Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Soplica - 26-01-2020 21:17

Kurde kiedyś jak w latach 2015-2017 przeglądałem to forum w poszukiwaniu inspiracji to prawie każdy był zgodny, że można zarabiać dowolne kwoty bez DG. Wtedy mogłem pomarzyć o jakichś solidnych kwotach z pp, ale teraz jak już doszedłem do ciekawych kwot to coraz więcej osób na forum skłania się ku DG. Może jednak ta działalność nierejestrowana ma na to wpływ, że teraz urzędasom łatwiej to wszystko interpretować bo można działać "niby" do tej określonej kwoty tj. 1300zł brutto. Wcześniej było tylko gdybanie czy w sposób jaki ktoś zarabia jest ciągły i zorganizowany ;/


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - radek0389 - 26-01-2020 21:19

(26-01-2020 21:17)Soplica napisał(a):  Kurde kiedyś jak w latach 2015-2017 przeglądałem to forum w poszukiwaniu inspiracji to prawie każdy był zgodny, że można zarabiać dowolne kwoty bez DG. Wtedy mogłem pomarzyć o jakichś solidnych kwotach z pp, ale teraz jak już doszedłem do ciekawych kwot to coraz więcej osób na forum skłania się ku DG. Może jednak ta działalność nierejestrowana ma na to wpływ, że teraz urzędasom łatwiej to wszystko interpretować bo można działać "niby" do tej określonej kwoty tj. 1300zł brutto. Wcześniej było tylko gdybanie czy w sposób jaki ktoś zarabia jest ciągły i zorganizowany ;/
To te twoje "solidne kwoty" nie pozwalają zwyczajnie założyć DG i mieć święty spokój?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 26-01-2020 22:49

"Prawie każdy był zgody..."
Czego to niby ma być wyznacznik? Bo raczej nie stanu prawnego. Ani obecnego ani tym bardziej poprzedniego.
Teraz można legalnie bez rejestracji działać do pewnych kwot. Kiedyś nie. To że większość tak robiła NIC nie zmienia. Co do interpretacji wiele się nie zmieniło prócz sprawy kwoty do której prawie zawsze można działać bez rejestracji.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - crash2990 - 27-05-2020 18:48

Cześć
Jestem amatorskim muzykiem. Swoje utwory umieszczam na serwisach streamingowych (Spotify, Apple Music, Soundcloud, Youtube itp) poprzez dystrybutora (distrokid) niezależnie - bez żadnych wytwórni płytowych i tak dalej. Pieniądze zarabiam z odtworzeń moich utworów w owych serwisach. Przychody przychodzą w dolarach od firmy z USA na moje konto PayPal. Moje pytanie brzmi - jak rozliczyć dochód z takich serwisów w PIT? Jak przewalutować dochód oraz w jaką rubrykę wpisać przychody w PIT?