Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Śląsk Wrocław 1-0 Dundee United FC - Wersja do druku

+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Sport (/Forum-Sport-118)
+---- Wątek: Śląsk Wrocław 1-0 Dundee United FC (/Temat-Slask-Wroclaw-1-0-Dundee-United-FC-40000)

Śląsk Wrocław 1-0 Dundee United FC - MareKSG - 14-07-2011 18:40

Śląsk Wrocław wygrał 1-0 (0-0) w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy z Dundee United FC. W 75. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył nowy piłkarz wrocławian - Johan Voskamp.

Obie drużyny ostrożnie rozpoczęły spotkanie. W 5. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Sebastian Mila, jednak znacznie się pomylił. Trzy minuty później odważnie w pole karne z piłką wbiegł Cristián Díaz. Argentyńczyk minął dwóch rywali, oddał strzał w stronę dalszego słupka, ale minimalnie przestrzelił. W 15. minucie piłkarze gości stworzyli groźną sytuację pod bramką Mariána Kelemena. Johnny Russell wykorzystał błąd Piotra Celebana, minął bramkarza Śląska, jednak oddał niecelny strzał. Chwilę później mocno z narożnika pola karnego uderzył Marek Gancarczyk, ale piłka nie znalazła drogi w światło bramki. W 24. minucie Amir Spahić wywalczył rzut wolny z lewej strony boiska. Díaz płasko strzelił, lecz ponownie nieznacznie się pomylił. Dogodną okazję w 30. minucie zmarnował John Rankin. Zawodnik, uderzając z około szesnastu metrów, trafił prosto w golkipera Śląska. Sześć minut potem najlepszą okazję na strzelenie bramki zmarnował David Goodwillie. 22-letni Szkot wygrał walkę o piłkę z Tadeuszem Sochą i znalazł się w sytuacji sam na sam z Kelemenem. Wzorowo zachował się słowacki bramkarz i pewnym wyjściem zapobiegł utracie bramki. W 39. minucie kolejny raz próbował Díaz. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika rywala, ale zaskoczony Dušan Perniš dobrze interweniował.

Drugą połowę meczu nieco śmielej rozpoczęli wrocławianie. W 50. minucie Mila prostopadle podał w pole karne do Díaza, jednak od Argentyńczyka szybszy był Perniš. Kilka chwil później Mila zacentrował w pole karne do Spahicia. Bośniak uderzył głową, ale prosto w ręce golkipera gości. W 75. minucie z prawej strony mocno w pole karne zagrał Waldemar Sobota, a tam celnie głową uderzył Johan Voskamp. W końcówce meczu do remisu próbowali doprowadzić jeszcze piłkarze Dundee United, ale bezbłędny był Kelemen.

14 lipca 2011, 16:45 - Wrocław (Stadion Piłkarski Oporowska)
Śląsk Wrocław 1-0 Dundee United FC
Johan Voskamp 75

Śląsk: 25. Marián Kelemen - 24. Tadeusz Socha, 3. Piotr Celeban, 14. Dariusz Pietrasiak, 4. Amir Spahić - 9. Marek Gancarczyk (61, 5. Waldemar Sobota), 7. Sebastian Dudek (87, 19. Dariusz Sztylka), 29. Rok Elsner, 11. Sebastian Mila, 20. Piotr Ćwielong (73, 18. Johan Voskamp) - 21. Cristián Díaz.

Dundee: 1. Dušan Perniš - 12. Keith Watson, 2. Seán Dillon, 9. Jon Daly, 3. Paul Dixon - 15. Johnny Russell, 4. Scott Severin (88, 20. Scott Allan), 11. John Rankin, 6. Willo Flood, 14. Barry Douglas - 7. David Goodwillie.

żółte kartki: Dixon, Flood.

sędziował: Tom Harald Hagen (Norwegia).
widzów: 8500.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie 21 lipca o godzinie 20:45 w Dundee.

źródło: 90minut.pl

RE: Śląsk Wrocław 1-0 Dundee United FC - Roben - 14-07-2011 19:40

Nawet dobry mecz i ważna wygrana Słąska.Szkoda ze tylko 1-0 bo troche mało przed rewanżem ale dobre i to.
A jutro losowanie przeciwnika Wisły w 3 rundzie LM Wisła może trafic 5 śłabych zespołów lub 5 dobrych na tym etapie jutro zobaczymy kogo los jej przydzieli.