Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Killer - 22-06-2011 22:18

Siema Panie i Panowie, wielu z Was pisze do mnie w sprawie rozliczenia się z urzędem skarbowym, przeważnie ignoruje takie wiadomości, jednak widzę że naprawdę Was to interesuje gdyż wiadomości tego typu dostaje coraz częściej. Jak już na łamach forum wspomniałem z podatku rozlicza mnie siostra która ma tam znajomości. Jednak specjalnie dla Was zasięgnąłem trochę informacji na ten temat.

Do rzeczy z podatku dochodowego można się rozliczać miesięcznie lub w ciągu roku gdy przypadku gdy dochód nie jest regularny.
W ciągu miesiąca odprowadza się "zaliczkę" na poczet podatku dochodowego (my jako osoby prywatne musimy oddać 18% Naszych zarobków). Pit miesięczny to 53, pit roczny to 36 (nie dam ręki sobie uciąć. Pole inne dochody, czy dodatkowe dochody jakoś tak). Gdzieś powinnem znaleźć interpretacje ministra finansów, jeśli ktoś by potrzebował, osobiście będę się martwił w 2012 roku (dużo zarabiam i dużo odprowadzam), dlatego korzystniejsze dla mnie są zaliczki. Oczywiście od zarobionej sumy można maksymalnie odjąć 20%, trzeba to jednak udokumentować fakturami które są wystawiane na Nas (nie na Waszych rodziców, braci, siostry). Przykładowo koszt internetu.


Informacje podaje na swoim przykładzie, jednak nie mam wiedzy prawniczej, każdy US może inaczej to interpretować dlatego najlepiej osobiście zadzwonić - Panie w moim urzędzie uważają mój sposób rozliczania za prawidłowy.



Na koniec uprzedzę kilka Waszych pytań :

Rozliczać się należy z KAŻDEJ ZAROBIONEJ ZŁOTÓWKI, TAK KAŻDEJ.

Zapewne słyszeliście coś o kwocie wolnej od podatku tj ok. 3092 zł.

Tak jest to kwota wolna od podatku, oznacza to że nie musimy od niej płacić podatku, jednak powinniśmy się rozliczyć i na koniec roku podatkowego zostanie on nam zwrócony (mam nadzieję że nie zamotałem i rozumiecieSmile ).


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Jose - 23-06-2011 07:16

trzeba obowiązkowo płacić podatki? (wiem, że głupie pytanie)


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - DDK - 23-06-2011 07:54

(23-06-2011 07:16)Jose napisał(a):  trzeba obowiązkowo płacić podatki? (wiem, że głupie pytanie)

Wg. prawa trzeba. Lepiej być rozliczonym, bo zatargi z US nie są przyjemne, a na pewno ich się nie wygra.

Trochę się rozjaśniło na ten temat bo myślałem, że od jakiejś kwoty trzeba się rozliczyć, a jednak trzeba od KAŻDEJ ZŁOTÓWKI. Będzie trzeba się przejść do US Big Grin

A coś słyszałem, że do danej kwoty na PayPal coś tam się nie płaci. O co z tym chodzi ?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Demon1 - 23-06-2011 08:03

Rozliczać się z podatku z kasy którą mamy na PP nie trzeba.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - marcel_kk - 23-06-2011 09:32

Z tych drobnych sum nie trzeba sie rozliczać.
To jest podobnie jak zakupi sie pojazd warty mniej niz 1 tyś.
nie odprowadza sie podatku.
Jeżeli ktoś z zarabiania w necie uczynił sobie stałe
źródło dochodu to juz podlega innym przepisom,
wtedy zapraszam do US.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Admin - 23-06-2011 19:22

(23-06-2011 08:03)Demon1 napisał(a):  Rozliczać się z podatku z kasy którą mamy na PP nie trzeba.

Wiekszej głupoty dawno nie słyszałem - czyżbyś za dużo Jaszeka lub jego księgowej się nasłuchał ? Smile
Jeśli nie masz o czymś pojęcia to staraj się nie wprowadzać innych w błąd.
Z każdej złotówki, którą zarobisz i możesz wykorzystać, powinneś odprowadzić podatek. Nie ma znaczenia czy pieniążki idą przez paypal czy konto bankowe. W praktyce wiadomo wygląda to różnie, jedni odprowadzają inni mają to gdzieś, jednak jeśli ktoś nie chce problemów z US i chce spać spokojnie to lepiej się rozliczyć i odprowadzić należność do urzędu skarbowego, Killer dał kilka cennych wskazówek Jerk


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - zon - 23-06-2011 20:45

czyli jeśli rocznie wyciągne mniej niż 3092zł to nie musze płacić podatku? Smile


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Demon1 - 23-06-2011 20:47

(23-06-2011 19:22)Admin napisał(a):  
(23-06-2011 08:03)Demon1 napisał(a):  Rozliczać się z podatku z kasy którą mamy na PP nie trzeba.

Wiekszej głupoty dawno nie słyszałem - czyżbyś za dużo Jaszeka lub jego księgowej się nasłuchał ? Smile
Jeśli nie masz o czymś pojęcia to staraj się nie wprowadzać innych w błąd.
Z każdej złotówki, którą zarobisz i możesz wykorzystać (Twoj przychód), powinneś odprowadzić podatek. Nie ma znaczenia czy pieniążki idą przez paypal czy konto bankowe. W praktyce wiadomo wygląda to różnie, jedni odprowadzają inni na to leją, jednak jeśli ktoś chce być uczciwy w stosunku do Polskiego państwa i oddać część swoich zarobionych złotówek do Urzędu Skarbowego to Killer dał kilka cennych wskazówek Jerk:idea:

Pisałem do PayPala i mi odpisali że nie trzeba.


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Killer - 23-06-2011 21:06

(23-06-2011 20:47)Demon1 napisał(a):  
(23-06-2011 19:22)Admin napisał(a):  
(23-06-2011 08:03)Demon1 napisał(a):  Rozliczać się z podatku z kasy którą mamy na PP nie trzeba.

Wiekszej głupoty dawno nie słyszałem - czyżbyś za dużo Jaszeka lub jego księgowej się nasłuchał ? Smile
Jeśli nie masz o czymś pojęcia to staraj się nie wprowadzać innych w błąd.
Z każdej złotówki, którą zarobisz i możesz wykorzystać (Twoj przychód), powinneś odprowadzić podatek. Nie ma znaczenia czy pieniążki idą przez paypal czy konto bankowe. W praktyce wiadomo wygląda to różnie, jedni odprowadzają inni na to leją, jednak jeśli ktoś chce być uczciwy w stosunku do Polskiego państwa i oddać część swoich zarobionych złotówek do Urzędu Skarbowego to Killer dał kilka cennych wskazówek Jerk:idea:

Pisałem do PayPala i mi odpisali że nie trzeba.

chętnie zobaczymy tego maila Smile nie za bardzo rozumiem dlaczego publicznie kłamiesz już w tym temacie dałeś mały popis : http://zarabiam.com/Temat-Fast-prizes-pl-Zdobywaj-cenne-nagrody-38607


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet ! Jak się rozliczyć z uploadu ! - Demon1 - 23-06-2011 21:08

Nie chcę mi się szukać tego maila.
Killer a co ma Fast-prizes do odprowadzania podatku z PayPala? Myślisz że jestes fajny?