Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - MaLiN - 20-09-2013 13:10

(20-09-2013 11:01)dawid327 napisał(a):  A jak wygląda sprawa typu :

Zarobiłem przykładowo 10k zł i nie odprowadziłem podatku , i z nie wyjaśnionych przyczyn US się do mnie przypieprzył , jakie konsekwencję poniosę za to że nie odprowadziłem podatku ?



Raczej będą chcieli od Ciebie zwrot należnych pieniędzy + prowizja za oszukaństwo.

A mnie dziwi jedno - obstawiłem załóżmy jakiś mecz i wygrałem, dostałem sporą ilość kasy do ręki, i w jaki sposób US ma mnie sprawdzić?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - dawid327 - 20-09-2013 14:05

Od wygranych , nie musisz odprowadzać podatków bo robi to bukmacher , ale jakbyś sobie kupił auto za 50k zł przykładowo i sąsiad Cie podkabluje do us że nie pracujesz i siedzisz non stop w domu to wtedy się Tobą zainteresują skąd masz te 50 k zł . Jeśli ktoś Cie nie podklabluje to US sam z siebie raczej nie będzie szukał takich osób , z tego co wiem banki mają też obowiązek zgłaszać wpływy na konta z nie wiadomych źródeł jeśli przekraczają jakąś tam kwotę i jest to coś koło 20k zł .


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - nokira - 10-11-2013 22:17

Jako jakie źródło dochodu zalicza się zarabianie na allegro?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 10-11-2013 23:00

sprzedaż na allegro? to najprawdopodobniej działalność gospodarcza.

wyjątki od tej reguły są dość nie liczne (np. pewne formy samodzielnej działalności)... jeśli chodzi o sprzedaż w sposób zorganizowany i ciągły to na bank dg.
pamiętać należy ciągły i zorganizowany to nie oznacza że przez cały rok co dzień - wystarczy sezonowość sprzedaży na przykład i to też podpada pod to - ustawa to "wyjątkowo" prosto opisuje, wystarczy poczytać.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - damianus627 - 11-11-2013 00:15

Na allegro tak jak piszę @rachman jeśli sprzedajesz dość dużo to podchodzi to pod Działalność Gospodarczą.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - themate0 - 17-11-2013 01:36

my tu gadu gadu o podatkach, a zdarzyła się komuś z forum taka sytuacja, że US się do kogoś przyczepił za nieodprowadzanie podatku przy niskich zarobkach przez internet? ( chodzi mi o 1-3 tysiące zł miesięcznie czyli średnia stawka w Polsce)


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Bob3k96 - 12-12-2013 20:19

"Jeżeli podatnik uzyskiwał jedynie kwoty zwolnione z opodatkowania – deklaracji nie składa. Jeżeli natomiast uzyskiwał on przychody opodatkowane oraz zwolnione z opodatkowania lub nie podlegające w ogóle podatkowi – w zeznaniu rocznym deklaruje on wyłącznie przychody opodatkowane, niezwolnione; przychodów zwolnionych oraz nieopodatkowanych w deklarację taką nie wpisuje."

Przychody mniejsze od tych 3000 są nieopodatkowane . Czyli w koncu trzeba je dopisywac w Picie czy nie ?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 12-12-2013 21:56

Cytat:Przychody mniejsze od tych 3000 są nieopodatkowane . Czyli w koncu trzeba je dopisywac w Picie czy nie ?
Kwota nieprzekraczająca w 2013 r. – 3091,00 zł jest "kwotą wolną od podatku" ale nie znaczy że jest to kwota wolna od składania deklaracji podatkowej PIT.
Kwoty te rozliczasz w PIT ale otrzymasz zwrot całego pobranego podatku.

Cytat:Kwota wolna od podatku to maksymalny dochód, jaki osoba fizyczna może osiągnąć w ciągu roku, a który nie będzie podlegał obowiązkowi zapłaty podatku PIT.
....
Obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego objmuje wszystkich podatników, bez względu na wysokość osiąganych dochodów . Jest to korzystne rozwiązanie dla podatnika, ponieważ może w ten sposób uzyskać zwrot wpłaconych zaliczek na PIT.
cyt. Money.pl


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Traw3k - 12-12-2013 22:02

Przychody te są jak najbardziej opodatkowane. W PIT-cie normalnie je wpisujesz.

Jeśli jednak nie przekroczysz kwoty 3091 złotych to jest to tzw. kwota wolna [od podatku]. Podatku wtedy nie zapłacisz.

Edycja: za długo zwlekałem z napisaniem postu i kolega mnie ubiegł.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - kajsks - 14-12-2013 20:46

A jak zapłacić te podatki :X? (nowy jestem, a jakoś nie widzi mi się przeglądanie 19 stron tematu ;x)