Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - damianus627 - 27-07-2014 09:58

0.18*4000-556.02=163.98zl. Czyli po zaokrągleniu musisz zapłacić 164zł od kwoty 4000 zł.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - flown - 27-07-2014 13:57

a jak przykładowo miałby te 4000 na umowie o dzieło, to też by mniej więcej tyle samo wyszło, i skąd Ci się tam niby wzięło to 556.02zł?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Assasinoo - 27-07-2014 22:34

556,02 zł to 18% od kwoty wolnej od podatku, czyli 3k z kawałkiem. Mając umowę o dzieło zależnie od rodzaju mnożysz razy 0,15 lub 0,09 zamiast 0,18 Tongue Jeśli sie myle poprawcie =)


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - haha40027 - 16-08-2014 13:17

Jak rozliczać się, jeśli kasę dostaje na Paypala lub inne procki, chodzi mi o walutę $(przykładowo).

Czasem to leży, a czasem wymienię z kimś(po uzgodnionym kursie), więc jak dokładnie to rozliczać?Sad


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Kickster - 29-08-2014 02:03

dołączam się do tematu

otóż zacząłem zarabiać na linkach i obecnie jest to około 500 , 600 zł na miesiąc, ale docelowo chce osiągnąć pułap 1000 zł z internetu, nie wiem czy tylko z linków ale nieważne, pytanie teraz jak się z tego rozliczyć ? Jestem zatrudniony na stałe w firmie na czas bla bla, dostaję też rentę, i zawsze dostaje pity do rozliczenia, wtedy po prostu przepisuje kwoty z tych tabelek i jest fajnie, tylko teraz jak mam sie rozliczyc za rok 2014 gdy powiedzmy bede te 500 zł co miesiac sobie dorabiał ? Gdzie to wpisac ? Zrobic to "na oko" w jakas rubrykę "inne" czy co ? Chyba nie bede do shorta.st pisał o wydruk pit do rozliczenia sie z podatku nie ? Ktos jest mi to w stanie jakos jasno i klarownie przedstawic ? Na początku się tym nie przejmowałem, ale nie chce miec US na dupie bo juz wystarczająco jest problemów w życiu pokerface


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 09-10-2014 19:18

Pany ja wiem że się czytać nie chce tyle postów ale na serio wszystko to było już wiele razy wałkowane.

@haha40027 - jak masz możliwość dysponować gotówką którą zarobiłeś i przesłano Ci na konto bankowe czy inny "procesor" - masz obowiązek rozliczyć. Nim znów odezwą się krzykacze piszę śpiesznie że inna sprawa to czy to zrobisz lub czy jest w ogóle możliwość Cię "namierzyć" jeśli tego nie zrobisz...
Dolce i inne tego takie rozliczasz po kursie ustalonym przez bank narodowy (?) na dzień kiedy tą kasę otrzymałeś czy jakoś tak. Nie robiłem tego ale był tu post gdzieś o tym. Jak coś to dzwoń na KIP Ci wyjaśnią.

@Kickster "na oko" to jak mawiały nasze babki "chłop w szpitalu umarł"... Wink wszystko regulują odpowiednie przepisy. Co do grosza. Nie możesz nawet więcej na zapas zapłacić by mieć tzw. spokój... Undecided

"jasno i klarownie" - ??? takie coś w naszym ustawodawstwie podatkowym po prostu NIE ISTNIEJE - zapisać zapamiętać... Wink tym samym nie da się tego tak opisać. Każdy urząd może inaczej interpretować dany przepis, ba, nawet się zdarzyło mi kiedyś że 2 różne Panie w urzędzie na jeden temat wydały mi inną opinię Undecided
Nie wiem jak w przypadku tej firmy bo nie zarabiam w niej ale zadzwoń na KIP a potem skonfrontuj to z tym co Ci w swoim urzędzie powiedzą. Info z KIP przyda się gdyby Panie nie zrozumiały od razu o co Ci chodzi bo mogłyby coś źle doradzić a tak będziesz wiedzieć mniej więcej o czym sam gadasz Wink No i poczytaj posty z tego tematu. Każda rada tu pisana jest dobra ale to co innym osobom będzie dobre w Twoim urzędzie mogą uznać że dla nich nie pasuje...
Poczytaj, zrozum co się da i uderzaj do swojego US się upewnić czy dobrze myślisz jak to rozliczyć. Nie znam firmy jak się rozlicza, jak się tam zarabia itd. dlatego za wiele nie podpowiem. To chyba nie PL firma i nie w PLN się zarabia więc nie wiem czy wystarczy wpisać kwotę w "inne". Może jak reklamy googla się rozlicza?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Matrixik - 21-12-2014 10:58

(09-10-2014 19:18)rachman napisał(a):  Dolce i inne tego takie rozliczasz po kursie ustalonym przez bank narodowy (?) na dzień kiedy tą kasę otrzymałeś czy jakoś tak. Nie robiłem tego ale był tu post gdzieś o tym. Jak coś to dzwoń na KIP Ci wyjaśnią.

Ja dostałem informację w swoim US że trzeba tą kwotę przeliczać po kursie średnim z dnia poprzedniego (roboczego).
Czyli:
$ wpływają (np. na PayPal) w środę, wchodzimy na nbp.pl, bierzemy kurs średni z wtorku, przeliczamy i od tej kwoty liczymy podatek.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - PayDay - 27-12-2014 11:33

Nie widze sensu by placic podatek od tego że mam kase na paypalu beka

Wydam to na Ebayu i allegro. I nawet nikt nic nie bedzie wiedział za co kupiłem.

Wy gadacie ze trzeba sie rozliczyć z każdej zarobionej złotówki ......

TO już dawno bym siedział w ciupie wraz z całym tym forum w jednej celi bekabeka


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 27-12-2014 14:14

Cytat:TO już dawno bym siedział w ciupie wraz z całym tym forum w jednej celi
pocieszny jesteś doprawdy...
od kiedy to niby wg Ciebie przepisy są wykładnią realnego życia co? przepisy swoje a życie swoje ale to nie znaczy że jak jednemu się upiecze to innemu też. ogarnij temat i dopiero się wypowiadaj bo wprowadzisz w błąd kogoś i będzie mieć problemy przez Twoje pseudo rady.
to temat jak rozliczyć się z zarobków a nie jak ich unikać więc załóż inny temat i tam udzielaj rad byle by były bardziej nie do namierzenia niż te które tu podałeś bo są deczko "naiwne"...


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - PayDay - 27-12-2014 15:39

(27-12-2014 14:14)rachman napisał(a):  
Cytat:TO już dawno bym siedział w ciupie wraz z całym tym forum w jednej celi
pocieszny jesteś doprawdy...
od kiedy to niby wg Ciebie przepisy są wykładnią realnego życia co? przepisy swoje a życie swoje ale to nie znaczy że jak jednemu się upiecze to innemu też. ogarnij temat i dopiero się wypowiadaj bo wprowadzisz w błąd kogoś i będzie mieć problemy przez Twoje pseudo rady.
to temat jak rozliczyć się z zarobków a nie jak ich unikać więc załóż inny temat i tam udzielaj rad byle by były bardziej nie do namierzenia niż te które tu podałeś bo są deczko "naiwne"...

ale jestes tuman Jerk to jest forma żartu , a nie rady

a po 2gie bardzo ważne; przeczytaj 10 stron tego tematu ile tam jest syfu ktory wprwadza ludzi w błąd.

po 3cie biorac pod uwage musisz się rozliczyć Z KAŻDEJ ZŁOTÓWKI to uyżj głowy bo pewnie znalezioną 2wu złotówkę na ulicy odpiszesz na picie. bekabekabeka