Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Odpowiedzi Giftomania] Test Darmowy z dnia 25.06.11 - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: [Odpowiedzi Giftomania] Test Darmowy z dnia 25.06.11 (/Temat-Odpowiedzi-Giftomania-Test-Darmowy-z-dnia-25-06-11-39006)



[Odpowiedzi Giftomania] Test Darmowy z dnia 25.06.11 - Grub63 - 24-06-2011 23:53

Rozwiąż zadanie Kartaczownica Puckle'a.

Cytat:Kartaczownica Puckle'a (Puckle's gun, znana także jako Defence Gun) – kartaczownica opracowana na początku XVIII wieku przez angielskiego pisarza, wynalazcę i prawnika Jamesa Puckle'a. Kartaczownica Puckle'a uważana jest za pierwszą lub jedną z pierwszych praktycznych konstrukcji tego typu. Pomysły na tego rodzaju szybkostrzelne karabiny powstawały już w XIV wieku, ale wynalazek Puckle'a został zbudowany i sprawdzony praktycznie jako pierwszy.Pod względem konstrukcyjnym kartaczownica Puckle'a była powiększonym rewolwerem z zamkiem skałkowym o kalibrze 1,25 cala (31,7 mm) i długości lufy 46 cali (1168 mm), zamontowanym na trójnożnej podstawie. W bębnie kartaczownicy znajdowało się 6, 9 lub 11 komór nabojowych. Masa broni wraz z podstawą wynosiła ok. 50 kg.

Broń była napędzana ręcznie, strzelający kręcił korbą, która przesuwała kolejne komory nabojowe przed lufę. W momencie kiedy komora nabojowa znajdowała się na wprost lufy, z komory nabojowej na bębnie wysuwała się tuleja, która zamykała przestrzeń pomiędzy komorą nabojową i lufą, zapobiegając ucieczce gazów prochowych. Po oddaniu strzału tuleja chowała się do bębna i cały proces zaczynał się od nowa. Po wystrzeleniu wszystkich pocisków z bębna, strzelający mógł poluzować korbę i wymienić bęben na nowy.Puckle zaprojektował tą broń z myślą o użyciu jej na pokładach okrętów, w celu obrony przed abordażem. W próbach osiągała szybkostrzelność praktyczną wynoszącą 9 strzałów na minutę, a w ciągu siedmiu minut można z niej było oddać do 63 strzałów. W porównaniu, dobrze wyszkolony żołnierz z muszkietem mógł oddać najwyżej do trzech strzałów na minutę.W 1851, w czasie procesu o naruszenie praw patentowych jaki Samuel Colt (wynalazca colta) wytoczył firmie Massachusetts Arms Company sugerowano, że to nie Colt był wynalazcą rewolweru i to nie jemu należał się patent na ten system, ale Jamesowi Puckle'owi. Do czasów współczesnych przetrwały przynajmniej cztery egzemplarze wynalazku Puckle'a. Dwa z nich, jeden w wersji żelaznej („prototypowej”), drugi mosiężny (w wersji produkcyjnej) należą do w muzeum w Boughton House, skąd zostały wypożyczone do zbrojowni Tower of London i muzeum Buckler's Hard Maritime Museum w Beaulieu.

Wersje mosiężne eksponowane są także w Tojhusmuseum w Kopenhadze i w Muzeum Wojskowym w Petersburgu.

Skąd pochodził Puckle?

Z Wielkiej Brytanii

W którym wieku broń została opracowana?

XVIII



[Odpowiedzi Giftomania] Test Darmowy z dnia 25.06.11 - Marello - 03-07-2012 10:39

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktulany.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.