Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[rFactor] Zmiana wyglądu bolidu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: [rFactor] Zmiana wyglądu bolidu (/Temat-rFactor-Zmiana-wygladu-bolidu-41797)



[rFactor] Zmiana wyglądu bolidu - MareKSG - 20-08-2011 22:35

Nie wiem czy kogoś zainteresuje ten temat ale myślę, że pomysł jest dość dobry. Poniżej przedstawiam instrukcję zmiany wyglądu bolidu. Dzięki temu łatwo będzie rozpoznać przeciwnika jadącego za nami Smile

Potrzebne będą:
- DDS Converter 2.1 KLIK
- program do edycji zdjęć (np. paint Smile )

BĘDĘ POSŁUGIWAŁ SIĘ NA PRZYKŁADZIE TEAMU MERCEDES.

1. Pobieramy i instalujemy DDS Converter 2.1.

2. Wchodzimy do katalogu z grą klikamy GameData -> Vehicles -> F1ISR2011 -> F12011 -> Teams -> wybieramy swój Team (na przykładzie Mercedes) -> klikamy Mercedes#07 - nr. bolidu znajduje się tu:

[Obrazek: beztytuu1pc.png]

3. Odpalamy DDS Converter 2.1 i przechodzimy do folderu, który podałem w punkcie 2. Powinno to wyglądać tak:

[Obrazek: beztytuu2si.png]

4. Zaznaczamy plik Mercedes#07 po czym zaznaczamy w Input format - DirectDraw Surface (*.dds) oraz w Output format - JPEG - JFIF Complaint (*.jpg *.jif *.jpeg) i naciskamy Convert.

5. Teraz w folderze Mercedes#07 pojawi się plik w formacie JPEG (zostawcie go w tym folderze).

[Obrazek: beztytuu3gp.png]

6. Plik ten możecie edytować w różnego rodzaju edytorach, nawet paincie (tak jak ja Smile ). Tak wygląda przykładowa edycja wyglądu bolidu.

[Obrazek: mercedes07.jpg]

7. Po zmianie wyglądu naszego bolidu wystarczy już tylko zmienić format pliku na DDS. W tym celu naciskamy w DDS Converter plik Mercedes#07 w formacie JPEG po czym po czym zaznaczamy w Input format - JPEG - JFIF Complaint (*.jpg *.jif *.jpeg) oraz w Output format - DirectDraw Surface (*.dds) i naciskamy Convert.

W tym momencie nasz bolid wygląda już tak jak chcieliśmy Smile

Plik Mercedes#07EXTRA1 to kask, jego wygląd też można edytować tak samo jak wygląd bolidu.

WAŻNE: Każdy kto zakończy swoją pracę proszony jest o wklejeniu linka do pliku DDS (w moim przypadku Mercedes#07). Plik ten powinien wkleić każdy kto chce widzieć bolid przeciwnika w odróżniającym się wyglądzie do odpowiedniego folderu. Tylko w ten sposób nasza praca będzie widoczna u innych userów podczas jazdy na serverze. Ja oczywiście wklejam prace każdego (o ile ktoś będzie zainteresowany), bo wolę wiedzieć kto siedzi mi na ogonie, a dodatkowo znacznie lepiej to wygląda Wink

Moja praca zrobiona w paincie:
[Obrazek: beztytuu4p.png]
[Obrazek: beztytuu5bl.png]

Link do pliku DDS - KLIK

Wstawiajcie linki do swoich prac!


RE: [rFactor] Zmiana wyglądu bolidu - Zythus - 21-08-2011 08:33

Nie moge nacisnac convert ;/

Już poszło pokombinowałem troche :>


http://www.speedyshare.com/files/29963946/Renault_09.dds

Patrzeć na date modyfikacji posta, wtedy jest najnowszy pliczek Tongue


RE: [rFactor] Zmiana wyglądu bolidu - blackjoe - 21-08-2011 09:01

Jeśli ktoś chce się pobawić w Fotoszopie to tutaj macie link do plugina umożliwiającego obsługę plików DDS.
A tu moje stare malowanie kasku do F1 2010 RFT
Screen 1

Screen 2

Screen 3


RE: [rFactor] Zmiana wyglądu bolidu - MareKSG - 21-08-2011 11:47

Plik Zythusa wklejony.

[Obrazek: beztytuu44f.png]


RE: [rFactor] Zmiana wyglądu bolidu - Ciastek - 26-08-2011 18:36

ja daje convert ale później mam błąd :cannot load o co kaman???

nie zdzierżę zrobiłem wszystko niby działa ale chciałem usunąć pewien element jednak muszę robić wszystko od początku niestety od początku nie mogę bo w tym pliku ForceIndia#15.dds już się zapisało i mam pytanie czy ktoś może mi podesłać ten plik?. Tzn. wrzućcie na jakiś serwer a na pw albo w tym temacie podacie mi link .

Dobra już nie musicie dałem se sam rade Wink


RE: [rFactor] Zmiana wyglądu bolidu - Ciastek - 27-08-2011 10:06

http://www.speedyshare.com/files/30055272/ForceIndia_15.dds