mi się pulpit i przez 70 sekund czekam na wczytanie się plików na pulpicie itp.

Kiedyś w ogóle nie czekałem na żadne ładowanie, od razu było wczytywanie windowsa, zapraszamy przez 2 sekundy i wszystko załadowanie. Ktoś pomoże ?


RE: Długie włączanie się windowsa - Scoobyx - 01-09-2011 18:56

Jednym słowem masz wirusa. Lub za mało miejsca na dysku. Pomoże ci jedynie format, a jeśli jest to 2 przypadek to po prostu przeczyść kompa.


RE: Długie włączanie się windowsa - Bolt - 01-09-2011 18:58

Laptop czy PC? Ja bym radził spróbować pobawić się cc cleanerem, odpalić antywira i przeszukać system a w ostateczności reinstall ewentualnie format dysku jeśli windowsa masz na innej partycji


RE: Długie włączanie się windowsa - mikolaj90 - 01-09-2011 19:44

PC. Komp jest czyściutki, codziennie czyszczony Advanced System Care. Zero wirusów, niedawno skanowany Esetem i malware fighter'em. Spróbuje zdefragmentować dysk.

Przyczyną może być też, że kiedyś przeczyściłem kompa bardzo dziwnym programem, coś kojarzy mi się z WinFix czy jak to się nazywało, nie wiem dokładnie i zaczął się problem, zamiast wyczyścić kompa narobił mi syfu ale tak to kompa czyszczę codziennie programami.


RE: Długie włączanie się windowsa - Zythus - 01-09-2011 19:56

Format będzie najlepszy. Jak nie - pousuwaj z pulpitu ikony, bo ich duża ilość też może zamulać włączanie się systemu + wyłącz w mscfonig programy które uruchamiają się na starcie a są niepotrzebne.


RE: Długie włączanie się windowsa - Daminn - 01-09-2011 21:54

uruchom > msconfig > poodznaczaj syf z autostartu.


RE: Długie włączanie się windowsa - HTML - 02-09-2011 07:00

wieć tak jeżeli masz windowsa 7 to zrób taki sposób:
kliknij prawym przyciskiem myszy na mój komputer >>> właściwości >>> zaawansowane ustawienia systemu >>> zaawansowane >>> klikasz na pierwsze ustawienia >>> i wybierasz: "dostosuj dla uzyskania najlepszej wydajności >>> zastosój >>>czekasz chwilkę >>> OK.
I to wszystko


RE: Długie włączanie się windowsa - mikolaj90 - 30-09-2011 19:30

Odświeżam temat bo może ktoś pomoże a problem jest jaki był. Otóż do dzisiejszego dnia komp uruchamia mi się tak długo jak zawsze. Przypomniało mi się, że problem zaczął się od tego, jak przeczyściłem kompa programem COMBOFIX ! Przez ten program komp uruchamia mi się w niewiarygodnym długim czasie. Czy może ktoś wie co mogę zrobić, żeby jakoś to naprawić ?


RE: Długie włączanie się windowsa - Scoobyx - 30-09-2011 19:37

Podaj konfig. komputera oraz jaki masz system.


RE: Długie włączanie się windowsa - Daminn - 01-10-2011 11:04

Co ci da konfing?

@Autor, jak jeszcze sobie nie poradziłeś przez ten czas to zrób format i po krzyku.