Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - netes13 - 19-04-2016 21:36

W 2015 na premium SMS zarobiłem łącznie mniej niż wynosi kwota wolna od podatku. Wszystko wypłacałem bezpośrednio na swoje konto. Jednak część kwoty zarobiłem, jak byłem jeszcze niepełnoletni. Jak się z tego rozliczyć?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - szymon034 - 17-05-2016 12:18

Mam pytanie, jak rozliczać dochody uzyskiwane z programów partnerskich? np. przez platformę Clickbank?
Czy potrzebna jest DG czy wystarczy podawać jako inne źródła dochodu? Bo spotykam się z różnymi opiniami. Czy są osoby, które zarabiają na Clickbanku i mogą powiedzieć w jaki sposób się rozliczają? Wypłaty są regularne, co tydzień.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 17-05-2016 22:56

Cytat:Clickbank
Opisz swoje działania. Firmy za dobrze nie znam. Działania i zapisy regulaminowe.
Musisz wiedzieć ze będziesz się spotykać z różnymi wersjami bo każdy urząd ma prawo niestety samodzielnie interpretować działania swoich petentów... W jednym urzędzie powiedzą Ci to podchodzi pod DG a w innym a rób se Pan jak chcesz. Takie mamy prawo... niemniej ustawa opisuje zorganizowane, ciągłe działania jako DG więc jeśli działasz podług tych (różnie interpretowanych wymogów definicyjnych) to powinieneś mieć DG.
Skoro masz regularne wypłaty to prawdopodobnie nie dałbyś rady wyłgać się że nie działasz w sposób zorganizowany itd. Opisz coś więcej ale żadna tu opinia nie ochroni Cię przed Twoim urzędem - to tam musisz pytać. To oni Cię będą rozliczać z grzeszków podatkowych i ich zdanie - choćby reszta urzędów inaczej to interpretowała - będzie się liczyło... no chyba że uzyskasz wniosek ORDiN to masz dupę chronioną nawet przed swoim urzędem i nawet jak się uprą to przed sądem wygrasz. No przynajmniej teoretycznie Wink


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - szymon034 - 18-05-2016 08:34

(17-05-2016 22:56)rachman napisał(a):  
Cytat:Clickbank
Opisz swoje działania. Firmy za dobrze nie znam. Działania i zapisy regulaminowe.
Musisz wiedzieć ze będziesz się spotykać z różnymi wersjami bo każdy urząd ma prawo niestety samodzielnie interpretować działania swoich petentów... W jednym urzędzie powiedzą Ci to podchodzi pod DG a w innym a rób se Pan jak chcesz. Takie mamy prawo... niemniej ustawa opisuje zorganizowane, ciągłe działania jako DG więc jeśli działasz podług tych (różnie interpretowanych wymogów definicyjnych) to powinieneś mieć DG.
Skoro masz regularne wypłaty to prawdopodobnie nie dałbyś rady wyłgać się że nie działasz w sposób zorganizowany itd. Opisz coś więcej ale żadna tu opinia nie ochroni Cię przed Twoim urzędem - to tam musisz pytać. To oni Cię będą rozliczać z grzeszków podatkowych i ich zdanie - choćby reszta urzędów inaczej to interpretowała - będzie się liczyło... no chyba że uzyskasz wniosek ORDiN to masz dupę chronioną nawet przed swoim urzędem i nawet jak się uprą to przed sądem wygrasz. No przynajmniej teoretycznie Wink

Dzięki za odpowiedź Smile
W skrócie wybieram produkt jakiegoś sprzedawcy -> promuje ten produkt -> dostaje prowizję od każdej sprzedaży. Produktu nie widzę na oczy, jest on w formie elektronicznej, nie jestem jego właścicielem.

Chyba będzie bezpieczniej jeśli zrobię to przez DG, za parę dni mam też uzyskać opinie księgowego, zobaczymy co powie.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 18-05-2016 12:08

Cytat:Chyba będzie bezpieczniej jeśli zrobię to przez DG, za parę dni mam też uzyskać opinie księgowego, zobaczymy co powie.
Tylko to Ci chroni w pełni: ORD-IN
Opinia księgowego jest ok ale też gwarancji nie daje a tym bardziej nie chroni jakby urzędnik uznał inaczej, pamiętaj Smile
Daj znać co Ci powie.

Jeśli działasz - a na to wygląda - wg definicji ustawowej to dg wymagana, ale pamiętać należy że US czasami zaskakują w swoich interpretacjach. Jeśli nie posiadasz innej pracy etatowej to już tym bardziej ciężko byłoby się wyłgać przy tak częstych wypłatach i jedynym źródle dochodu...


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Iriraszka - 17-06-2016 19:48

(23-06-2011 08:03)Demon1 napisał(a):  Rozliczać się z podatku z kasy którą mamy na PP nie trzeba.

co to jest to PP ?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 17-06-2016 23:07

@Iriraszka PP to skrót od PayPal ale akurat to co cytujesz to brednie. Nie ważne gdzie dostajesz kasę masz obowiązek rozliczyć podatek. Inna sprawa czy da się to namierzyć - prawo mówi o obowiązku i konsekwencjach. Nawet jak do ręki dostaniesz masz obowiązek. Albo prawo przestrzegasz albo ignorujesz Twój wybór jak to się mówi Wink


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - jutub3d - 05-08-2016 07:52

witam,

przedstawiam bardzo ciekawą interpretację w zakresie rozliczeń z tytułu przychodów osiąganych w programach typu revshare

muszę się też przyznać, że to nie ja odnalazłem tę interpretację a podpatrzyłem ją u konkurencji


https://interpretacje-podatkowe.org/programy/ibpb-1-1-4511-289-16-bk

pozdrawiam


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - AizenKIng - 15-08-2016 23:24

Dzięki za pomoc


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Gratsy - 12-10-2016 21:59

A jeśli zarobilem np. 7 zeta, to muszę odejma mi 20%?