Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - szykiryki - 19-11-2016 10:27

@[ma_ko], suby możesz spokojnie podciągnąć pod ryczałt, większość z nas się tak rozlicza, w tym ja Tongue.
Możesz działać w kilku firmach, liczy się tylko zsumowany dochód ze wszystkich rachunków z danego miesiąca, za który odprowadzisz zaliczkę.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - ma_ko - 19-11-2016 10:55

@[szykiryki] No i bardzo dzięki. Chodziło mi konkretnie o tripej bo z tego co wiem ty też tam działasz lub działałaś (nie pamietam) ale jak piszesz że tak to OK.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - szykiryki - 19-11-2016 11:31

Mako, ja działam we wszystkich po trochu leadmore, TP, firesub, leadnow Smile i wszystkie rachunki rozliczam ryczałtem 8,5%


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - fusek - 19-11-2016 11:58

(19-11-2016 11:31)szykiryki napisał(a):  Mako, ja działam we wszystkich po trochu leadmore, TP, firesub, leadnow Smile i wszystkie rachunki rozliczam ryczałtem 8,5%

Szyki a dochod za grudzien normalnie do 20 stycznia czy moze do konca ronu kalendarzowego?

No i pit calkowity do konca stycznia sie sklada?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - ma_ko - 26-11-2016 17:40

To jeszcze raz ja, z pytaniem Tongue Chciałem wcześniej poczekać do początku roku i dopiero złożyć to pismo o wybór sposobu rozliczania się, ale w jednym z serwisów sub sms zebrała mi się pewna suma którą chciałbym wypłacić już teraz. W związku z tym domyślam się że nie mogę wypłacić dziś i na tym formularzu wpisać datę pierwszego dochodu jako dziś? A może mogę? Czy może można wypłacić kasę i wypełnić ten formularz już teraz? Dzięki za odp.

EDIT: może prościej, jak wypłace pieniądze 1 grudnia to mogę tę datę wpisać na formularzu dot. sposobu opodatkowania jako datę pierwszego dochodu? I wtedy się z niej rozliczyłbym do 20 stycznia. Dobrze rozumuje?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - jakubmulkowski - 15-03-2017 18:11

Wiem że temat wałkowany i niektórym na bank podejdzie treść żołądkowa oraz dopadną nudności ale zapytać muszę. Jako początkujący liczę też na jaką-taką wyrozumiałość Huh


Sprawa dotyczy działalnośći która chciałbym otworzyć. Czy warto, czy jest sens i finalnie co jak z czym Big Grin
Zarabiam na hyipe bo te 8-11% dziennie. Część reinwestuje, cześć wypłacam na portfel bitbay i tam 'trzymam' przez chwilę. Z BTC na PLN wymieniam tylko tyle ile potrzebuje tygodniowo/miesięcznie, reszta w BTC zostaje na portfelu. Wymieniam BTC na PLN, robię przelew na konto mojego banku i teraz zaczynają się pytania. Przy działalności jakie PKD, jak to zaksięgować? Czy wystarczą potwierdzenia wypłat z giełdy BTC? Jaki rodzaj podatku?

Liczę na jakąkolwiek pomoc z Waszej strony i odrobinę zrozumienia. Jeżeli jest ktoś kto chciałby mi pomoc a sam w taki sposob prowadzi działalność to serdecznie proszę o kontakt na PW Smile Pozdrawiam Jerk


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - fusek - 22-03-2017 08:29

A teraz pytanie z innej beczki do rozliczajacych sie jak wyzej,
czy jako osoba niezatrudniona moge rozliczac sie z najmu dzierzawy? Czy jesli jest to jedyny dochod, to go nie moge tak rozliczac?
Wiem, ze nie moge pobierac zasilku i osiagac dochodowWink A to powyzej?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 22-03-2017 13:58

Cytat:czy jako osoba niezatrudniona moge rozliczac sie z najmu dzierzawy
@fusek A niby czemu nie??? Wręcz MUSISZ. Jako bezrobotny myślisz że masz przywileje czy co Wink
Masz dochód musisz płacić haracze i tyle w temacie.
(Prawie) KAŻDY dochód musisz rozliczyć i wykazać fiskusowi.
Jak coś najmujesz czy dzierżawisz to jest to dochód więc musisz się rozliczyć na zasadach ogólnych lub ryczałtem zależy.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - szykiryki - 22-03-2017 15:01

@[fusek], Wspominasz o zasiłkach, więc czy nie chodzi Ci przypadkiem o to, czy możesz być zarejestrowany w UP (chocby dla samego ubezpieczenia) i jednoczesnie rozliczać się ryczałtem, czyli osiągać dochód?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Ando - 22-03-2017 15:13

Jest jakis gotowy formularz zgloszenia do US że będę się rozliczał ryczaltowo z wynajmu powierzchni reklamowej bez działalności?