Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Stworkowaty - 06-02-2014 17:39

@Rachman, widzę że się orientujesz to odpowiedz mi, rozliczanie z sieci typu ad4mmo za wynajem powierzchni na stronie internetowej rozliczam raz do roku w PIT 36 (np. co miesiąc odkładam 18% z wypłaty i na koniec roku jadę i im to wpłacam) i wpisuję to wszystko w PIT 36 i mam US z głowy, tak?

Jeżeli ktoś inny wie też może odpowiedzieć.. Bo czytając internety wszędzie co innego pisze.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 07-02-2014 21:22

Cytat:@Rachman, widzę że się orientujesz to odpowiedz mi, rozliczanie z sieci typu ad4mmo za wynajem powierzchni na stronie internetowej rozliczam raz do roku w PIT 36
Tej sieci nie znam. Są 2 metody rozliczania:
- na koniec roku (PIT-37 lub 36) płacisz lub odzyskujesz należną część podatku
- rozliczasz się tzw. ryczałtowo czyli co miesiąc płacisz należny podatek
Wynajem powierzchni reklamowych na stronach www to PIT-36 mi nakazano gdy upewniałem się w KIP ale czy rozliczać się na koniec roku czy ryczałtowo to już (jak to ciągle powtarzam) może Ci na 100% pewnie odpowiedzieć wyłącznie Twój Urząd Skarbowy. Nawet KIP wyraźnie mi to zaznaczył że każdy US indywidualnie może to interpretować i lepiej się upewnić w swoim bo to że każdemu każą np. rocznie to nie znaczy że w Twoim nie będą kazać ryczałtowo Wink
Pewność taką na papierze może dać złożenie wniosku o indywidualna interpretację też bo pani przez telefon może kazać tak a ta która weźmie pod lupę Twój PIT może mieć inne zdanie Wink (choć raczej mało prawdopodobne). Mi za wynajem powierzchni powiedziano bym rozliczał na koniec roku. Chociaż nie wykluczyli możliwości że ryczałtowo by mi się opłacało bardziej...

Cytat:(np. co miesiąc odkładam 18% z wypłaty i na koniec roku jadę i im to wpłacam) i wpisuję to wszystko w PIT 36 i mam US z głowy, tak?
Mniej więcej tak wygląda roczne rozliczanko... Jeśli jednak nie przekroczysz kwoty wolnej od opodatkowania to może nie zapłacisz nic a jeśli masz inne dochody to może nawet będziesz mieć zwrot.

Cytat:Jeżeli ktoś inny wie też może odpowiedzieć.. Bo czytając internety wszędzie co innego pisze.
Takie są właśnie internety Smile Dzwoń do swojego US i spytaj czy rocznie czy ryczałtowo rozliczać taki dochód i będziesz miał (prawie) 100% pewność że jesteś "czysty". W sieci każdy jest pewny i radzi "bo u mnie tak i siak", mało z tych osób wie lub zapomina że każda skarbówka swoimi ścieżkami chadza...


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Nupek369 - 14-02-2014 16:26

Czy jest ktoś, kto rozlicza się z refbacków? Big Grin Jeśli tak, to w jaki sposób? W sumie korzystając z kilku for w ciągu roku można uzbierać całkiem ładną sumkę Wink


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - themate0 - 08-04-2014 08:32

to normalne, że muszę założyć działalność gospodarczą, ponieważ mam duży dochód ( regularnie minimum 5k zł miesięcznie) ??


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Zloty - 17-05-2014 18:52

Kwota wolna od podatku to nieco ponad 3000 zł

Jest to kwota z której nie muszę płacić podatku lecz z zarobionych pieniędzy muszę się rozliczać.(Chyba dobrze to napisałem)

Czy tutaj chodzi o okres miesięczny czy roczny.
Jeśli zarobię mniej niż 3000 zł miesięcznie to muszę odprowadzać do tego podatek ??
Jeśli zarobię mniej niż 3000 zł rocznie to muszę odprowadzać do tego podatek ??


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Traw3k - 17-05-2014 20:24

Roczny. Tak, musisz rozliczyć każdą złotówkę.

Gdyby był miesięczny to połowa Polaków mieszkających w Polsce nie narzekałaby, że państwo zabiera im 83% tego, co zarobią.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Pablo1878 - 17-05-2014 20:42

Czy w przyszłym roku będę się rozliczać sam jeśli w tym roku mam 17 lat i zarabiam czy jeszcze na rodziców? Urodziny mam w styczniu Smile


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - sheko12 - 20-05-2014 18:30

Tak. wtedy na rok obecny ''rodzice'' Cię rozliczają bo jesteś niepełnoletni, w przypadku roku, w którym będziesz mial osiemnastoletnie urodziny, będziesz mógł się sam rozliczyć.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - krazu - 23-05-2014 09:47

(08-04-2014 08:32)themate0 napisał(a):  to normalne, że muszę założyć działalność gospodarczą, ponieważ mam duży dochód ( regularnie minimum 5k zł miesięcznie) ??

Jak nie masz jakiejś podkładki, typu najem prywatny ryczałtowy, albo jakaś umowa o dzieło to US Ci udowodni, że spełniasz ustawową definicję przedsiębiorcy. Tym bardziej, jeżeli ten dochód jest z kilku różnych źródeł


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 23-05-2014 15:08

Cytat:"Jak nie masz jakiejś podkładki, typu najem prywatny ryczałtowy, albo jakaś umowa o dzieło to US Ci udowodni, że spełniasz ustawową definicję przedsiębiorcy."
US nie udowadnia raczej to Ty musisz się bronić i udowadniać Wink Oni coś twierdzą. Ty to musisz podważyć i obronić swoje stanowisko. US wie lepiej - ty musisz ich wyprowadzić z błędu, po prostu mieli za mało danych i błędne wnioski wyciągnęli... przyjmij taką strategię to szybciej coś zdziałasz Wink
Duże dochody nie oznaczają konieczności zakładania DG. Ustawa opisuje kiedy trzeba a kiedy nie trzeba zakładać DG. Nie musisz mieć umowy o dzieło itp., zatwierdzenie regulaminu programu partnerskiego jest jakoby zawiązaniem innego rodzaju umowy. Pokazujesz im go i jeśli wynika z niego Twoja racja to się powinni odczepić.

Cytat:"Tym bardziej, jeżeli ten dochód jest z kilku różnych źródeł"
Tak samo ilość źródeł dochodu też pierwsze słyszę by miał coś wspólnego bezpośrednio z udowadnianiem o prowadzeniu DG. Ja mam wiele źródeł, praktycznie prawie żadne nie jest na jakąkolwiek umowę - tylko regulaminy mówiące wyraźnie o formie wykonywanych zadań i nie próbuje mnie (odpukać Wink ) US wrobić w DG. Ustawa wyraźnie opisuje kiedy forma działań wymaga rejestracji działalności gospodarczej i nie ma w niej nic o ilości źródeł dochodów z tego co pamiętam ani wymogu posiadania umów. Oczywiście umowy przyspieszają proces udowodnienia że pracujesz a nie prowadzisz działalność Wink że tak to ujmę laickim językiem.