Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - bartex89 - 18-04-2012 23:23

Może konto nie jest weryfikowane, ale przelew na konto bankowe juz tak i od tego przelewu powinieneś zapłacić podatek. W picie-37 jest rubryka dochody z zagranicy i tam powinniście uwzględnić kwotę jaka przelaliście sobie na konto bankowe lub w picie-38 (od inwestycji kapitałowych) Tj. od JBB zapłacicie 19% w koszty wrzucić możecie premium, opląty z alertpay itd, natomiast ze zwykłego surfbara etc płacicie 18% podatku.

Takie oszukiwanie czy tez wymigiwanie się od płacenia przedawnia się po 5 latach i wtedy dopiero możemy spać spokojnie.

Dla mniejszych kwot nie należy sobie zaprzątać głowy, bo i w firmie nie zdarzyła mi się kontrola przy przelewach ok 6 tys Euro miesięcznie, natomiast odwiedzili mnie celnicy.

Macie pytania zapraszam, nawet pomogę pita wypełnić.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - KontaYoutube - 21-04-2012 12:51

(18-04-2012 23:23)bartex89 napisał(a):  od JBB zapłacicie 19% w koszty wrzucić możecie premium, opląty z alertpay itd, natomiast ze zwykłego surfbara etc płacicie 18% podatku.

Ale 19% + 6% z wyplaty z konta JBP + 6,5% z alertpaya = ok 31,5% tak?

Zarabiając: 1000$ tracimy 300$ czy to jest sens... :/?


Moim zdaniem ominięcie podatku można łatwo utrwalić, trzymać pieniądze na zagranicznych kontach i wtedy kupować coś z ebayów :-) ceny zazwyczaj tańsze ale transport czasami 150$ ale warte świeczki. Chociaż ja nie wiem, od takiego produktu też jest odprowadzany podatek czy juz jest oplacony?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - LessiPL - 21-04-2012 13:08

@up

nie obraź się ale jestes idiotą w tych sprawach, większych bredni dawno nie słyszałem.
Nie ma sensu Ci tego tłumaczyć zapłać księgowej jednorazowo i po sprawie.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - bartex89 - 21-04-2012 13:52

19% to koncowy podatek od inwestycji. Te 6% co bierze JBP od przelewu do AlertPay to oplata czyli tzw koszt. Na czysto otrzymujesz kwote "gotowa" do przelewu na swoje konto. W sklad tych kosztow wchodzi jeszcze premum upgrade itd. I dopiero po odjeciu tych kosztow otrzymujesz kwote do obliczenia podatku dochodowego.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Por2010 - 08-06-2012 07:38

a co się stanie jeśli ktoś zarobki w ciągu roku więcej niż 3tyś zł i się z tego nie rozliczy?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - HOLANDIIA - 13-06-2012 06:10

(08-06-2012 07:38)Por2010 napisał(a):  a co się stanie jeśli ktoś zarobki w ciągu roku więcej niż 3tyś zł i się z tego nie rozliczy?

Skarbówka będzie czychała na ciebie Wink


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - raveman - 23-06-2012 23:50

Cześć wszystkim. Przeczytałem ten temat od początku i stwierdzam że może kilku userów coś wie ale reszta bez obrazy to dzieciaki. Teoretycznie od każdej zarobionej złotówki powtarzam każdej zarobionej trzeba odprowadzić podatek i nie ważne czy jest się pełnoletni czy nie. PITa trzeba rozliczyć. Urząd skarbowy może zajrzeć do każdego konta bankowego w Polsce i myślę że w UE też, jeżeli tylko są jakieś podejrzenia okradania US. Takie serwisy jak AlertPay itp. są mocno anonimowe i tutaj US na 99,9% nie zajrzy. Ale ostatnio gdzieś mi się o uszy obiło że PayPal współpracuje z Polskim państwem i tutaj pieniądze nie są anonimowe. Dopóki pieniądze są na kontach serwisów typu AlertPay na pewno nie musicie ich rozliczać aż do momentu kiedy wpłyną na nasze konta w Polsce i UE.

dodatkowo wyczytałem z forum prawnego że

Cytat:US nie kontroluje naszych kont zagranicą,ale obce banki mają obowiązek wskutek jakiejś umowy do przekazywania do kraju informacji o uzyskiwanych dochodach (jeżeli nie jesteś rezydentem w kraju w którym masz otwarty rachunek) dochodach uzyskanych także w wyniku oprocentowania środków tam zgromadzonych

a tak że konkret

Cytat:Dowiedziałem się, że pierwszym najważniejsyzm dokumentem jest umowa. W przypadku HYIPów będą to Terms & Conditions. Taka umowa bądź warunki użytkowania muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Jeżeli wybrane biuro rachunkowe nie ma problemów z rozliczaniem przychodów na bazie dokumentów anglojęzycznych, wtedy nie trzeba dokonywać tłumaczenia.

Mając umowę, należy zgromadzić potwierdzenia zysków uzyskanych z HYIPów. Mogą to być screeny z historii konta LR i konta w HYIPie. Najlepiej utworzyć pseudowyciąg z konta złota w formie pliku PDF zawierający dane transakcji z zadanego przedziału czasowego.

Mając te dane można przystąpić do rozliczania. Dochody z HYIPów prawdopodobnie będą podlegać pod podatek od zysków kapitałowych, czyli tak zwany podatek Belki. Dochody będzie trzeba prawdopodobnie wykazać w formularzu PIT-38. Piszę, że prawdopodobnie, dlatego że pani księgowa, z którą rozmawiałem, musi tą informację sprawdzić. Jak tylko uzyskam potwierdzenie, zamieszczę odpowiedni post na blogu.

Najważniejszą sprawą jest niemożność skorzystania z kwoty wolnej od podatku. Podobnie jak w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych z zyskiem, następuje powstanie zobowiązania podatkowego - każdy przychód z HYIPów podlega opodatkowaniu. Rozliczenia dokonuje się wraz z początkiem nowego roku podatkowego za rok ubiegły.

Powyższe informacje pochodzą z ust licencjonowanej księgowej pracującej w profesjonalnym biurze rachunkowym. Są to informacje jak najbardziej pewne i rzetelne.



RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Hermit - 18-07-2012 21:31

Dużo nieprawd jest w tym temacie, więc niech mi ktoś wiarygodny powie czy dobrze zrozumiałem.
powiedzmy, że zarabiam 200~ miesięcznie na internecie, nieregularnie, żadnych innych dochodów i jestem pełnoletni.

Pod koniec roku wpłacam zaliczkę 18% i wypełniam pit na dodatkowy dochód (?). I jeżeli suma będzie niższa niż kwota wolna od podatku, to mi to zwrócą później? dobrze rozumiem? w sensie do końca roku mogę normalnie olać sprawę podatków?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - rozi1910 - 10-08-2012 00:52

podbijam post wyżej ;p


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - dawidpg - 16-10-2012 16:41

Killer - masz DG czy latasz co miesiąc z pitem do skarbówki Tongue ?

Do panów wyżej - jeżeli kwota będzie poniżej kwoty wolnej od podatku to albo Wam nie każą w ogóle płacić albo po prostu dostaniecie zwrot podatku po jakimś czasie, ot cała filozofia (który wariant to nie wiem dokładnie ale wiem że albo tak albo tak)