Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - luidor - 26-06-2013 16:27

Witam Tak dla porządku pieniądze podlegają opodatkowaniu w momencie wpływu na konto bankowe miesięcznie lub rocznie a z tego co wiem aby mieć konto bankowe to trzeba mieć ukończone 18lat lub bodajże 13lat i zgodę opiekuna prawnego.
Drobna kwota 1000zł miesięcznie x12miesięcy daje 12 000zł a więc nie jest już mała dla US.
Najlepiej jednak przeczytać ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych tam jest wyraźnie napisane co jest uznane za przychód do opodatkowania. Dodatkowo warto przejść się do US w którym się zamierzasz rozliczać i tam poprosić o wyjaśnienia najlepiej na piśmie. Interpretacje przepisów wydawane przez US mogą się różnić od tych wydawanych przez inne urzędy i osoby.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 26-06-2013 17:49

"Dodatkowo warto przejść się do US w którym się zamierzasz rozliczać i tam poprosić o wyjaśnienia najlepiej na piśmie. Interpretacje przepisów wydawane przez US mogą się różnić od tych wydawanych przez inne urzędy i osoby."

Nie jestem pewien czy zwykłe US wydawają interpretacje na piśmie. Raczej informują słownie a o pisemne wyjaśnienia to się raczej trzeba zgłaszać do wyznaczonych w tym celu Urzędów. Takie coś to wnioski ORDiN i kosztowało kiedyś około 40 zł. Tylko taki wniosek chroni nas jakby nagle US stwierdził że wg niego powinno być inaczej niż nam "się zdaje"...


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - luidor - 27-06-2013 13:54

Witam Wydają jeśli tego zażądamy wtedy na piśmie opisujemy o co się chcemy pytać i dostajemy odpowiedź. Oczywiście jest jakaś opłata skarbowa za przyjęcie takiego naszego wniosku, chociaż niektóre zapytania są zwolnione z opłat i ważne przygotować kopię którą prosimy o potwierdzenie.
Sam miałem taki przypadek gdy US żądał zapłaty podatku, gdy przedstawiłem dokument z ich pieczęcią to urzędnik twierdził, że niemożliwe aby oni to wystawili ale nie negował wystawionej decyzji i odstąpił od żądania.
W sumie rzeczy mało który urzędnik US odważy się na samodzielną interpretację ustawy o podatku dochodowym, jest tego zbyt dużo a na samym końcu są tzw przepisy przejściowe i wycofane co oznacza w praktyce że jakiś przepis po prostu nie działa np. z dniem 30 kwietnia.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 27-06-2013 21:28

No i dlatego najczęściej odbijają piłeczkę i odsyłają do składania ORDiN Smile Mi na infolinii krajowej nawet powiedzieli że każdy US sobie interpretuje i tak po swojemu przepisy więc doradził swoje ale zaznaczył że najlepiej w swoim US się pytać albo ORDiN którego nie zanegują. Inaczej to samowolka hehe


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - matimus - 30-06-2013 10:06

Panowie przeczytałem wszystkie strony ,ale i tak chciałbym zapytać czy nie jestem w błędzie Smile Bo mam obecnie sieczkę w głowie Tongue

Więc wyobrażam sobie to tak...

Przypuśćmy zarobię 10,000tyś. rocznie przez internet...
Jestem niepełnoletni.
I rozliczyć się pod koniec roku z rodzicami ?
Czy co miesiąc ?
Pisał tu ktoś że idzie na pocztę wpłaca te 18% od kwoty zarobionej w miesiącu i tyle . Można tak ?
I pit w końcu jaki ?

Tak ... ciemny w tym jestem TongueSmile


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Jaro070 - 30-06-2013 11:55

@matimus

Niby jak chcesz zarobić 10 000 000 złotych przez rok? Lotto?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - matimus - 30-06-2013 12:11

(30-06-2013 11:55)Jaro070 napisał(a):  @matimus

Niby jak chcesz zarobić 10 000 000 złotych przez rok? Lotto?

Pomyliłem się Tongue 10 tyś. 10 000 zł Tongue


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - kasass - 01-07-2013 18:13

tez jestem ciekawy tego vo napisal matimus


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - marines27 - 01-07-2013 18:42

Zarobek "z Internetu", zapewne nieuregulowany formalną umową to inne źródło dochodu.
Rozliczasz się z rodzicami a zaliczkę wpłaca się na koniec roku.
Przy dochodach regularnych może być przymus założenia działalności gospodarczej.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - kasass - 01-07-2013 19:32

aha spx dzieki a sam niemoge isc /??