Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Vister81 - 03-07-2013 08:14

Nie, nie jesteś pełnoletni.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - marcinex1232 - 06-07-2013 18:25

mam klika pytań

Jestem pełnoletni ale nigdzie nie pracowałem jeszcze studiuję. Jeśli dostanę kasę na konto bankowe przelewem to muszę odprowadzać podatek. Wykryją to???

Czy ten który mi wypłaca, czyli administrator strony z której zarobiłem składa coś w urzędzie skarbowym komu wysyła pieniądze???

No bo jeśli nie to nie rozumiem jak mogą to wykryć. Z zagranicznych stron też trzeba odprowadzić podatek.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - twardy - 06-07-2013 19:19

US sobie tak z nudow nie goni za zwyklym szarym obywatelem, ale jak dostanie donos... to juz co innego


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - siwrus1231 - 11-07-2013 10:19

Siema, też mam kilka pytań...
Zawsze wypłacałem kaske na pp. No i jest np. wpływ 100$ ale po przetworzeniu kaski z dolców na zł mam np. 320 zł. Ale trzeba doliczyć jeszcze 10g do każdego dolca (koszt za przetworzenie kasy)? Czyli rozliczam się wpisując kwote 320 czy 330?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Krzysztof97 - 11-07-2013 12:30

Proszę o usunięcie postu.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Tidus - 11-07-2013 12:46

Ja rok temu nie rozliczałem się z 1,5k/miesięcznie i udało mi się jakoś ominąć problemy, ale teraz rozliczałbym się z kwot powyżej 500zł.

Krzysztof97, ja bym sobie głowy nie zawracał, ale zawsze jest minimalne ryzyko. Wink


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Papass - 21-07-2013 18:51

Prosiłbym o krótką, konkretną odpowiedź.

Czy trzeba rozliczać się z darowizn na PP, nawet jeżeli było to niecałe 10 zł? I nie pytam się osób, które nie odprowadzają podatku bo bla, bla Wink


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - zofia2007 - 21-07-2013 19:39

(11-07-2013 12:46)Tidus napisał(a):  Ja rok temu nie rozliczałem się z 1,5k/miesięcznie i udało mi się jakoś ominąć problemy, ale teraz rozliczałbym się z kwot powyżej 500zł.

Krzysztof97, ja bym sobie głowy nie zawracał, ale zawsze jest minimalne ryzyko. Wink

Idea

ominiesz problemy jak minie 5 lat
od złożenia zeznania

Idea


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - invihation - 24-07-2013 13:04

Papass
Od darowizn nie płaci się podatków a poza tym nie przekroczyłeś kwoty wolnej od podatku


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Killer - 24-07-2013 13:30

Postaram się rozwiać, niektóre pytania o podatki od zarobków nieletniego w sieci, gdyż wielu z Was, wciąż mnie o to pyta w prywatnych wiadomościach.
Rodzice nieletniego, przychód muszą rozliczyć w swoim PIT-cie.
Zarobki przez internet składają w PIT-36, a nie w PIT-37.
Jeśli się spóźnią to zawsze można wykonać korektę.
Trzeba złożyć PIT-36 zaznaczając "X" w kratce "korekta zeznania", wtedy dane z PIT-37 przepisują do PIT-36, a przychody zarobione przez internet wykazują w załączniku PIT-M.
Dodam również że w takim przypadku kwota wolna jest jedna wspólna dla wszystkich źródeł uzyskanego przychodu.

(24-07-2013 13:04)invihation napisał(a):  Papass
Od darowizn nie płaci się podatków a poza tym nie przekroczyłeś kwoty wolnej od podatku

Oczywiście kochamy wszytkie dzieci nawet te z downem, ale nie wszystkie muszą być tak aktywne na forum szczególnie jeśli mają wypisywać głupoty i fanaberie, bo im się zwoje grzeją.
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o podatku od darowizn, przeczytaj ten artykuł: Podatek od darowizn


Dodatkowo zawsze można skorzystać z bezpłatnej pomocy telefonicznej jaką jest KIP lub poprosić o wydanie interpretacji interpretacji (raczej dotyczy poważniejszych problemów podatkowych niż Wasze, typu zakładanie serwisu PPA) tutaj: http://www.mf.gov.pl/administracja-podatkowa/dzialalnosc/interpretacje-podatkowe/interpretacje-indywidualne