Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Traw3k - 02-01-2014 17:49

Poczytaj: http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/rozliczenia/271257,Jak-rozliczyc-dochody-niepelnoletniego-dziecka.html

Pozdrawiam


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - asiorek - 02-01-2014 18:03

no przeczytałem to, mało z tego zrozumiałem ;d ale teraz jeszcze powiedzcie mi w takim razie do czego jest to co pokazałem na screenie?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Traw3k - 02-01-2014 18:08

Dobrze, to prościej.

Jesteś niepełnoletni - tuptasz do rodzica - mówisz: "Tatusiu, zarobiłem dwie stówki w tym roku. Ujmij to w swoim zeznaniu podatkowym.", Tatuś jest mądry - zajmie się tym.

Z funkcjonalności pokazanej na screenie będziesz mógł korzystać po osiągnięciu pełnoletniości - kiedy będziesz mógł rozliczać się samodzielnie. Teraz ta rubryka w ogóle Cię nie interesuje. Smile

Jak czegoś dalej nie rozumiesz, albo masz wątpliwości to tuptasz do Google, wpisujesz: "numer informacji podatkowej", następnie dzwonisz. Tam odbierze miła pani i wszystko Ci wyjaśni. Smile

Pozdrawiam


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Mksiak - 02-01-2014 18:08

Ja również podpinam się do pytań asiorka mam ten sam problem co on heh

Traw3k- mówiłem z ojcem on sam nie wie jak to teraz ogarnąć


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - asiorek - 02-01-2014 18:13

aż tak nie musiałem zdrabniać ;d

Dzięki, czyli w tym przypadku kieruje się z nim do księgowej ? Bo jemu wszystko załatwia , robi i wgl księgowa ;d on teoretycznie nie robi nic prócz opłat ;d


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Traw3k - 02-01-2014 18:18

Asiorek, na to wygląda... Osoba z wykształceniem ekonomicznym, która wykonuje swoją pracę za pieniądze pewnie więcej Wam podpowie, niż przypadkowe osoby z forum. Powiesz Tacie, Tata księgowej, a ona zrobi myk i wszystko będzie rozliczone. Smile

Mksiak - powiedz Tacie, żeby zadzwonił na Krajową Informację Podatkową to mu wszystko wytłumaczą.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - asiorek - 02-01-2014 18:20

no okk, dziś z nim pogadam , dzięki , o taką odpowiedź mi chodziło.. Wole nie ryzykować, niż potem miec jakiś syf, tak jak znane z przypadku gdzie koles jakos od 35k zł nie odprowadzał podatku, w sumie od wiekszej ilsci podobnych sum, i dostał karę 75 % zwrotu podatku czy jakoś tak. ( nie pamietam dokładnie jak to szło, ale nie dawno i znane to ze swojego życia prywatnego ;d )


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Mksiak - 10-01-2014 14:58

Dzisiaj kontaktowaliśmy się z Krajową Informacją Podatkową i z tego co się dowiedziałem to jeśli niepełnoletni otrzymuje wynagrodzenie/zarabia w internecie to musi mieć z kimś umowę od kogo te pieniądze dostaje i wtedy otrzymuje PIT 11 od pracodawcy, a jeśli nie otrzymuje ich z wynagrodzenia za pracę to wypełnia PIT 36 na dane dziecka. Jest jeszcze kwestia co jeśli zarabia się z kilku źródeł np. z Ankiet, Buxów, PPA? Teraz pytanie do czego to podciągnąć? Konsultantka poleciła kontakt z prawnikiem, więc jest to chyba dość nie do końca wiadoma kwestia jak złożyć zeznanie za niepełnoletniego zarabiającego przez internet.

*Czy jest tutaj ktoś kto rozliczał się będąc w podobnej sytuacji i mógłby zdradzić jak sobie poradzić?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Traw3k - 10-01-2014 16:14

Możliwe, że trochę nie zrozumiałeś Pani Konsultantki.

Jeśli chodzi o informację, którą Ci podała Pani z PIT-em 36 to przeczytasz więcej tutaj: kliknij
W Twoim przypadku rodzic wypełnia PIT36, wraz z załącznikiem PIT-M - a jak go wypełnić znajdziesz tutaj

Odpowiadając na pytanie o kilka źródeł dochodu, np. ankiety, buxy, PPA - należy wpisać to w rubrykę "Inne źródła przychodu".

Jak już po przeczytaniu tego nie będziecie wiedzieli, jak to wypełnić to ja będę bezradny. Sad


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Mksiak - 10-01-2014 17:03

Czyli jak się tak rozliczę jak piszesz to na 100% będzie dobrze i US się nie przyczepi?