Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Duke Nukem Forever - premiera już w ten Piątek! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Pokój Gracza (/Forum-Pokoj-Gracza-108)
+---- Dział: PC (/Forum-PC-142)
+---- Wątek: Duke Nukem Forever - premiera już w ten Piątek! (/Temat-Duke-Nukem-Forever-premiera-juz-w-ten-Piatek-38337)



Duke Nukem Forever - premiera już w ten Piątek! - Tech - 08-06-2011 16:05

[Obrazek: Duke-Nukem-Forever-1536-e1304599909649-620x250.jpg]

Cytat:Duke Nukem Forever to kolejna gra akcji FPS z serii Duke Nukem, stworzona przez nieistniejący już zespół 3D Realms, przy wsparciu Gearbox Software, który to deweloper w dużej tajemnicy przejął projekt w 2009 roku. W stosunku do poprzedniczek rozgrywka nie zmieniła się w ogóle. Wcielając się w postać Duke’a siejemy śmierć i spustoszenie, a krew leje się strumieniami.

Podczas rozgrywki niejednokrotnie mierzymy się z ogromnymi bestiami, często wyposażonymi w bojowy ekwipunek. Tym razem w walce z bossami nie wystarczy tylko strzelać. Często po powaleniu specjalnego przeciwnika, musimy go jeszcze dobić. Jak przystało na Duke’a, odbywa się to w spektakularny i widowiskowy sposób. W trakcie przygody odwiedzamy zróżnicowane lokacje, począwszy od miast, poprzez kaniony, tereny pustynne, ale także obszary przemysłowe. Część lokacji pokonujemy na własnych nogach, niekiedy posługujemy się w tym celu różnymi pojazdami.

Tym razem Duke zamiast tradycyjnego życia został wyposażony we wskaźnik ego. Działa on na tej samej zasadzie, co życie, czyli jego spadek do zera powoduje zgon, jednak takie rozwiązanie doskonale pasuje do naszego bohatera. Taki twardziel jak Duke nie otrzymuje obrażeń, przeciwnicy są w stanie wyłącznie urazić jego dumę. Tak jak w przypadku większości współczesnych strzelanin, ego regeneruje się automatycznie, w przerwach między walkami.

Wśród arsenału, jaki trafia w ręce księcia, znalazło się kilka nowych broni. Mamy więc pistolety, strzelby czy karabiny maszynowe, a także znane z pierwszej części bojowe rękawice wystrzeliwujące rakiety. Do nowości należy niewątpliwie karabin snajperski, który pozwala na bardzo skuteczną walkę na większym dystansie. Jak przystało na Duke'a, broń ta posiada ogromną siłę ognia. Eksplodujące ciała, odstrzelone kończyny i headshoty zrywające głowy z karków, są w tym przypadku normą.

Tak jak w pierwszej części z 1996 roku, dużo uwagi poświęcono interakcji z otoczeniem. W dzisiejszych czasach rozbijanie ścian, tłuczenie szyb i luster nie należy już do rzadkości, jednak nie każdy bohater może skorzystać z pisuaru czy umywalki, a Duke owszem.

Deweloperzy zdecydowanie chcieli uzyskać podobny klimat, jak ten, za który fani pokochali Duke'a kilkanaście lat temu. Mamy więc sporo prostackiego humoru, a teksty księcia ociekają testosteronem. Niezmiennie również podstawowym celem krucjaty naszego bohatera jest niesienie ratunku seksownym przedstawicielkom płci pięknej, których zresztą podczas przygody napotykamy całkiem sporo. Nasz bohater jest także zdecydowanie bardziej rozmowny niż w pierwszej części gry. Podłożeniem głosu zajął się ten sam aktor, którego znamy z pierwotnej produkcji.

Trailer:
[my-youtube width=425 height=344]http://www.youtube.com/watch?v=wVuuyRGB_BA[/my-youtube]

[Obrazek: duke_nukem_forever_hail_to_the_king_030910.jpg]

Zapowiada się świetna rozgrywka. Będziecie grali?


RE: Duke Nukem Forever - premiera już w ten Piątek! - Satan - 08-06-2011 17:07

IMO DN:F będzie grą niskiej jakości nie przez producentów, a przez graczy. Ludzie mają za duże oczekiwania co do tej gry bo wychodzi te 12 czy tam 13 lat ;p


RE: Duke Nukem Forever - premiera już w ten Piątek! - Paviano - 08-06-2011 17:41

12 lat tworzenia przeciętnej gry.
Ja nie czekałem na tę grę, ale po gameplayach nie podoba mi się.


RE: Duke Nukem Forever - premiera już w ten Piątek! - Marello - 08-06-2011 17:48

Dla mnie kicz, jedyny DN w którego grałem to któraś z części na ps one Wink


RE: Duke Nukem Forever - premiera już w ten Piątek! - ciastkO - 16-06-2011 18:55

Gówno żałuje że kupiłem.


RE: Duke Nukem Forever - premiera już w ten Piątek! - Bolt - 16-06-2011 19:03

Hah a gdzieś poczytałem o gościu który zrobił pre-order 10 lat temu. Spoko, 10 lat czekać i jeszcze chyba gry nie dostał Big Grin A jak czytałem opinie to kiepska gra jak na 14 lat oczekiwania


RE: Duke Nukem Forever - premiera już w ten Piątek! - Morfit - 16-06-2011 19:31

@UP : dostał.
@TOP : Gra jest naprawdę kiczowata, łagodnie mówiąc. Myślałem, że to będzie o wiele lepsze. Na szczęście nie kupiłem Big Grin


RE: Duke Nukem Forever - premiera już w ten Piątek! - Tech - 20-08-2011 02:48

Skończyłem i oceniam pozytywnie Wink. Co prawda trochę za krótka, ale przyjemnie się grało. Gdyby DNF wyszło kilka lat temu (tak jak planowali) to pewnie byłby to hit, a jak na dzisiaj to niestety nie jest to nic przełomowego, zarówno pod względem grafiki, jak i interakcji z otoczeniem. Mimo wszystko gra przypadła mi do gustu - jest sporo smaczków, śmiesznych tekstów, dobrych strzelanin, fajna muzyka i nie najgorsza grafika. Ogółem polecam na nudę jeśli ktoś lubi te klimaty Wink.