Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Admin - 14-12-2013 20:50

(14-12-2013 20:46)kajsks napisał(a):  A jak zapłacić te podatki :X? (nowy jestem, a jakoś nie widzi mi się przeglądanie 19 stron tematu ;x)

Na pytanie które zadałeś tylko wróżbita Maciej będzie Ci wstanie odpowiedzieć. facepalmfacepalm

Zarejestrować się tylko po to by swój pierwszy napisany post brzmiał "nie chce mi się czytać, nie chce mi się tłumaczyć, co robić, jak żyć?" ...
szczyt... facepalm


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - zofia2007 - 15-12-2013 17:52

Huh

Nie chcesz czytać to pozostaje wizyta u doradcy podatkowego ,albo w US

Huh


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - mlekoju - 16-12-2013 20:44

Czytałem i czytałem, a jednoznacznej odpowiedzi w sumie nie ma na tą kwestię.


Zarobiłem w internecie w tym roku 2,9 tyś zł, jak wiadomo zbliża się koniec roku a ja jeszcze podatku nie odprowadziłem, mój zysk mieści się w kwocie wolnej od podatku.

I moje pytanie, czy te 18% muszę odprowadzić teraz, żeby potem po wypełnieniu PITu dostać zwrot, czy wypełniam tylko sam PIT bez wysyłania zaliczki, którą potem mi US musiałby zwrócić?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 16-12-2013 21:48

Cytat:Zarobiłem w internecie w tym roku 2,9 tyś zł, jak wiadomo zbliża się koniec roku a ja jeszcze podatku nie odprowadziłem, mój zysk mieści się w kwocie wolnej od podatku.
I moje pytanie, czy te 18% muszę odprowadzić teraz, żeby potem po wypełnieniu PITu dostać zwrot, czy wypełniam tylko sam PIT bez wysyłania zaliczki, którą potem mi US musiałby zwrócić?

Skoro nie rozliczasz się ryczałtowo to nie musiałeś odprowadzać na bieżąco podatku co miesiąc. Teraz to bez sensu płacić jakieś podatki po to by je dostać z powrotem Smile Normalnie w PIT po nowym roku wypełniasz dochody, przychody i zaliczki na podatek jeśli jakieś były (i dostaniesz zwrot ich skoro nie przekroczyłeś 3 tysięcy coś tam).

Po prostu wypełnić PIT i zobaczyć co wyjdzie. Jeśli zwrot to go otrzymasz, jeśli jednak coś do opłacenia (skoro nie przekraczasz 3tys to nie powinno) to idziesz do kasy i wpłacasz należny podatek na blankiecie Smile Teraz nic nie płać.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - mlekoju - 16-12-2013 21:52

Dzięki wielkie za pomoc Jerk2
O takie potwierdzenie mi chodziło, teraz jeszcze tylko znajdę jakąś księgową do potwierdzenia i wszystko będzie ok.
A od przyszłego roku trzeba będzie działalność założyć pewnie. Mam nadzieję, że koszty mnie nie przerosną Angry


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 16-12-2013 21:55

Cytat:O takie potwierdzenie mi chodziło, teraz jeszcze tylko znajdę jakąś księgową do potwierdzenia i wszystko będzie ok.
A od przyszłego roku trzeba będzie działalność założyć pewnie. Mam nadzieję, że koszty mnie nie przerosną...
Księgową? A po co płacić? Jestem tego pewien ale jak chcesz to zadzwoń na bezpłatną infolinię podatkową KIP - tam Ci kitu nie wstawią Wink

Co do działalności - no tutaj bym zaczekał jeszcze z takimi dochodami i jak już będziesz pewny tendencji wzrostowej to wtedy do księgowej jakiejś sensowniejszej się udać dopiero Smile Możesz też zobaczyć takie wyjście http://www.optymalni.kaoso.pl lub inkubatory. Zawsze to taniej niż DG.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - mlekoju - 17-12-2013 17:06

Skoro jesteś pewny to jeszcze lepiej Smile

Co do działalności to nie przy tych zarobkach, wcielam w życie co miesiąc nowy podpunkt zarobku online Smile
Po świętach zaczynam z PPA, mam na to dobry plan, który powinien wypalić.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 18-12-2013 00:40

Nie licząc DG są 2 formy rozliczania czyli ryczałt i na koniec roku także skoro na koniec się rozliczasz to i na koniec płacisz należne podatki albo otrzymujesz zwrot Smile
Wiesz jak to mówią - pewne są tylko śmierć i podatki Wink niemniej interpretacje poszczególnych urzędów mogą się różnić i to bardzo. W Twojej sytuacji i tak za późno na rozliczanie ryczałtem więc nie biorąc pod uwagę DG tylko tak możesz zrobić jak napisałem. Inaczej nie ma sensu.
(Zaznaczam że nie jestem urzędnikiem Twojej skarbówki, a w sprawach podatkowych to nie ma żadnych gwarancji Wink ale tyle lat już rozliczam PITy sobie i innym że w takich prostszych sprawach raczej się nie mylę).

Powodzenia w dalszych działaniach i wytrwałości w tym. Mi jej brakuje, jak i czasu zresztą Smile


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - mlekoju - 18-12-2013 11:11

Działalności teraz nie chciałem zakładać, myślę o tym jako plan na miesiąc kwiecień-maj Big Grin

Jak się coś zacznie rozkręcać.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - asiorek - 02-01-2014 17:45

no, troche poczytałem i nic nie wywnioskowałem ;d

Jestem nie pełnoletni, 97 rocznik za rok 18 Big Grin Rozpocząłem przygodę z PPA, No i jakoś dobrze mi to idzie, liczę na jakieś 300$ za styczeń, ale nie o tym. Chciał bym spytać jak z tego sie rozliczyc jako nie pełnoletni ? Mój tato ma firmę, rozlicza się z podatku ( ma księgową i wgl ) Teraz, czy moge podpiąć swoje te dochody pod niego ? Druga sprawda, mam izzykonto, i tam jest taka opcja --> [Obrazek: GUNWOcjnXl.png] Czy tym, mogę się rozliczać z nimi ? Czy musze się bawić w te pity itp ?