Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszukany - zamiana PP/Bank - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Oszukany - zamiana PP/Bank (/Temat-Oszukany-zamiana-PP-Bank-38359)



Oszukany - zamiana PP/Bank - Avaso - 09-06-2011 08:35

Siemka!
Otóż mam problem. 7 czerwca robiłem wymiane - on mi miał dać na PP 200 zł, ja mu na bank 180. Wysłałem pierwszy 180 zł, a on kaski na PP nie wysłał... Czy w takim przypadku mogę coś zrobić?


RE: Oszukany - zamiana PP/Bank - Admin - 09-06-2011 09:18

Zgłoś fakt na policji i czekaj, prawdopodobnie sprawa będzie umorzona z uwagi na niską szkodliwość społeczną, no chyba że takich donosów było więcej to jest szansa że w dalekiej przyszłości te pieniążki odzyskasz.


RE: Oszukany - zamiana PP/Bank - n1dor - 09-06-2011 13:58

Mozesz zgłosić sprawę na policje, podać im numer konta na ktory robiles przelew, oraz cała rozmowe z nieuczciwa osoba. Wyłudzanie pieniedzy w internecie jest karane od 2 do 5 lat art. nie pamietam teraz ktorym, lecz jest to przestepstwo, a dla policji sprawdzenie kto jest posiadaczem konta o takim numerze, czy tez namierzenia kolesia nie jest problemem. pozdrawiam.

ps. Nigdy nie rob takich tranzjakcji bez podpisywania umow, mozna to bylo zrobic nawet poprzez allegro i juz byś miał 99% bezpieczeństwa, ze koleś Ciebie nie oszuka.


RE: Oszukany - zamiana PP/Bank - seriousik - 22-07-2011 00:12

Witam.Miałem podobny przypadek.Na policji powiedzieli że zajmują się tylko oszustwami przez allegro i mojego zgłoszenia nie przyjęli bo gość na gg mi wyciął wała.Pozostaje jak coś wniosek do sądu który składasz bez żadnych kosztów.Pismo przedprocesowe trafia do delikwenta i to w wielu przypadkach wystarcza by odzyskać pieniądze.Jakbyś potrzebował wzór to odezwij się na gg:3932010