Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszust z Allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Oszust z Allegro (/Temat-Oszust-z-Allegro-39022)

Strony: 1 2


RE: Oszust z Allegro - Arekxxl - 27-06-2011 00:08

Tak jak pisałem, kupił sprzęt dla Dj'a za 650zł co można zobaczyć w jednym z komentarzy...

Oszust, mam nadzieje że mu się dostanie po dupie


RE: Oszust z Allegro - ksips - 27-06-2011 11:30

Idź na policje, nikt Cię nie wyśmieje Smile Nie jest to kradzież, lecz oszustwo, więc kwota nie ma znaczenia.


RE: Oszust z Allegro - damianus627 - 27-06-2011 11:32

Kwota to 250zł jest wykroczeniem, a kwota powyżej 250zł jest przestępstwem oszukał was wielu na 20zł to 13 osób się zgłosi i jest 260zł czylu już przestępstwo.


RE: Oszust z Allegro - ksips - 27-06-2011 11:38

Oszustwo
Skutkiem przestępstwa oszustwa określonego w art. 286 § 1 k.k. jest niekorzystne rozporządzenie mieniem w celu osiągnięcia przez sprawcę korzyści majątkowej. Oszustwo jest dokonane już w chwili otrzymania przelewu bądź np. wyłudzenia czeku, choć sprawca nie podjął jeszcze żadnych czynności w celu jego realizacji. Nie osiągnięcie przez sprawcę oszustwa zamierzonej korzyści majątkowej jest dla zaistnienia przestępstwa oszustwa bez znaczenia.
Przestępstwo oszustwa określone w art. 286 § 1 k.k. jest występkiem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Ponadto sąd - obok kary pozbawienia wolności - może wymierzyć także grzywnę.
Sąd na wniosek pokrzywdzonego orzeka obowiązek naprawienia w całości lub części szkody wyrządzonej przestępstwem.
W przypadku oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości lub dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.


RE: Oszust z Allegro - seriousik - 22-07-2011 00:09

Witam.Miałem podobny przypadek.Na policji powiedzieli że zajmują się tylko oszustwami przez allegro i mojego zgłoszenia nie przyjęli bo gość na gg mi wyciął wała.Pozostaje jak coś wniosek do sądu który składasz bez żadnych kosztów.Pismo przedprocesowe trafia do delikwenta i to w wielu przypadkach wystarcza by odzyskać pieniądze.Jakbyś potrzebował wzór to odezwij się na gg:3932010